Rapidul arată ca o echipă debusolată

Subscribe RSS Feed, Fotbal flash

Rapid-Gloria-1-1Bucuresti, 15 septembrie 2013. Echipa Rapid a terminat la egalitate (1-1) meciul din etapa a doua cu nou promovata în Liga a doua, Gloria Buzău, practicând un fotbal slab, echipa nu se regăsește.

A reușit relativ repede să deschidă scorul prin Marian Stoica, la câteva minute de la startul partidei. După acest gol, rapidiștii au jucat ca niște amatori, au ratat enorm de mult prin Vali Negru, Doman, Ioniță, Martin.

În poartă, Drăghia este figurant, aproape toate mingile trimise pe spațiul porții sunt un pericol pentru acest jucător.

După felul cum joacă și după atitudinea jucătorilor, Rapidul va mai staționa in Liga a doua, promovarea fiind un obiectiv care nu poate fi îndeplinit.

Pentru Gloria a marcat Bîrsănel în ultimul minut al primei reprize, în urma unei lovituri libere în bară ți o reluare din câțiva metri în plasă.

Din minutul 78, Gloria a jucat în 10 jucători, fiind eliminat Agache pentru cumul de cartonașe.

Au evoluat formațiile:

Rapid: Drăghia - Ionuț Voicu, Alexandru Iacob, Păun, Nicolae Vasile - Selagea, Vali Negru - Doman, Alexandru Ioniţă II, Marian Stoica - Martin (67 Ciolacu).

Gloria Buzău: Stoicescu - Agache, Bîrsănel, Dăniţă, B. Dumitru - Mihăescu, Marcu - A. Voicu, Puşcaşu, Burlacu - Verdeş.