TgM-Mio | Ote-Bra | UCj-Pet | Spo-Din | Rap-Con | Vas-Cea | Ast-Ste | Gaz-Voi | Pan-CFR

:

0

CS Mioveni

FINAL

90' FINALUL MECIULUI
86' Issa Ba este inlocuit cu Jamal (FCM Tg. Mures)
85' Nicolae Dica este avertizat (FC Mioveni)
81' Dan Matei intra in locul lui Bus (FCM Tg. Mures)
74' Iensci suteaza din cativa m, balon deviat in corner
73' Miulescu il blocheaza pe Astafei la 8 m in momentul sutului!!
70' Neaga intra in locul lui Vladu (CS Mioveni)
63' Tanasa intra in locul lui Naidin (CS Mioveni)
58' Celsinho mareste avantajul cu un sut din cativa metri in urma unei centrari perfecte a lui Vagner!
47' Bus deschide scorul cu un sut din 18 m, portarul Popescu era iesit din poarta prin mijlocul careului!!
46' A inceput repriza secunda
46' Vasile Gheorghe este inlocuit cu Enache (CS Mioveni)
45' Finalul primei reprize
45' Ocazie mare pentru mureseni prin Celsinho, singur cu portarul suteaza in bara!!!
41' Issa Ba suteaza din 8 m pe coltul scurt, balon retinut de Popescu!
38' Claudiu Ionescu patrunde in careu urmarit de Iencsi, suteaza si balonul loveste transversala portii!!
33' Lovitura libera pentru Mioveni de la 25 m executata de Dica si retinuta fara probleme de Balauru.
26' Astafei primeste o pasa in adancime de la Ilyes, ramane singur cu portarul dar se semnalizeaza offside!
15' Paduretu, accidentat, este inlocuit cu Celsinho (FCM Tg. Mures)
12' Vagner este avertizat (FCM Tg. Mures)
7' Astafei suteaza din 12 m, balonul trece putin peste transversala!!
1'   Partida a inceput
Stadion: TRANSIL (Târgu Mureş)

FCM Tg. Mures: Balauru, Vagner, Adi Iencsi, Ghionea, Szilagy, Florin Dan, Pădureţu, Issa Ba, Ilyeş, Astafei, Buş

CS Mioveni: Popescu, Voicu, Miulescu, Olteanu, Crăciun, Vasile Gheorghe Naidin, Mărgăritescu, Vladu, Claudiu Ionescu, Nicolae Dică

• Pena, 3'
83' Chipciu este avertizat (FC Brasov)
82' Ionut Neagu este schimbat cu Viglianti (Otelul)
79' Mutinho este avertizat (FC Brasov)
77' Kanu este inlocuit de Hadnagy (FC Brasov)
75' Dominguez este avertizat (FC Brasov)
70' Paraschiv ii ia locul lui Pena (Otelul)
69' Ibeh trage din 6 m pe jos respinge cu piciorul Felgueiras
68' Bus trage din 18 m pe coltul lung, balonul trece putin pe langa poarta!
65' Frunza este inlocuit de Bus (Otelul)
65' Dominguez intra in locul lui Cristescu (FC Brasov)
65' Cristi Ionescu este inlocuit de Sousa (FC Brasov)
63' Chipciu suteaza din 14 m spre coltul lung, balon pe langa poarta.
54' Cristescu suteaza din 18 m, retine portarul Grahovac.
48' Pena suteaza din 16 m, mingea trece peste poarta.
45' Eroare Grahovac, respinge ca la volei insa sutul din 8 m al lui Cristescu este retinut de acelasi Grahovac!
40' Filip este si el avertizat pentru fault (Otelul)
38' Vole al lui Pena din 18 m, retine cu siguranta Felgueiras!
37' Primul cartonas galben este vazut de Cristi Ionescu pentru fault. (FC Brasov)
35' Sut de la 30 m al lui Pena, pe langa poarta insa!
26' Madeira suteaza din 20 m, balonul trece putin de stalpul portii.
15' Frunza suteaza din 25 m, balonul trece putin peste poarta!
10' Ocazie mare a Otelului prin Neagu, care suteaza din 6 m pe coltul scurt, balon respins cu picioarele de Felgueiras!!
9' Lovitura libera de la 25 m pentru brasoveni, executata de Cristi Ionescu. Grahovac retine cu siguranta
3'

Corner pentru Otelul executat de Frunza, Pena se inalta si inscrie cu capul!!

