Fotbal flash-Welcome to my website

Rapid a obținut trei puncte mari în Ghencea!

Gecov-Rapid-BucurestiBucurești, 23 Februarie 2015. Rapidul, cu un lot aproape în totalitate schimbat față de tur, a reușit surpriza etapei, învingând echipa de pe locul 1, Steaua, cu scorul de 1-0.

Gecov a marcat singurul gol al meciului, cu un șut din 12 metri din pasa în adâncime a lui Miguel.

Prima mare ocazie de gol a fost a steliștilor prin Papp, în minutul 13, atunci când a trimis mingea în stâlpul porții, balonul revenind la Țucudean, iar din foarfeca, acesta trimite de la 6 metri peste poartă.

În ultimul minut al primei reprize, Daniel Niculae șutează cu capul din poziție singur cu portarul, peste poartă.

În minutul 53, Rui Miguel singur cu portarul, reia cu capul peste poarta lui Cojocaru. Tănase, în minutul 86, reia din 7 metri în stâlpul porții din centrarea lui Popa.

Cu trei minute înaintea terminării meciului, Borda îl calcă pe Stanciu în careu, arbitrul nu observă și Steaua putea să beneficieze de penalty. Arbitrii adiționali nu au văzut faza nici ei.

Cu cele trei puncte obținute, Rapidul a urcat două locuri în clasament, cel puțin până în această seară, atunci când Ceahlăul se confruntă cu CFR Cluj.