Tragerea la sorti pentru primul și al doilea tur preliminar, Europa League, ediția 2013-2014
 
căutare personalizată

 

CSS3 Button Rollover Css3Menu.com

Tragerea la sorți pentru primul și al doilea tur preliminar, Europa League, ediția 2013-2014
24 iunie 2014- ora 14:00. Tragerea la sorți pentru primul și al doilea tur preliminar, Europa League, ediția 2013-2014
Echipele calificate pentru primul tur preliminar:
Rosenborg BK (NOR) NK Domžale (SVN)
MŠK Žilina (SVK) Glentoran FC (NIR)
PFC Levski Sofia (BUL) FK Metalurg Skopje (MKD)
PFC CSKA Sofia (BUL) FC Milsami Orhei (MDA)
Videoton FC (HUN) NK Celje (SVN)
FK Ventspils (LVA) FC Torpedo Kutaisi (GEO)
Tromsø IL (NOR)  FK Teteks (MKD)
FC Aktobe (KAZ) FC Irtysh Pavlodar (KAZ)
FC Dinamo Minsk (BLR) AS Jeunesse Esch (LUX)
Saint Patrick's Athletic (IRL) Crusaders FC (NIR)
Qarabağ FK (AZE) FC Santa Coloma (AND)
FK Vojvodina (SRB) Chikhura Sachkhere (GEO)
Malmö FF (SWE) VMFD Žalgiris (LTU)  
FK Sarajevo (BIH) IFK Mariehamn (FIN)
Astra Ploieşti (ROU) FC Mika (ARM)
KR Reykjavík (ISL) ÍBV Vestmannaeyjar (ISL)
F91 Dudelange (LUX) FK Čelik Nikšić (MNE)
FC Inter Turku (FIN) Sliema Wanderers (MLT)
FC Dacia Chisinau (MDA) Hibernians FC (MLT)
FC Levadia Tallinn (EST) FC Tiraspol (MDA)
Linfield FC (NIR) Drogheda United FC (IRL)
Budapest Honvéd (HUN) JK Trans Narva (EST)
Valletta FC (MLT) FC Gandzasar (ARM)
FC Differdange 03 (LUX) FK Kruoja (LTU)
Liepājas Metalurgs (LVA) FC Astana (KAZ)
Gefle IF (SWE)  KF Laçi (ALB)
FC Pyunik (ARM)  KS Teuta (ALB)
HŠK Zrinjski (BIH) Víkingur (FRO)
İnter Bakı PİK (AZE) Mladost Podgorica (MNE)
Skonto FC (LVA) FK Turnovo (MKD)
FK Sūduva (LTU) UE Santa Coloma (AND)
FC Vaduz (LIE)  FK Kukësi (ALB)
FC Flora Tallinn (EST)  ÍF Fuglafjørdur (FRO)
Xäzär Länkäran FK (AZE)  Bala Town FC (WAL)
HB Tórshavn (FRO) Broughton FC (WAL)
FK Rudar Pljevlja (MNE) Prestatyn Town (WAL)
TPS Turku (FIN) SP La Fiorita (SMR)
Breidablik (ISL) AC Libertas (SMR)

 