Stadion: Oţelul

Oţelul: Grahovac, Rîpă, Sergiu Costin, Perendija, Ljubinkovici, Ionut Neagu, Ioan Filip, Antal, Ibeh, Sorin Frunză, Pena

FC Braşov: Felgueiras, Velayos, Majernik, Cristi Munteanu, Cristi Ionescu, Madeira, Toloza, Marian Cristescu, Chipciu, Kanu, Moutinho

• Vali Negru, 40'
90' Tony inscrie cu capul in ultimile secunde!!
89' Zendeli este avertizat- trageri de timp (Petrolul)
88' Stoimirovic este avertizat (Petrolul)
87' Borza este avertizat (Petrolul)
83' Oprita este inlocuit cu Borza (Petrolul)
81' Grozav intra in locul lui Marinescu (U. Cluj)
80' Szukala este avertizat (U. Cluj)
77' Pacurar este schimbat cu Naser (U. Cluj)
76' Barbulescu  este inlocuit cu Ciprian Milea (Petrolul)
71' Cristea este faultat de Straut in careu si penalty! Executa Pacurar si apara Zendeli!!
67' Bostina sut puternic din marginea careului respinge portarul Zendeli
64' Stoimirovic intra in locul lui Vali Negru (Petrolul)
60' Bostina inscrie cu latul din 6 m in urma unor combinatii de pase in viteza
60' Niculescu este schimbat cu Cojocnean (U. Cluj)
56' Niculescu este avertizat (U. Cluj)
55' Apostu este eliminat pentru un fault in atac asupra portarului Popa! (Petrolul)
54' Popa retine balonul din fata lui Apostu
40' Vali Negru inscrie cu un sut din 25 m din partea stanga
32' Niculescu executa o lovitura libera de la 25 m, balonul trece pe langa poarta.
27' Egalitate pe tabela! Pompiliu Stoica bate o lovitura libera din stanga, aglomeratie in careu si Pele inscrie din 5 m in propria poarta!
15' Niculescu deschide scorul in urma unei lovituri libere bine executate din 25 metri!!!
5' Cristea sprinteaza cu mingea spre poarta, insa la 18 m este deposedat de Radu Barbu.
1'   Partida a inceput. Partida se disputa fara spectatori.
Stadion: Gaz Metan (Mediaş)

Universitatea Cluj: Marius Popa, Ungurusan, Szukala, Pele, Grecu, Păcurar, Marinescu, Boştină, Adrian Cristea, Claudiu Niculescu, Tony

Petrolul: Zendeli, Străuţ, Radu Barbu, Sipovici, Pompiliu Stoica, Florentin Dumitru, Enescu, Opriţa, Vali Negru, Barbulescu, Apostu

• Liviu Ganea, 68'
84' Irimia suteaza frumos din afara careului si parada portarului Balgradean care evita golul
81' Bakaj intra in locul lui Torje (Dinamo)
68' Liviu Ganea inscrie cu ncapul tot din centrarea lui Torje
58' Danciulescu inscrie din 6 m in urma unei centrari a lui Torje
54' Maxim bate o lovitura libera de la 25 m, migea trece peste poarta
54' Moti este avertizat (Dinamo)
53' Alexe intra in locul lui Dorel Stoica (Dinamo)
48' Nicolae il loveste involuntar pe Ormenisan in zona capului, acesta primeste ingrijiri medicale
43' Ocazie mare pentru Sportul, Curelea suteaza din 12 m, balonul trece peste poarta!
39' Balan este avertizat pentru fault asupra lui Moti (Sportul)
33' Marius Niculae reia cu capul dintr-o aglomeratie de jucatori, balonul trimis in plasa laterala.
31' Cristi Irimia intra in locul lui Chetan (Sportul)
28' Danciulescu suteaza cu capul pe langa poarta.
22' Dorel Stoica bate o lovitura libera de la peste 30 m, balonul trece putin de stalpul portii.
19' Lazar este avertizat pentru fault asupra lui Torje (Sportul)
18' Torje suteaza din 18 m, balon putin peste transversala.
14' Ormenisan retine balonul din fata lui Torje, scapat spre poarta la limita offsid-ului
5'

