Program amicale CFR Cluj, vara-2013

24 iunie 2013. Amical: CFR Cluj - SV Wacker Burghausen 3-1

cfr-logoEchipa CFR Cluj a învins, luni, cu scorul de 3-1, formaţia de liga a treia din Germania, SV Wacker Burghausen, în primul meci amical al stagiului din Austria.

Golurile echipei CFR au fost marcate de Ricardo Cadu (60 penalty) şi Florin Costea (72 şi 82).

Tehnicianul Mircea Rednic a început meciul cu formula: Stăncioiu - Velayos, Cadu, Rada, Sepsi - Hora, Muniru, Sare, Nicoară - Ronny, Kapetanos.

După pauză au mai intrat: Mincă, Liviu Ganea, Deac, Piccolo, Vass, Batin, Negruţ, Florin Costea şi Camora.

25 iunie 2013. CFR  Cluj - Burghausen 3 - 1 (0 - 1)

cfr-logoEchipa de start:   Stancioiu - Velayos, Cadu, Rada ,Sepsi - Hora, Bakary, Muniru, Nicoara - Rony, Kapetanos.
In minutul 44, dupa mai multe incercari de a marca, mingea ajunge la Halts si acesta inscrie din 8 metri si Burghausen conduce cu 1-0.
Dupa pauza, Rednic a efectuat schimbari in echipa, aratand astfel: Minca - Velayos, Cadu, Piccolo, Camora - Deac, Vass, Negrut, Florin Costea - Liviu Ganea, Batin.
Cadu egaleaza din penalty in minutul 56, acordat in urma unui hent in careu.
In minutul 72 , Florin Costea inscrie cu un sut bine plasat din pasa lui Negrut.
Min 81, dupa un schimb de pase Liviu Ganea- Costea, scorul devine 3-1, rezultat cu care se incheie partida.

27 iunie 2013, ora 16:00,  CFR Cluj - Dinamo Tbilisi, 0-0 (final)

Dinamo Tbilisi, este pregătită de fostul tehnician al clujenilor, Dusan Uhrin Jr.

CFR Cluj a început jocul în următoarea formulă: Mincă - Velayos, Piccolo, Rada, Camora - Deac, Bakary Sare, Vass, Costea - Batin, Robert Maah.

În repriza secundă, antrenorul Mircea Rednic a trimis în teren următorii jucători: Stăncioiu - Lionn, Cadu, Piccolo, Camora - Nicoară, Sepsi, Muniru, Hora - Kapetanos, Negruţ.

1 iulie 2013, ora 16:30. CFR Cluj - F.C. Volga Nijni Novgorod, 2-0 (final)

imagine: cfr cluj

CFR Cluj: Felgueiras - Velayos, Cadu, Rada, Edimar - Deac, Bakary Sare, Sepsi, Hora - Batin, Kapetanos.

Ciprian Deac a inscris in minutul 24. In minutul 68 Cadu inscrie din penalty.

3 iulie 2013, ora 20:30 CFR Cluj - Maccabi Haifa, 2-1. Maccabi Haifa a ocupat  locul 2 campionatul din Israel

Min 90, Finalul meciului.

Min 89, Tade inscrie si CFR Cluj conduce cu 2-1

Min 50, Batin egaleaza, transformand un penalty.

Din minutul 32, Maccabi Haifa a deschis scorul si conduce cu 1-0.

CFR  Cluj, incepe in urmatoarea formula: Felgueiras - Velayos, Piccolo, Rada, Camora - Negrut, Sulley Muniru, Djokovic, Robert Maah - Rui Pedro, Obina

6 iulie 2013 CFR Cluj - Celtic Glasgow, 2-1

Min 90, FINAL

Min 83, Samara inscrie in propria poarta, astfel ca Celtic reduce din diferenta.

Min 80, Muniru trage de la distanta, balon peste poarta.

Min 68, Kapetanos majoreaza scorul cu un sut din 6 metri din pasa lui Batin.

Min 46, A inceput repriza secunda

Min 45, Pauza

Min 9, Florin Costea deschide scorul in urma unui sut de la marginea careului, balonul lovind mai intai bara.

Echipă de start  CFR Cluj:  Felgueiras - Velayos, Cadu, Piccolo, Edimar - Deac, Obiora, Djokovici, Florin Costea - Rui Pedro, Tade

9 iulie 2013 CFR Cluj - F.C. Viktoria Plzen, 1-4

Golul echipei clujene a fost înscris de Florin Costea, în minutul 55

CFR Cluj a început jocul cu următoarea formulă: Felgueiras - Lionn (Batin '33), Cadu, Rada, Camora - Hora, Obiora, Djokovic, Nicoară - Kapetanos, Maah. În repriza a doua penru CFR au jucat Stăncioiu - Velayos, Piccolo, Rada, Edimar - Deac, Hora, Rui Pedro, Sepsi - Costea, Batin (Negruţ '75).