 Europa League, primul tur preliminar
Meciurile se disputa pe 04 iulie 2013 (tur) si 11 iulie 2013 (retur)
1 Víkingur (FRO) vs TPS Inter Turku (FIN)
2 Chikhura Sachkhere (GEO) vs FC Vaduz (LIE)
3 FK Teteks (MKD) vs FC Pyunik (ARM)
4 Hibernians FC (MLT) vs FK Vojvodina (SRB)
5 VMFD Žalgiris (LTU) vs Saint Patrick's Athletic (IRL)
6 FC Milsami Orhei (MDA) vs FC Dudelange (LUX)
7 KS Teuta (ALB) vs FC Dacia Chisinau (MDA)
8 FC Astana (KAZ) vs *N3 (BUL)
9 Broughton FC (WAL) vs FK Ventspils (LVA)
10 FK Metalurg Skopje (MKD) vs Qarabağ FK (AZE)
11 AC Libertas (SMR) vs FK Sarajevo (BIH)
12 UE Santa Coloma (AND) vs HŠK Zrinjski (BIH)
13 KR Reykjavík (ISL) vs Glentoran FC (NIR)
14 FC Flora Tallinn (EST)  vs FK Kukësi (ALB)
15 PFC Levski Sofia (BUL) vs FC Irtysh Pavlodar (KAZ)
16 FK Rudar Pljevlja (MNE) vs FC Mika (ARM)
17 FC Santa Coloma (AND) vs Breidablik (ISL)
18 FC Tiraspol (MDA) vs Skonto FC (LVA)
19 SP La Fiorita (SMR) vs Valletta FC (MLT)
20 Prestatyn Town (WAL) vs Liepājas Metalurgs (LVA)
21 Crusaders FC (NIR) vs Rosenborg BK (NOR)
22 KF Laçi (ALB) vs F91 Differdange 03 (LUX)
23 ÍF Fuglafjørdur (FRO) vs Linfield FC (NIR)
24 AS Jeunesse Esch (LUX) vs TPS Turku (Fin)
25 FC Celik Niksic (MNE) vs Budapest Honvéd (HUN)
26 NK Celje (SVN) vs Tromso IL (NOR)
27 FK Kruoja (LTU) vs FC Dinamo Minsk (BLR)
28 FK Turnovo (MKD) vs FK Sūduva (LTU)
29 IFK Mariehamn (FIN) vs İnter Bakı PİK (AZE)
30 IBV (ISL) vs HB Tórshavn (FRO)
31 FC Gandzasar (ARM) vs FC Aktobe (KAZ)
32 NK Domzale (SLN) vs Astra Giurgiu (ROU)
33 JK Trans Narva (EST) vs Gefle IF (SWE)
34 Mladost Podgorica (MNE) vs Videoton FC (HUN)
35 Sliema Wanderers (MLT) vs Khazar Lankaran (AZE)
36 FC Torpedo Kutaisi (GEO) vs MŠK Žilina (SVK)
37 Bala Town FC (WAL) vs FC Levadia Tallinn (EST)
38 Drogheda United FC (IRL) vs Malmö FF (SWE)

Ora 15:30- Echipele calificate pentru turul 2 preliminar, la care se adauga 38 echipe calificate din turul 1:
FC Rubin Kazan (RUS) IFK Göteborg (SWE)
Standard Liège (BEL) HNK Rijeka (CRO)
Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) FC Minsk (BLR)
AC Sparta Praha (CZE) Petrolul Ploieşti (ROU)
KKS Lech Poznań (POL) Pandurii Târgu Jiu (ROU)
Trabzonspor AŞ (TUR) FK Senica (SVK)
Aalborg BK (DEN) GKS Piast Gliwice (POL)
Anorthosis Famagusta (CYP) BK Häcken (SWE)
FC Utrecht (NED) Hibernian FC (SCO)
Maccabi Haifa FC (ISR) Lokomotiva Zagreb (CRO)
SK Sturm Graz (AUT) Strømsgodset IF (NOR)
AC Omonia (CYP) FC Honka Espoo (FIN)
Chornomorets Odesa (UKR) Olimpija Ljubljana (SVN)
Debreceni VSC (HUN) Saint Johnstone (SCO)
HNK Hajduk Split (CRO) Beroe Stara Zagora (BUL)
FK Crvena zvezda (SRB) FC Dila Gori (GEO)
FC Slovan Liberec (CZE) NK Široki Brijeg (BIH)
FC Thun (SUI) FK Jagodina (SRB)
WKS Śląsk Wrocław (POL) FK AS Trenčín (SVK)
PAS Giannina FC (GRE) IL Hødd (NOR)
Shakhtyor Soligorsk (BLR) Derry City FC (IRL)

 

