căutare personalizată

  

 

 

UEFA | Rezultat tragere la sorti

Europa League, rezultatul tragerilor la sorti, 20 iunie, primul si al doilea tur preliminar

Pentru tragerea la sorti editia 2013-2014, Europa League care are loc pe 24 iunie 2013 accesati aceasta adresa

UEFA Europa League, primul tur preliminar
Meciurile se disputa pe 30 iunie 2011 (tur) si 7 iulie 2011 (retur)
1 KR Reykjavík (ISL) vs ÍF Fuglafjørdur (FRO)
2 Daugava Daugavpils (LVA) vs Tromsø IL (NOR)
3 Elfsborg (SWE) vs CS Fola Esch (LUX)
4 The New Saints FC (WAL) vs Cliftonville FC (NIR)
5 Fulham FC (ENG) vs NSÍ Runavík (FRO)
6 FC Honka Espoo (FIN) vs JK Nõmme Kalju (EST)
7 ÍBV Vestmannaeyjar (ISL) vs Saint Patrick's Athletic (IRL)
8 BK Häcken (SWE) vs UN Käerjéng 97 (LUX)
9 Aalesunds FK (NOR) vs Neath FC (WAL)
10 FK Renova (MKD) vs Glentoran FC (NIR)
11 FC Koper (SVN) vs Shakhter Karagandy (KAZ)
12 FK Banga (LTU) vs Qarabağ FK (AZE)
13 Paksi SE (HUN) vs UE Santa Coloma (AND)
14 FK Rabotnicki (MKD) vs JK Trans Narva (EST)
15 FK Rad (SRB) vs SP Tre Penne (SMR)
16 Budućnost Podgorica (MNE) vs KS Flaumurtari (ALB)
17 Ulisses FC (ARM) vs Ferencvárosi TC (HUN)
18 Jagiellonia Białystok (POL) vs FC Irtysh Pavlodar (KAZ)
19 FC Minsk (BLR) vs Olimpik-Şüvälan PFK (AZE)
20 FC Dinamo Tbilisi (GEO) vs FC Milsami Orhei (MDA)
21 NK Varaždin (CRO) vs FC Lusitans (AND)
22 FC Banants (ARM) vs FC Olimpi Rustavi (GEO)
23 Birkirkara FC (MLT) vs KS Vllaznia (ALB)
24 NK Široki Brijeg (BIH) vs NK Olimpija Ljubljana (SVN)
25 FC Spartak Trnava (SVK) vs FK Zeta (MNE)
UEFA Europa League, turul 2 preliminar
Meciurile se disputa pe 14 iulie 2011 (tur) si 21 iulie 2011 (retur)
1 Castigatoare meci 22 vs  Castigatoare meci 18
2 FK Sūduva (LTU) vs  Castigatoare meci 3
3 Metalurg Skopje vs  Lokomotiv Sofia
4 Santa Julia vs  Bnei Yehuda Tel-Aviv (ISR)
5 Zeljeznicar vs  FC Sheriff (MDA)
6 KuPS Kuopio (FIN) vs  Gaz Metan Medias
7 Castigatoare meci 19 vs  Gaziantespor
8 FC Iskra-Stal (MDA) vs  Castigatoare meci 21
9 FK Tauras (LTU) vs  ADO Den Haag (NED)
10 Castigatoare meci 10 vs  FC Vorskla Poltava (UKR)
11 Juvenes/Dogana vs  Castigatoare meci 14
12 Örebro SK (SWE) vs  Sarajevo
13 Crusaders vs  Castigatoare meci 6
14 Llanelli AFC (WAL) vs  Castigatoare meci 20
15 Floriana FC (MLT) vs  AEK Atena
16 Shakhtyor Soligorsk (BLR) vs  FK Ventspils (LVA)
17 Castigatoare meci 16 vs  FK Jablonec (CZE)
18 Castigatoare meci 1 vs  MŠK Žilina (SVK)
19 FC Mika (ARM) vs  Vålerenga Fotball (NOR)
20 Castigatoare meci 24 vs  Bohemians
21 NK Domžale (SVN) vs  Split
22 FC Differdange 03 (LUX) vs  Levadia Tallinn (EST)
23 Tirana vs  Castigatoare meci 25
24 Castigatoare meci 17 vs  Castigatoare meci 9
25 Liepajas Metalurg vs  Salzburg
26 Castigatoare meci 15 vs  Olympiacos Volou
27 Castigatoare meci 4 vs  Midtjylland
28 Kecskeméti TE (HUN) vs  Aktobe
29 Castigatoare meci 8 vs  Castigatoare meci 5
30 FC Gagra (GEO) vs  Anorthosis
31 FC Vaduz (LIE) vs  Vojvodina
32 FK Rudar Pljevlja (MNE) vs  Austria Viena
33 WKS Śląsk Wrocław (POL) vs  Dundee United
34 Castigatoare meci 11 vs  Castigatoare meci 7
35 EB/Sreymur vs  Castigatoare meci 12
