Steaua va juca în turul 3 cu Aktobe

Gol-Rapa-turul-2București, 24 iulie 2014. După ce a trecut de Strømsgodset IF, cu scorul general de 3-0, Steaua va întâlni în turul 3, echipa Aktobe din Kazahstan.

În meciul retur disputat miercuri pe Național Arena, cu Strømsgodset IF, Steaua a câștigat cu 2-0 prin golurile marcate de Râpă și Stanciu în a doua parte a reprizei secunde.

În prima repriză, Steaua putea primi gol, însă Arlauskis a apărat excepțional, dând încredere coechipierilor.

Primul gol al Stelei a fost marcat în minutul 73, atunci când Râpă inscrie din 6 metri dintr-o pasă excelentă a lui Tănase.

După 12 minute, vine și golul al doilea al lui Stanciu. Chipciu pătrunde pe stanga, pasează lui Stanciu care înscrie în poarta goală din 6 metri!