UEFA EURO- 2020, program și rezultate

 

 Semifinalele play-off, program și rezultate

26,03,20-a1 Islanda 21:45 România
26,03,20-a2 Bulgaria 21:45 Ungaria
26,03,20-b1 Bosnia și Herzegovina 21:45 Irlanda de Nord
26,03,20-b2 Slovacia 21:45 Republica Irlanda
26,03,20-c1 Scoția 21:45 Israel
26,03,20-c2 Norvegia 21:45 Serbia
26,03,20-d1 Georgia 21:45 Belarus
26,03,20-d2 Macedonia de Nord 21:45 Kosovo

 Finalele play-off, program și rezutate

31,03,20 win semifinala a1 21:45 win semifinala a2
31,03,20 win semifinala b1 21:45 win semifinala b2
31,03,20 win semifinala c1 21:45 win semifinala c2
31,03,20 win semifinala d1 21:45 win semifinala d2

 

 PROGRAMUL MECIURILOR DIN GRUPELE TURNEULUI FINAL

 Se vor califica în optimi, echipele clasate pe locurile 1 și 2 din fiecare grupă, la care se vor adăuga, 4 echipe clasate pe cel mai bun loc 3

Turneul final EURO 2020, Grupa A, program și rezultate

12,06- Roma TURCIA 22:00 ITALIA
13,06- Baku ȚARA GALILOR 16:00 ELVEȚIA
17,06- Baku TURCIA 19:00 ȚARA GALILOR
17,06- Roma ITALIA 22:00 ELVEȚIA
21,06- Roma ITALIA 19:00 ȚARA GALILOR
21,06- Baku ELVEȚIA 19:00 TURCIA

 

Clasamentul Grupei A
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 TURCIA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 ITALIA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 ȚARA GALILOR 0 0 0 0 0 0 0 0
4 ELVEȚIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Turneul final EURO 2020, Grupa B, program și rezultate

13,06- Copenhaga DANEMARCA 19:00 FINLANDA
13,06- Petersburg BELGIA 22:00 RUSIA
17,06- Baku FINLANDA 16:00 RUSIA
18,06- Copenhaga DANEMARCA 19:00 BELGIA
22,06- Copenhaga RUSIA 22:00 DANEMARCA
22,06- Petersburg FINLANDA 22:00 BELGIA

 

Clasamentul Grupei B
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 DANEMARCA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 FINLANDA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 BELGIA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 RUSIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Turneul final EURO 2020, Grupa C, program și rezultate

14,06- București AUSTRIA 19:00 Win play-off D/A
14,06- Amsterdam OLANDA 22:00 UCRAINA
18,06- București UCRAINA 16:00 Win play-off D/A
18,06- Amsterdam OLANDA 22:00 AUSTRIA
22,06- Amsterdam Win play-off D/A 19:00 OLANDA
22,06- București UCRAINA 19:00 AUSTRIA

 

Clasamentul Grupei C
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 OLANDA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 UCRAINA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 AUSTRIA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Win play-off D/A 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Turneul final EURO 2020, Grupa D, program și rezultate

14,06- Londra ANGLIA 16:00 CROAȚIA
15,06- Glasgow Win play-off C 16:00 CEHIA
19,06- Glasgow CROAȚIA 19:00 CEHIA
19,06- Londra ANGLIA 22:00 Win play-off C
23,06- Londra CEHIA 19:00 ANGLIA
23,06- Glasgow CROAȚIA 19:00 Win play-off C

 

Clasamentul Grupei D
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 ANGLIA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 CROAȚIA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Win play-off C 0 0 0 0 0 0 0 0
4 CEHIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Turneul final EURO 2020, Grupa E, program și rezultate

15,06- Dublin POLONIA 19:00 Win play-off B
15,06- Bilbao SPANIA 22:00 SUEDIA
19,06- Dublin SUEDIA 16:00 Win play-off B
20,06- Bilbao SPANIA 22:00 POLONIA
24,06- Bilbao Win play-off B 19:00 SPANIA
24,06- Dublin SUEDIA 19:00 POLONIA

 

Clasamentul Grupei E
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 SPANIA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 SUEDIA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 POLONIA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Win play-off B 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Turneul final EURO 2020, Grupa F, program și rezultate

16,06- Budapesta Win play-off A/D 19:00 PORTUGALIA
16,06- München FRANȚA 22:00 GERMANIA
20,06- Budapesta Win play-off A/D 16:00 FRANȚA
20,06- München PORTUGALIA 19:00 GERMANIA
24,06- München GERMANIA 22:00 Win play-off A/D
24,06- Budapesta PORTUGALIA 22:00 FRANȚA

 

Clasamentul Grupei F
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 Win play-off A/D 0 0 0 0 0 0 0 0
2 PORTUGALIA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 FRANȚA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 GERMANIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

 PROGRAMUL MECIURILOR DIN OPTIMILE TURNEULUI FINAL

OPTIMI, program și rezultate

27,06- Amsterdam 2A 19:00 2B
27,06- Londra 1A 22:00 2C
28,06- Budapesta 1C 19:00 3D/E/F
28,06- Bilbao 1B 22:00 3A/D/E/F
29,06- Copenhaga 2D 19:00 2E
29,06- București 1F 22:00 3A/B/C
30,06- Dublin 1D 19:00 2F
30,06- Glasgow 1E 22:00 3A/B/C/D

 

 PROGRAMUL MECIURILOR DIN SFERTURILE DE FINALĂ

Sferturi de finală, program și rezultate

03,07- Petersburg Winner 6 19:00 Winner 5
03,07- München Winner 4 22:00 Winner 2
04,07- Baku Winner 1 19:00 Winner 3
04,07- Roma Winner 8 22:00 Winner 7

 

 PROGRAMUL MECIURILOR DIN SEMIFINALE

SEMIFINALE, program și rezultate

07,07- Londra Winner QF1 22:00 Winner QF2
08,07- Londra Winner QF4 22:00 Winner QF3

 

 FINALA EURO 2020

FINALA, program și rezultat

07,07- Londra Winner SF1 22:00 Winner SF2

 

Bucureștiul, pe harta UEFA Euro 2020, găzduiește 3 meciuri din Grupele Euro 2020 și un meci din 16-zecimi

Euro-2020-orase

Euro-2020-welcome

 

UEFA-Euro-2020-sigla

Liga Națiunilor UEFA, program și rezultate Clasamente Grupe Liga Națiunilor

 

 

 

 

 

Loading...

 

Site-ul Fotbal-flash.ro, folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor. Am adaptat condițiile impuse, în conformitate cu REGULAMENTUL (UE) 2016/679 AL PARLAMENTULUI EUROPEAN ȘI AL CONSILIULUI; dispozitiile Legii nr. 677/2001, pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date.

ACCEPT   Pentru edificare   Află mai multe   X