Fotbal flash-Welcome to my website

Rezerva Kevin Gameiro, a adus calificarea echipei Sevilla în Semifinalele Europa League

Zenit-SevillaBucurești, 24 Aprilie 2015. Sevilla și-a rezervat un loc în semifinalele Europa League, după două manșe, scor general 4-3 cu echipa din Rusia, Zenit St. Petersburg.

În meciul retur disputat joi pe stadionul Petrovski din St. Petersburg, scorul a fost 2-2, golurile fiind marcate de Rondón 48′ și Hulk 72′, pentru Zenit, în timp ce pentru spanioli au înscris Bacca 6′ (pen) și Gameiro 85′.

Rezerva Kevin Gameiro, intrat în teren în minutul 73, a adus calificarea spaniolilor datorită golului egalizator cu 4 minute înainte de finalul meciului.

Cluburile italiene Fiorentina și Napoli și Dnipro din Ucraina, sunt calificate alături de Sevilla pentru Semifinalele Europa League.

UEFA anunțase că dacă se vor califica cluburile din Rusia și Ucraina, nu se pot întâlni în semifinale, datorită conflictului din estul Ucrainei.

Astăzi, la Nyon, de la orele 13:00, are loc tragerea la sorți a Semifinalelor Champions League, după care va urma și tragerea la sorți pentru Semifinalele Europa League.