CSS3 Button Rollover Css3Menu.com

 

PROGRAM TUR LIGA 2- Seria 2, ediția 2014-2015

Liga 2- seria 2, etapa 1
30 aug. 2014 11:00 CS Mioveni 0-2 ACS Poli Timișoara
30 aug. 2014 11:00 Șoimii Pâncota 1-1 CSM Râmnicu Vâlcea
30 aug. 2014 11:00 Fortuna Poiana Câmpina 1-2 Metalul Reșița
30 aug. 2014 11:00 FC Caransebeș 1-0 Olimpia Satu Mare
30 aug. 2014 11:00 Unirea Târlungeni 2-1 FC Olt Slatina
    FC Bihor Oradea -

stă

Liga 2- seria 2, etapa 2
06 sept. 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea 0-0 CS Mioveni
06 sept. 2014 11:00 Metalul Reșița 2-0 Șoimii Pâncota
06 sept. 2014 11:00 FC Bihor Oradea 1-3 Fortuna Poiana Câmpina
06 sept. 2014 11:00 FC Olt Slatina 1-1 FC Caransebeș
05 sept. 2014 11:00 ACS Poli Timișoara 1-0 Unirea Târlungeni
    Olimpia Satu Mare =

stă

Liga 2- seria 2, etapa 3
13 sept. 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea 1-0 ACS Poli Timișoara
13 sept. 2014 11:00 CS Mioveni 0-0 Metalul Reșița
13 sept. 2014 11:00 Șoimii Pâncota 1-1 FC Bihor Oradea
13 sept. 2014 11:00 Fortuna Poiana Câmpina 2-0 Olimpia Satu Mare
13 sept. 2014 11:00 FC Caransebeș 0-0 Unirea Târlungeni
    FC Olt Slatina -

stă

Liga 2- seria 2, etapa 4
20 sept. 2014 11:00 Metalul Reșița 2-0 CSM Râmnicu Vâlcea
20 sept. 2014 11:00 FC Bihor Oradea 0-1 CS Mioveni
20 sept. 2014 11:00 Olimpia Satu Mare 3-1 Șoimii Pâncota
20 sept. 2014 11:00 FC Olt Slatina 1-1 Fortuna Poiana Câmpina
19 sept. 2014 19:00 ACS Poli Timișoara 2-1 FC Caransebeș
    Unirea Târlungeni vs

stă

Liga 2- seria 2, etapa 5
27 sept. 2014 11:00 Metalul Reșița 2-0 ACS Poli Timișoara
28 sept. 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea 0-0 FC Bihor Oradea
28 sept. 2014 11:00 CS Mioveni 1-0 Olimpia Satu Mare
27 sept. 2014 11:00 Șoimii Pâncota 0-0 FC Olt Slatina
27 sept. 2014 11:00 Fortuna Poiana Câmpina 2-1 Unirea Târlungeni
    FC Caransebeș -

stă

Liga 2- seria 2, etapa 6
04 oct. 2014 11:00 FC Bihor Oradea 1-1 Metalul Reșița
04 oct. 2014 11:00 Olimpia Satu Mare 0-0 CSM Râmnicu Vâlcea
04 oct. 2014 11:00 FC Olt Slatina 0-2 CS Mioveni
03 oct. 2014 11:00 Unirea Târlungeni 2-1 Șoimii Pâncota
04 oct. 2014 11:00 FC Caransebeș 0-0 Fortuna Poiana Câmpina
    ACS Poli Timișoara -

stă

Liga 2- seria 2, etapa 7
10 oct. 2014 17:30 ACS Poli Timișoara 3-0 FC Bihor Oradea
11 oct. 2014 11:00 Metalul Reșița 1-0 Olimpia Satu Mare
11 oct. 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea 0-0 FC Olt Slatina
11 oct. 2014 11:00 CS Mioveni 0-1 Unirea Târlungeni
11 oct. 2014 11:00 Șoimii Pâncota 5-1 FC Caransebeș
    Fortuna Poiana Câmpina -

stă

Liga 2- seria 2, etapa 8
15 oct. 2014 15:00 Olimpia Satu Mare 2-1 FC Bihor Oradea
15 oct. 2014 15:00 FC Olt Slatina 4-0 Metalul Reșița
15 oct. 2014 15:00 Unirea Târlungeni 0-0 CSM Râmnicu Vâlcea
15 oct. 2014 15:00 FC Caransebeș 0-1 CS Mioveni
15 oct. 2014 15:00 Fortuna Poiana Câmpina 0-3 ACS Poli Timișoara
    Șoimii Pâncota -

stă

Liga 2- seria 2, etapa 9
18 oct. 2014 11:00 ACS Poli Timișoara 3-0 Olimpia Satu Mare
18 oct. 2014 11:00 FC Bihor Oradea 0-0 FC Olt Slatina
18 oct. 2014 11:00 Metalul Reșița 2-1 Unirea Târlungeni
18 oct. 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea 4-1 FC Caransebeș
18 oct. 2014 11:00 Șoimii Pâncota 2-2 Fortuna Poiana Câmpina
    CS Mioveni -

stă

Liga 2- seria 2, etapa 10
25 oct. 2014 11:00 FC Olt Slatina 2-1 Olimpia Satu Mare
25 oct. 2014 11:00 Unirea Târlungeni 1-0 FC Bihor Oradea
25 oct. 2014 11:00 FC Caransebeș 1-3 Metalul Reșița
25 oct. 2014 11:00 Fortuna Poiana Câmpina 3-1 CS Mioveni
25 oct. 2014 11:00 Șoimii Pâncota 0-1 ACS Poli Timișoara
    CSM Râmnicu Vâlcea -

stă

Liga 2- seria 2, etapa 11
01 nov. 2014 11:00 CS Mioveni 3-1 Șoimii Pâncota
01 nov. 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea 1-2 Fortuna Poiana Câmpina
01 nov. 2014 11:00 FC Bihor Oradea 1-0 FC Caransebeș
01 nov. 2014 11:00 Olimpia Satu Mare 1-0 Unirea Târlungeni
01 nov. 2014 11:00 ACS Poli Timișoara 3-0 FC Olt Slatina
    Metalul Reșița -

stă

RETURUL Liga 2, Seria 2, incepe pe 08 nov. 2014, Vezi programul

Sistemul competițional, Liga a 2-a

Liga a 2-a: formată din 23 de echipe (seria I – 12 echipe; seria a 2-a – 11 echipe)
•    Faza I: Sistem campionat fiecare cu fiecare, tur – retur.
•    Faza a II-a: Sistem playoff (primele 6 echipe din clasament joacă între ele tur – retur, 10 meciuri) și playout (echipele clasate pe locurile 7 – 12 joacă între ele tur – retur 10 meciuri). Echipele întră în playoff și playout cu toate punctele acumulate în faza I.
Promovează în Liga I echipele clasate pe locurile 1 în playoff din fiecare serie (în total 2 echipe).
Retrogradează în Liga a 3-a echipele clasate pe locurile 11 și 12 din seria I, locul 11 din seria a 2-a, plus o echipă de pe locul 10, după disputarea unui joc de baraj într-o singură manșă, pe teren neutru.

Nume*
Adresa Email*
Subiect*
Mesaj*
Nota: * marcheaza campurile obligatorii.
Program tur liga 2, seria 2, editia 2013-2014
Subscribe RSS Feed, Fotbal flash RSS fotbal flash  

trafic ranking

Statistici web

Copyright 2008-2014 fotbal-flash.ro | Toate drepturile rezervate.