Europa League, 2019-2020

 

 

Șaisprezecimile Europa League- meciuri TUR

20,02,20 Sporting 19:55 Başakşehir
20,02,20 Getafe 19:55 Ajax
20,02,20 Copenhagen 19:55 Celtic
20,02,20 CFR Cluj 19:55 Sevilla
20,02,20 Club Brugge 19:55 Man United
20,02,20 Ludogorets 19:55 Inter
20,02,20 Frankfurt 19:55 Salzburg
20,02,20 Shakhtar 19:55 Benfica
20,02,20 Wolves 22:00 Espanyol
20,02,20 Leverkusen 22:00 Porto
20,02,20 APOEL 22:00 Basel
20,02,20 Olympiacos 22:00 Arsenal
20,02,20 AZ Alkmaar 22:00 LASK
20,02,20 Wolfsburg 22:00 Malmö
20,02,20 Roma 22:00 Gent
20,02,20 Rangers 22:00 Braga

 

Șaisprezecimile Europa League- meciuri RETUR

26,02,20 Braga 19:00 Rangers
27,02,20 Espanyol 19:55 Wolves
27,02,20 Porto 19:55 Leverkusen
27,02,20 Basel 19:55 APOEL
27,02,20 LASK 19:55 AZ Alkmaar
27,02,20 Malmö 19:55 Wolfsburg
27,02,20 Gent 19:55 Roma
27,02,20 Başakşehir 22:00 Sporting
27,02,20 Ajax 22:00 Getafe
27,02,20 Celtic 22:00 Copenhagen
27,02,20 Sevilla 22:00 CFR Cluj
27,02,20 Arsenal 22:00 Olympiacos
27,02,20 Man United 22:00 Club Brugge
27,02,20 Inter 22:00 Ludogorets
27,02,20 Salzburg 22:00 Frankfurt
27,02,20 Benfica 22:00 Shakhtar

 

loading...

Program Play-off, meciuri retur

29,08,19 Vitória SC 1:0 FCSB
29,08,19 Dudelange 7:5 Ararat-Armenia
29,08,19 Rangers 1:0 Legia Warszawa
29,08,19 Wolverhampton 2:1 Torino
29,08,19 Eintracht Frankfurt 3:0 Strasbourg
29,08,19 Royal Antwerp 1:4 AZ Alkmaar
29,08,19 Maribor 2:2 Ludogorets
29,08,19 Ferencváros 4:2 Sūduva
29,08,19 Rijeka 1:1 Gent
29,08,19 Trabzonspor 0:2 AEK Athens
29,08,19 Hapoel Beer-Sheva 0:3 Feyenoord
29,08,19 Spartak Moskva 1:2 Braga
29,08,19 AIK 1:4 Celtic
29,08,19 Apollon Limassol 0:4 PSV Eindhoven
29,08,19 BATE Borisov 2:0 Astana
29,08,19 Bnei Yehuda 0:1 Malmö
29,08,19 Molde 1:1 Partizan
29,08,19 PAOK 3:2 Slovan Bratislava
29,08,19 Zorya Luhansk 2:2 Espanyol
29,08,19 Riga FC 1:0 Copenhagen
29,08,19 Qarabağ 2:1 Linfield

 

Program Play-off, meciuri tur

22,08,19 Espanyol 3:1 Zorya Luhansk
22,08,19 Partizan 2:1 Molde
22,08,19 Slovan Bratislava 1:0 PAOK
22,08,19 Torino 2:3 Wolverhampton
22,08,19 Celtic 2:0 AIK
22,08,19 Linfield 3:2 Qarabağ
22,08,19 Braga 1:0 Spartak Moskva
22,08,19 FCSB 0:0 Vitória SC
22,08,19 Gent 2:1 Rijeka
22,08,19 PSV Eindhoven 3:0 Apollon Limassol
22,08,19 Strasbourg 1:0 Eintracht Frankfurt
22,08,19 AZ Alkmaar 1:1 Royal Antwerp
22,08,19 AEK Athens 1:3 Trabzonspor
22,08,19 Legia Warszawa 0:0 Rangers
22,08,19 Copenhagen 3:1 Riga FC
22,08,19 Feyenoord 3:0 Hapoel Beer-Sheva
22,08,19 Ludogorets 0:0 Maribor
22,08,19 Astana 3:0 BATE Borisov
22,08,19 Ararat-Armenia 2:1 Dudelange
22,08,19 Malmö 3:0 Bnei Yehuda
22,08,19 Sūduva 0:0 Ferencváros

   