Europa League, turul 2 preliminar
Meciurile se disputa pe 18 iulie 2013 (tur) si 25 iulie 2013 (retur)
1 BK Häcken (SWE) vs AC Sparta Praha (CZE)
2 FC Dila Gori (GEO) vs Aalborg BK (DEN)
3 FC Tiraspol/Skonto vs FC Slovan Liberec (CZE)
4 Strømsgodset IF (NOR) vs Debreceni VSC (HUN)
5 FC Honka Espoo (FIN) vs Lech Poznań (POL)
6 IFK Mariehamn/İnter Bakı vs NK Celje/Tromso IL
7 UE Santa Coloma/Zrinjski vs FC Astana/*N3
8 FK Senica (SVK) vs Mladost Podgorica/Videoton
9 AC Libertas/FK Sarajevo vs Flora Tallinn/FK Kukësi
10 Maccabi Haifa FC (ISR) vs Sliema/Khazar Lankaran
11 Pandurii Târgu Jiu (ROU) vs Bala Town/Levadia Tallinn
12 Petrolul Ploieşti (ROU) vs Víkingur/Inter Turku
13 FK Crvena zvezda (SRB) vs IBV/Tórshavn
14 Chornomorets Odesa (UKR) vs Teuta/Dacia Chisinau
15 Metalurg Skopje/Qarabağ vs GKS Piast Gliwice (POL)
16 Anorthosis Famagusta (CYP) vs Trans Narva/Gefle IF
17 FC Thun (SUI) vs Chikhura Sachkhere/Vaduz
18 HNK Hajduk Split (CRO) vs FK Turnovo/FK Sūduva
19 WKS Śląsk Wrocław (POL) vs Rudar Pljevlja/FC Mika
20 HNK Rijeka (CRO) vs Prestatyn Town/Liepajas M.
21 Shakhtyor Soligorsk (BLR) vs Milsami Orhei/Dudelange
22 IFK Göteborg (SWE) vs FK AS Trenčín (SVK)
23 Crusaders/Rosenborg vs Saint Johnstone (SCO)
24 SK Sturm Graz (AUT) vs Santa Coloma/Breidablik
25 Skoda Xanti (GRE) vs ÍF Fuglafjørdur/Linfield
26 Broughton/Ventspils vs Jeunesse Esch/TPS Turku
27 Drogheda United/Malmö vs Hibernian FC (SCO)
28 Žalgiris/Saint Patrick's vs FK Teteks/FC Pyunik
29 Hibernians/Vojvodina vs Celik Niksic/Budapest Honvéd
30 Kruoja/Dinamo Minsk vs Lokomotiva Zagreb (CRO)
31 Trabzonspor AŞ (TUR) vs Derry City FC (IRL)
32 Levski Sofia/Irtysh Pavlodar vs NK Široki Brijeg (BIH)
33 IL Hødd (NOR) vs Gandzasar/Aktobe
34 Domzale/Astra Giurgiu vs AC Omonia (CYP)
35 FK Jagodina (SRB) vs FC Rubin Kazan (RUS)
36 Beroe Stara Zagora (BUL) vs Hapoel Tel-Aviv FC (ISR)
37 Olimpija Ljubljana (SVN) vs Torpedo Kutaisi/MŠK Žilina
38 KR Reykjavík/Glentoran vs Standard Liège (BEL)
39 La Fiorita/Valletta vs FC Minsk (BLR)
40 KF Laçi/Differdange vs FC Utrecht (NED)

Calendar tragere la sorti meciuri

Ediţia Europa League, începe cu tragerea la sorti pentru prima şi a doua runda de calificare la sediul UEFA din Nyon, Elveţia, la 24 iunie 2013, orele 14:30.  Există trei runde de calificare şi un play-off rundă înainte de faza grupelor, care constă în 12 grupe a câte patru echipe, (in care joacă sistem tur-retur) în toamna anului 2013. Faza eliminatorie urmează, în primăvara anului 2014, cu FINALA care va avea loc pe stadionul Juventus din Torino la 14 mai 2014.

Data / ora Location Draw details
24.06.2013/14:30 Nyon Primul si al doilea tur de calificari 
19.07.2013/14:30 Nyon A treia runda de calificare 
09.08.2013/14:30 Nyon Play-off round 
29.08.2013/19:45 Monaco Faza grupelor 
13.12.2013/14:30 Nyon Faza 16-zecimi
21.03.2014/14:30 Nyon Sferturi de finala
11.04.2014/14:30 Nyon Semi-finale si finala
 Champions League, 2013/14. Calendar meciuri
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 04.07.2013
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 11.07.2013
Turul 2 preliminar, mansa 1 18.07.2013
Turul 2 preliminar, mansa 2 25.07.2013
Turul 3 preliminar, mansa 1 01.08.2013
Turul 3 preliminar, mansa 2 08.08.2013
Play-off, tur  22.08.2013
Play-off, retur  29.08.2013
Grupe, etapa 1 19.09.2013
Grupe, etapa 2 03.10.2013
Grupe, etapa 3 24.10.2013
Grupe, etapa 4 07.11.2013
Grupe, etapa 5 28.11.2013
Grupe, etapa 6 12.12.2013
Faza 32- tur 20.02.2014
Faza 32- retur 27.02.2014
Faza 16- tur 13.03.2014
Faza 16- retur 20.03.2014
Sferturi de finala, tur 03.04.2014
Sferturi de finala, retur 10.04.2014
Semi-finale, tur 24.04.2014
Semi-finale, retur 01.05.2014
Finala (Juventus Stadium, Torino) 14.05.2014


trafic ranking

Statistici web

Copyright 2008-2012 fotbal-flash.ro | Toate drepturile rezervate.