Real Betis s-a impus cu 1-0 la Celta Vigo

Real-Betis-Jorge-MolinaBucuresti, 18 dec. 2012. Stiri si pariuri fotbal Spania: Real Betis a castigat luni seara cu 1-0 in deplasarea de la Celta Vigo din cadrul rundei a 16-a din Primera Division.

Ultimul meci din cadrul etapei a 16-a din Primera Division a avut luni seara de la ora 22:30 intre Celta Vigo si Real Betis. Partida se anunta a fi una echilibrata chiar daca oaspetii stau mult mai bine in clasament. Meciul a fost unul cu putine ocazii de gol si controlat de Celta Vigo care a avut 58% posesia, insa asta a contat mai putin deoarece Real Betis a fost cea care a castigat cele trei puncte puse in joc. Unicul gol al meciului a fost inscris de Jorge Molina in minutul 81. Acesta nu a fost titular, ci a intrat in minutul 57 in locul lui Juan Carlos. In urma acestei victorii, Real Betis a revenit pe locul 5 cu 29 puncte si se mentine astfel in zona locurilor ce duc in cupele europene. In schimb Celta Vigo a ramas pe locul 15 cu 15 puncte.