Turul 3 preliminar Europa League, meciurile retur

15,08,19 Aris Thessaloniki 3:1 Molde
15,08,19 Espanyol 3:0 Luzern
15,08,19 Braga 3:1 Brøndby
15,08,19 Wolverhampton 4:0 Pyunik
15,08,19 Rangers 3:1 Midtjylland
15,08,19 Aberdeen 0:2 Rijeka
15,08,19 Viktoria Plzeň 2:1 Royal Antwerp
15,08,19 Gent 3:0 AEK Larnaca
15,08,19 Strasbourg 1:0 Lokomotiv Plovdiv
15,08,19 Eintracht Frankfurt 1:0 Vaduz
15,08,19 PSV Eindhoven 0:0 Haugesund
15,08,19 AZ Alkmaar 4:0 Mariupol
15,08,19 AEK Athens 1:1 U Craiova
15,08,19 Valletta 0:4 Astana
15,08,19 Trabzonspor 2:1 Sparta Praha
15,08,19 Hapoel Beer-Sheva 3:1 IFK Norrköping
15,08,19 The New Saints 0:4 Ludogorets
15,08,19 Sūduva 2:1 Maccabi Tel-Aviv
15,08,19 Zorya Luhansk 1:0 CSKA Sofia
15,08,19 Malatyaspor 1:0 Partizan
15,08,19 Zrinjski 1:0 Malmö
15,08,19 BATE Borisov 0:0 Sarajevo
15,08,19 Mladá Boleslav 0:1 FCSB
15,08,19 Apollon Limassol 3:1 Austria Wien
15,08,19 Shakhtyor Soligorsk 1:1 Torino
15,08,19 Bnei Yehuda 2:1 Neftçi
15,08,19 AIK 1:1 Sheriff Tiraspol
15,08,19 Spartak Moskva 2:1 Thun
15,08,19 Dinamo Tbilisi 1:1 Feyenoord
15,08,19 HJK Helsinki 2:2 Riga
14,08,19 Atromitos 0:2 Legia Warszawa
14,08,19 Saburtalo 0:2 Ararat-Armenia
14,08,19 Vitória SC 6:0 Ventspils
13,08,19 Nõmme Kalju 0:1 Dudelange
13,08,19 Linfield 3:2 Sutjeska
13,08,19 Dundalk 1:3 Slovan Bratislava
 

Turul 3 preliminar Europa League, meciurile tur

08,08,19 Partizan 3:1 Malatyaspor
08,08,19 Luzern 0:3 Espanyol
08,08,19 Legia Warszawa 0:0 Atromitos
08,08,19 Torino 5:0 Shakhtyor Soligorsk
08,08,19 FCSB 0:0 Mladá Boleslav
08,08,19 Austria Wien 1:2 Apollon Limassol
08,08,19 Vaduz 0:5 Eintracht Frankfurt
08,08,19 Dudelange 3:1 Nõmme Kalju
08,08,19 IFK Norrköping 1:1 Hapoel Beer-Sheva
08,08,19 Midtjylland 2:4 Rangers
08,08,19 Rijeka 2:0 Aberdeen
08,08,19 Royal Antwerp 1:0 Viktoria Plzeň
15,08,19 Sarajevo 0:2 BATE Borisov
08,08,19 Lokomotiv Plovdiv 0:1 Strasbourg
08,08,19 Maccabi Tel-Aviv 1:2 Sūduva
08,08,19 Ludogorets 5:0 The New Saints
08,08,19 CSKA Sofia 1:1 Zorya Luhansk
08,08,19 Feyenoord 4:0 Dinamo Tbilisi
08,08,19 Sheriff Tiraspol 1:2 AIK
08,08,19 Neftçi 2:2 Bnei Yehuda
08,08,19 Thun 2:2 Spartak Moskva
08,08,19 Molde 3:0 Aris Thessaloniki
08,08,19 Brøndby 2:4 Braga
08,08,19 Haugesund 0:1 PSV Eindhoven
08,08,19 Malmö 3:0 Zrinjski
08,08,19 Mariupol 0:0 AZ Alkmaar
08,08,19 Ventspils 0:3 Vitória SC
08,08,19 U Craiova 0:2 AEK Athens
08,08,19 Pyunik 0:4 Wolverhampton
08,08,19 Sparta Praha 2:2 Trabzonspor
08,08,19 AEK Larnaca 1:1 Gent
08,08,19 Astana 5:1 Valletta
07,08,19 Slovan Bratislava 1:0 Dundalk
06,08,19 Ararat-Armenia 1:2 Saburtalo
06,08,19 Riga 1:1 HJK Helsinki
06,08,19 Sutjeska 1:2 Linfield

 

Citește și: Runda preliminară și turul 1 Europa League, 2019-2020

Turul 2 preliminar Europa League, ediția 2019-2020

UEFA Europa League, ediția 2019-2020, calendar tragere la sorți
Tur preliminar Nyon 11,06,2019-14:00
Primul și al doilea tur de calificari  Nyon 19,06,2019-14:00
A treia runda de calificare  Nyon 22,07,2019-14:00
Play-off round Nyon 05,08,2019-14:00
Faza grupelor  Monaco 30,08,2019-14:00
Faza 16-zecimi Nyon 16,12,2019-14:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon 20,03,2020-14:00

UEFA Europa League, 2019-2020, Calendar meciuri
Turul preliminar, mansa 1 (tur) 25,06,2019
Turul preliminar, mansa 2 (retur) 28,06,2019
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 11,07,2019
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 18,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 1 25,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 2 01,08,2019
Turul 3 preliminar, mansa 1 08,08,2019
Turul 3 preliminar, mansa 2 15,08,2019
Play-off, tur  22,08,2019
Play-off, retur  29,08,2019
Grupe, etapa 1 19,09,2019
Grupe, etapa 2 03,10,2019
Grupe, etapa 3 24,10,2019
Grupe, etapa 4 07,11,2019
Grupe, etapa 5 28,11,2019
Grupe, etapa 6 12,12,2019
Faza Saisprezecimi, tur 20,02,2020
Faza Saisprezecimi, retur 27,02,2020
Faza Optimi, tur 12,03,2020
Faza Optimi, retur 19,03,2020
Sferturi de finala, tur 09,04,2020
Sferturi de finala, retur 16,04,2020
Semi-finale, tur 30,04,2020
Semi-finale, retur 07,05,2020
Finala (Gdansk Stadium, Polonia) 30,05,2020

 

P

 

P

P

P

 

 

 

Loading...

Site-ul Fotbal-flash.ro, folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor. Am adaptat condițiile impuse, în conformitate cu REGULAMENTUL (UE) 2016/679 AL PARLAMENTULUI EUROPEAN ȘI AL CONSILIULUI; dispozitiile Legii nr. 677/2001, pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date.

ACCEPT   Pentru edificare   Află mai multe   X