36 FH Hafnarfjördur (ISL) vs  Nacional
37 Castigatoare meci 13 vs  Castigatoare meci 2
38 TPS Turku (FIN) vs  Westerlo
39 Xazar Lankaran vs  Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)
40 Castigatoare meci 23 vs  FC Thun (SUI)
Echipele care vor intra in urne, la orele 14:00
UEFA Europa League, primul tur preliminar
1 Fulham FC (ENG) 26 Glentoran FC (NIR)
2 Elfsborg (SWE) 27 FC Milsami Orhei (MDA)
3 Tromsø IL (NOR) 28 FK Banga (LTU)
4 Saint Patrick's Athletic  (IRL) 29 Daugava Daugavpils (LVA)
5 Qarabağ FK (AZE) 30 NK Olimpija Ljubljana (SVN)
6 Jagiellonia Białystok (POL) 31 Cliftonville FC (NIR)
7 FK Rabotnicki (MKD) 32 KS Flaumurtari (ALB)
8 Aalesunds FK (NOR) 33 KS Vllaznia (ALB)
9 FC Spartak Trnava (SVK) 34 JK Trans Narva (EST)
10 FC Dinamo Tbilisi (GEO) 35 Olimpik-Şüvälan PFK (AZE)
11 FC Honka Espoo (FIN) 36 FC Irtysh Pavlodar (KAZ)
12 NK Varaždin (CRO) 37 Shakhter Karagandy (KAZ)
13 FC Minsk (BLR) 38 FK Zeta (MNE)
14 FC Olimpi Rustavi (GEO) 39 FC Banants (ARM)
15 FK Rad (SRB) 40 JK Nõmme Kalju (EST)
16 BK Häcken (SWE) 41 ÍBV Vestmannaeyjar (ISL)
17 NK Široki Brijeg (BIH) 42 Ulisses FC (ARM)
18 Budućnost Podgorica (MNE) 43 NSÍ Runavík (FRO)
19 KR Reykjavík (ISL) 44 SP Tre Penne (SMR)
20 The New Saints FC (WAL) 45 Neath FC (WAL)
21 FK Renova (MKD) 46 UN Käerjéng 97 (LUX)
22 FC Koper (SVN) 47 FC Lusitans (AND)
23 Birkirkara FC (MLT) 48 UE Santa Coloma (AND)
24 Ferencvárosi TC (HUN) 49 ÍF Fuglafjørdur (FRO)
25 Paksi SE (HUN) 50 CS Fola Esch (LUX)
UEFA Europa League, turul 2 preliminar
1 FC Salzburg (AUT) 29 Shakhtyor Soligorsk (BLR)
2 Austria Wien (AUT) 30 WKS Śląsk Wrocław (POL)
3 Anorthosis Famagusta (CYP) 31 FH Hafnarfjördur (ISL)
4 MŠK Žilina (SVK) 32 SK Liepājas Metalurgs (LVA)
5 CD Nacional (POR) 33 Örebro SK (SWE)
6 FC Vorskla Poltava (UKR) 34 FK Željezničar (BIH)
7 FC Sheriff (MDA) 35 FC Iskra-Stal (MDA)
8 ADO Den Haag (NED) 36 FK Sūduva (LTU)
9 PFC Lokomotiv Sofia (BUL) 37 FC Vaduz (LIE)
10 Gaziantepspor (TUR) 38 TPS Turku (FIN)
11 Olympiacos Volou (GRE) 39 KF Tirana (ALB)
12 Dundee United FC (SCO) 40 FK Tauras (LTU)
13 Bnei Yehuda Tel-Aviv (ISR) 41 KuPS Kuopio (FIN)
14 FC Midtjylland (DEN) 42 FK Rudar Pljevlja (MNE)
15 Maccabi Tel-Aviv FC (ISR) 43 Kecskeméti TE (HUN) 
16 KVC Westerlo (BEL) 44 Sant Julià (AND)
17 FK Jablonec (CZE) 45 Streymur (FRO)
18 Gaz Metan Mediaş (ROU) 46 Xäzär Länkäran FK (AZE)
19 FK Ventspils (LVA) 47 FC Gagra (GEO)
20 FC Thun (SUI) 48 FC Metalurg Skopje (MKD)
21 Vålerenga Fotball (NOR) 49 FC Differdange 03 (LUX)
22 FC Aktobe (KAZ) 50 FC Mika (ARM)
23 FK Vojvodina (SRB) 51 NK Domžale (SVN)
24 Bohemian FC (IRL) 52 Crusaders FC (NIR)
25 AEK Larnaca (CYP) 53 AC Juvenese-Dogana (SMR)
26 FK Sarajevo (BIH) 54 Floriana FC (MLT)
27 Levadia Tallinn (EST) 55 Llanelli AFC (WAL)
28 RNK Split (CRO)

80

25 castigatoare din I-tur

 

Nume*
Adresa Email*
Subiect*
Mesaj*
Nota: * marcheaza campurile obligatorii.
Delicious Bookmark this on Delicious

trafic ranking

Statistici web
trafic site Add URL Pro - Search Engine Submission and Optimization Services
Copyright 2008-2011 - Fotbal-flash