Marius Niculae trimite un sut cu capul, din centrarea lui Torje, in transversala portii.

1'   Partida a inceput.
Stadion: Regie

Sportul: Ormenişan, Patrichie, Daniel Lung, Farmache, Maxim, Ghinga,  Chetan,  Ferfelea, Tibi Bălan, Vali Lazăr, Curelea

Dinamo: Bălgrădean, Rus, Scarlatache, Moţi, Diabate, Torje, D. Kone, Dorel Stoica, Catalin Munteanu, Dănciulescu, Marius Niculae

• Pancu, 60'; 73
88' Cassio intra in locul lui Roman (Rapid)
86' Pancu este eliminat, cumul de cartonase (Rapid)
77' Bozga este avertizat (Concordia)
75' Cretu este avertizat (Rapid)
73' Pancu majoreaza scorul cu un sut puternic din 8 m!!
70' Mamele este inlocuit cu Stoica (Concordia)
67' Surdu scapa singur cu portarul insa suteaza slab si respinge Nita!!!
65' Herea scapa singur cu portarul insa suteaza slab si respinge Nita!!
63' Petre Marin intra in locul lui Vitiniha- accidentat (Concordia)
63' Surdu intra in locul lui Deac (Rapid)
60' Pancu deschide scorul in urma unui sut cu capul
58' Vitiniha este avertizat (Concordia)
56' Antonio este avertizat (Rapid)
54' Deac bate o lovitura libera din 20 m, respinge miraculos Nita!!
54' Mihalcea este inlocuit cu Muzac (Concordia)
52' Salem suteaza din 14 m, retine Coman
50' Herea bate o lovitura libera de la 25 m, balonul loveste transversala!!
50' Silviu Pana este eliminat pentru fault asupra lui Pancu (Concordia)
49' Pancu suteaza pe coltul scurt din 15 m, retine Nita.
42'

Pancu este avertizat (Rapid)

42' Mamele este avertizat (Concordia)
38' Pancu executa un lob peste Nita de la 16 m, balonul trece peste poarta
29' Alexa este avertizat (Rapid)
24' Popa este avertizat pentru simulare (Concordia)
20' Roman suteaza din 10 m peste poarta!
15' Roman este blocat in momentul sutului la 20 m de poarta
7' Alexe suteaza din 18 m, balon usor retinut de portar
Stadion: Nicolae Dobrin - Trivale (Piteşti)

Rapid: Dani Coman, Cretu, Marcos Antonio, Glauber, Ezequias, Alexa, Iulian Apostol, Herea, Pancu, Deac, Roman

Concordia Chiajna: Nita, Dima, Mamele, Bozga, Silviu Pana, Vitiniha, Muzac, Popa, Sorin Pana, Iordache, Mihalcea

