București, 12 Ianuarie 2017

Paris Saint-Germain învinge cu 2-0 pe Metz, în sferturile Cupei Ligii din Franța

Thiago-Silva-PSG-2017

PSG, rămâne pe cale de a câștiga un al patrulea trofeu al League Cup, la data de 1 aprilie, după parcursul de până acum. În semifinale, PSG se va confrunta în dublă manșă cu Bordeaux.

Autor a două goluri în minutele 27 și 72, pentru PSG în partida de calificare disputată miercuri, împotriva Metz, în sferturile de finală ale Cupei Ligii, scor 2-0, căpitanul Thiago Silva, este bucuros pentru el și pentru comportamentul echipei sale.

Thiago Silva, fundaș al echipei Paris Saint-Germain, a declarat după meci, conform L'Equipe, următoarele: "Sunt foarte fericit să înscriu încă două goluri. Noi lucrăm extrem de mult la antrenamente aceste tipuri de faze. Di Maria are incursiuni pe bandă și centrări super-bune, iar atunci când începe, este, evident, mult mai dificil pentru fundașii adverși să-l oprească."