Min 91, Slimani scapă singur și din nou salvează Silviu Lung.
Min 87, Slimani șutează cu capul, pe lângă poarta lui Silviu Lung.
Min 84, Maxim centrează și mingea iese în aut de poartă.
Min 81, Altă ratare mare a echipei algeriene prin Slimani, mingea se scurge în aut de poartă pe lângă stâlpul porții.
Min 75, Lung Jr, salvează cu piciorul un balon șutat din 8 metri la un contraatac algerian.
Min 73, Maxim vede galben pentru proteste.
Min 66, Sudani înscrie pentru 2-1 cu un șut puternic din 6 metri, dintr-o centrare de pe dreapta.
Min 59, Nabil șutează din 12 metri peste poarta lui Silviu L.
Min 53, Lazăr este înlocuit de Bănel Nicoliţă.
Min 52, Tănase șutează din 16 metri pe colțul lung, balon ușor deviat și scoate în corner de la vinclul porții portarul Rais.
Min 49, Chiricheș, faultează în atac, ăn urma unui schimb de pase cu Maxim.
Min 48, Pantilimon este schimbat cu Silviu Lung jr.
Min 46, A început repriza secundă, nu înainte de a se termina cele două minute nejucate din prima repriză.
Min 45, Meciul nu a mai continuat și jucătorii au fost trimiși la vestiare pentru pauză.
Min 45, Arbitrul a oprit meciul întrucât a fost aruncată o sticlă pe teren, de către fanii africani, veniți în număr deosebit de mare..

Min 43, Maxim din 6 metri nu lovește suficient balonul, din centrarea lui Tănase.
Min 39, Marica, cel mai lovit jucător al echipei României, primește îngrijiri medicale pentru lovire cu cotul.
Min 37, Găman scapă fără cartonaș galben în urma unei intrări prin alunecare în jumătatea terenului nostru.
Min 28, Din pasa lui Maxim, Chipciu scapă singur spre poartă și înscrie în poarta goală cu un șut din 14 metri.
Min 22, Algeria deschide scorul după ce Chiricheș a fost depășit în dribling și Pantilimon scapă balonul din mână, pentru ca Nabil să înscrie din doi metri.
Min 17, Sofiane, trage din 14 metri reține Pantilimon, pentru ca după 30 secunde, același jucător trage peste poartă.
Min 14, Din pasa lui Marica, Cristi Tănase șutează din 15 metri peste poarta lui Rais.
Min 8, Din pasa lui Marica, Cristi Tănase întârzie șutul o fracțiune de secundă și balonul este degajat în corner.
Min 7, Cristi Tănase face un fault de joc la mijlocul terenului.
Min 1, Partida a început. La ora de start a partidei, plouă intens.
  • 04 Iunie 2014, orele 21:30; Meciul se dispută la Geneva (Elveția). Algeria se află pe locul 25 în clasamentul FIFA. La turneul final din Brazilia se află în grupă cu Belgia, Rusia și Coreea de Sud.