• Achim, 90'
90' Gol inscris de Achim dupa o respingere gresita a lui Cerniauskas
86' Yerro Belo suteaza din unghi pe jos, respinge din plonjon Jovici
85' Yerro Belo intra in locul lui Zmeu (FC Vaslui)
84' Badescu suteaza pe coltul lung
82' Monroy este avertizat (Ceahlaul)
80' Cebotaru egaleaza in urma unui nsut cu capul
78' Badescu intra in locul lui Omerbegovici (Ceahlaul)
77' Cazan este avertizat (Ceahlaul)
74' Achim intra in locul lui Stana (Ceahlaul)
61' Temwanjera inscrie cu latul din centrarea lui Milisavlevici
58' Gafita este schimbat cu Radovanovici (Ceahlaul)
53' Temwanjera este surprins in offside la 3 m de poarta, faza discutabila
46' Milisavlevici intra in locul lui Annang (FC Vaslui)
35' Anang suteaza din 10 m peste poarta
29' Milanov este avertizat (FC Vaslui)
27' Vasluiul beneficiaza de o lovitura libera de la 25 m, sutul lui Sanmartean este blocat
24' Chiacu suteaza din 15 m, balon blocat de Milanov
12' Buhaescu lob peste portar din 6 m, mingea cade pe transversala!
4' Stana suteaza din marginea careului, retine Cerniauskas
Stadion: Municipal (Vaslui)

FC Vaslui: Cerniauskas, Milanov, Farkas, Balaur, Bălace, Buhăescu, Raul Costin, Zmeu, Sînmărtean, Annang, Temwanjera

Ceahlăul: Jovici, Dumitraş, Forminte, Cazan, Barna, Monroy, Omerbegovici, Cebotaru, Stana, Chiacu,Gafiţa

• Mihai Costea, 90'
90' Mihai Costea inscrie cu un vole din 18 m
87' Gaman intra in locul lui Miranda (Astra)
83' Junior Morais este avertizat pentru tragere de timp (Astra)
81' Rusescu bate o lovitura libera din lateral, balon respins de Silviu Lung Jr.
78' Budescu intra in locul lui Stratila (Astra)
72' Miranda este avertizat pentru fault (Astra)
69' Tanase este avertizat (Steaua)
68' Prepelita intra in locul lui Latovlevici (Steaua)
67' Fatai este avertizat pentru simulare (Astra)
63' Sutul lui Geraldo din 8 m, este respins in corner.
61' Iliev este avertizat (Steaua)
59' Cosmin Matei intra in locul lui Udoji (Astra)
54' Fatai profita de o greseala a lui Iliev si inscrie din 16 m.
53' Rusescu suteaza din 14 m pe coltul scurt, respinge in corner Silviu Lung Jr.
50' Ocazie mare pentru Astra la sutul cu capul al lui Miranda. Balonul trece milimetric peste transversala
37' Geraldo este avertizat (Steaua)
37' Geraldo faulteaza in careu si se acorda penalty pentru Astra!! Executa N'Doye si inscrie! Faza discutabila la acordarea penalty-ului, care a fost acordat mult prea usor!
36' Ratare mare Tatu, singur cu portarul a tras in acesta, dupa care se incurca in balon
34' Nikolici este inlocuit de Mihai Costea (Steaua)
32' N'Doye paseaza la Udoji. iar sutul acesta pe coltul lung trece putin de poarta!
30' Nici o ocazie clara de gol pana in acest minut!
19' Matel bate o lovitura libera de la distanta, centrare in careu si corner.
10' Rusescu suteaza pe coltul lung din 16 m, balon pe langa poarta.
5' Rusescu intra in locul lui Gabi Matei-accidentat (Steaua)
3' Junior Morais suteaza din marginea careului pe coltul lung, balon pe langa poarta.
Stadion: Astra (Ploieşti)

Astra: Silviu Lung Jr, Matel, Gaman, Bruno Miguel, Junior Morais, Strătilă, Takayuki Seto, N'Doye, Udoji, Fatai, Miranda

Steaua: Tătăruşanu, Gabi Matei, Iliev, Geraldo, Latovlevici, Nicoliţă, Bourceanu, Brandan, Cristi Tănase, Tatu, Mihai Costea

