Real Madrid, a învins pe Galatasaray cu 6-1

Subscribe RSS Feed, Fotbal flash

Ronaldo_CR7Bucuresti, 18 septembrie 2013. Real Madrid s-a impus în deplasarea de la Istambul, învingând pe Galatasaray cu 6-1 în primul meci al Grupei B al Champions League. Gareth Bale a fost pe banca de rezerve în Turcia, până în minutul 64 când a fost introdus în locul lui Isco, autorul unui gol de senzaţie, mingea a lovit ambii stâlpi ai porţii şi apoi a intrat în plasă, minutul 33.

Cristiano Ronaldo a făcut un hat-trick, demolând aproape pe Galatasaray. Ronaldo a marcat în minutele 63, 66 și 90 pentru ajungând la 53 de goluri în Liga Campionilor în toată cariera la . Karim Benzema a marcat şi el două goluri pentru Real Madrid.

Galatasaray a început puternic, amenințând de trei ori pe Felipe Melo, dar gazdele s-au stins în a doua jumătate, astfel ca Real Madrid a luat iniţiativă. Portarul Iker Casillas Real Madrid a părăsit meciul în minutul 15 după ce a primit un cot în coaste de la colegul său Sergio Ramos. Atât Casillas cât și înlocuitorul lui, Diego Lopez, au apărat excelent.