• Bawab, 64'
80' Majer intră în locul lui Dîlbea (Vointa)
72' Akaki, accidentat este schimbat cu Bozesan (Gaz Metan)
68' Daniel Tatar este avertizat (Vointa)
64' Bawab inscrie cu un sut din 6 m in urma unei centrari a lui Ciprian Petre
60' Bratu inscrie cu varful bocancului cu un sut din marginea careului, balonul a lovit mai intai stalpul portii.
56' Iese Dan Roman şi intră Florin Bratu (Gaz Metan)
55' Antohi este inlocuit de Ionut Matei (Vointa)
51' Trtovac este avertizat (Gaz Metan)
49' Trtovac inscrie cu o lovitura de cap bine plasata din 8 m, din centrarea lui Ciprian Petre.
49' Nicola este avertizat (Vointa)
46' Akaki intra in locul lui Vukadinovic (Gaz Metan)
43' Beza este avertizat (Vointa)
42' Forika primeste cartonas galben (Vointa)
41 Dîlbea suteaza puternic din 25 m, retine balonul Plesca.
35' Ocazie pentru Sibieni prin Nicola, care nu reuseste sa inscrie din 6 m!
33' Dan Roman suteaza cu capul din 14 m, retine Danalache.
29' Negut a fost surprins in offside la primul atac mai consistent al sibienilor.
18' Bawab suteaza din 25 m, retine balonul fara probleme Danalache.
17' Dan Roman suteaza din 10 m mult peste poarta, la un atac mai consistent al gazdelor.
15' Miclea centreaza pentru Dan Roman insa Forika reuseste sa respinga!
14' Miclea a fost surprins in offside.
10' Fazele de poarta lipsesc cu desavarsire!
Stadion: Gaz Metan

Gaz Metan: Pleşca, Trtovac, Florin Lazăr, Markovic, Vukadinovic,  Breeveld, Miclea, Bawab, Ciprian Petre, Hoban, Dan Roman

Vointa Sibiu: Dănălache, Forika, Cristi Apostol, Nicolae Grigore, Tătar, Beza, Dîlbea, Eduard Nicola, Antohi, Neguţ,  Iulian Popa

• Cardoso, 74'
90' Lemnaru este inlocuit cu Alexandru Grigoras (Pandurii)
85' Brata intra in locul lui Bacila (Pandurii)
74' Cardoso majoreaza scorul cu un sut cu capul in urma unei faze fixe.
72' E. Kone a intrat în locul lui Ronny (CFR Cluj)
72' Bud a intrat în locul lui Kapetanos (CFR Cluj)
69' In urma unei faze fixe, Lemnaru nu reuseste sa suteze cu capul din 6 m!
62' Panin este avertizat, desi este pe banca de rezerve!
65' Vlad suteaza din 20 m, retine Fernandes
50' Muresan a primit cartonas galben (CFR Cluj)
49' Mingote a primit ingrijiri medicale dupa o faza in care a fost accidentat la genunchi
39' Lemnaru inscrie cu capul dupa ce portarul Fernandes a scapat balonul printre maini
33' Kapetanos este avertizat pentru proteste (CFR Cluj)
26' Lovitura libera de la 25 m, executata de Stromajer mult peste poarta!
24' Bastos suteaza din 25 m, retine Mingote.
21' Lemnaru este surprins in offside.
16' Vranjes suteaza din 10 m, balonul se loveste de aparatorul clujean Diogo!
15' Garcia bate o lovitura libera de la 25 m pe coltul lung, respinge Mingote.
9' Kapetanos suteaza din 12 m de langa Cardoso, respinge Mingote
5' Sougou este avertizat (CFR Cluj)
4' Vranjes suteaza din 16 m, balon deviat in corner de Muresan
Stadion: Municipal (Târgu Jiu)

Pandurii: Mingote, Băcilă, Viera, Chiricheş, Vlad, Claudiu Voiculeţ, Pintilii, Vranjes, Cardoso, Stromajer, Lemnaru

CFR Cluj: Fernandes, Lionn, Cadu, Diogo, Camora,  Bastos, Mureşan, Renan Garcia, Ronny, Kapetanos, Sougou

Brigada de arbitrii: Balaj Pavel Cristian; Szekely Zoltan; Danşa Ciprian Florin