Vas-Con | Gaz-CFR | Spo-Bra | Ote-Cea | Pan-Din | TgM-Voi | Rap-Pet | UCj-Ste | Ast-Mio

• Wesley, 15'
  • Adailton, 34'
  • Paito, 43'
  • Lucian Sînmărtean, 63'

93' Finalul meciului
87' Papp este avertizat (FC Vaslui)
84' Anderson suteaza din 10 metri pe coltul lung, balonul trece pe langa poarta.
78' Savio intra in locul lui Sanmartean (FC Vaslui)
75' Viorel Dinu suteaza cu efect din marginea careului pe coltul lung, respinge cu reflex de exceptie portarul Borjan!
67' Gheorgiu intra in locul lui Stanciu si Anderson intra in locul lui Wesley (FC Vaslui)
63' Lucian Sînmărtean, nemarcat in 10 metri inscrie cu un sut pe coltul lung.
63' Silviu Pana intra in locul lui Muzac (Concordia)
59' Marius Constantin este avertizat pentru fault (FC Vaslui)
46' A început repriza secundă.
46' Nita intra in locul lui Baruch si Adrian Popa I intra in locul lui Alex Dos Santos (Concordia)
45' Finalul primei reprize.
45' Alex Dos Santos vede cartonaşul galben (Concordia)
43' Paito centreaza in fata portii, portarul Baruch nu reuseste sa atinga balonul si 3-0.
34' Adailton majoreaza scorul cu un sut cu efect din 20 metri cu marele concurs al portarului Baruch, care a scapat mingea din mana!!
14' Wesley deschide scorul cu un sut din 6 metri in urma unei centrari a lui Adilton.
5' Rocha suteaza din afara careului, balon deviat si retinut de Borjan.
1' Partida a început.

Stadion: Municipal

FC Vaslui: Borjan, Milanov, Papp, Marius Constantin, Paito, N'Doye,  Adailton, Nicolae Stanciu, Wesley, Lucian Sînmărtean, Temwanjera

Concordia: Baruch, Krumov, Mamele, Doru Bratu, Guilherme, Muzac, L. Filip, Vlad Munteanu,  Alex Dos Santos, Rocha, Viorel Dinu

• Kapetanos, 13'

92' Ratare imensa Kapetanos, sut din 6 metri pe langa poarta.
87' Camora vede cartonas galben pentru fault (CFR Cluj)
81' Dan Roman este avertizat pentru proteste (Gaz Metan)
80 Hora intra in locul lui Peralta (CFR Cluj)
70' Breweld intra in locul lui Issa Ba (Gaz Metan)
70' Rui Pedro este inlocuit cu Ronny (CFR Cluj)
68' Vitinho suteaza cu latul pe coltul scurt din 10 metri, retine Stancioiu.
64' Sougou nu reuseste sa inscrie din 6 metri, balonul trece pe langa poarta.
60' Vranjes intra in locul lui Peralta (CFR Cluj)
54' Dan Roman intra in locul lui Florin Bratu (Gaz Metan)
50' Piccolo vede cartonas galben pentru fault (CFR Cluj)
46' Alex Muntean intra in locul lui Tahar (Gaz Metan)
35' Peralta suteaza cu capul din pasa lui Kapetanos insa Plesca trimite in corner.
31' Plesca retine balonul prin plonjon din fata lui Bastos.
20' Todea suteaza din 12 metri pe coltul lung, balon deviat in corner.
18' Rui Pedro suteaza din 8 metri, balon respins de apararea gazdelor!
14' Maftei vede cartonas galben pentru fault (CFR Cluj)
13' Kapetanos egaleaza cu un sut pe jos din 8 metri pe coltul scurt.
3' Ciprian Petre deschide scorul cu un sut de exceptie de la 25 metri!
1' Foarfeca executata de Kapetanos, balonul trece putin peste transversala!

Stadion: Gaz Metan

Gaz Metan: Pleşca, Frăsinescu, Ciucă, Markovici, Buzean, Issa Ba, Todea, Vitinho, Tahar, Ciprian Petre, Florin Bratu

CFR ClujStăncioiu, Maftei, Cadu, Piccolo, Camora, Peralta, Celestino, Sougou, Rui Pedro, Bastos, Kapetanos

• Ilijovski, 17'

90' Brasovenii reusesc sa introduca balonul in plasa, gol anulat pentru fault in atac. Faza discutabila!
89' Cezar Lungu este avertizat pentru trageri de timp (Sportul)
82' Da Silva este avertizat pentru impiedicarea repunerii balonului (FC Brasov)
81' Ilijovski este avertizat pentru proteste (FC Brasov)
78' Andrei Lungu este inlocuit cu Ghinga (Sportul)
75' Viveiros suteaza din afara careului spre vinclul portii, respinge Lungu cu un reflex de exceptie.
70' Hadnagy intra in locul lui Machado (FC Brasov)
69' Ionut Serban intra in locul lui Nistor (Sportul)
65' Farmache primeste al doilea cartonas galben si este eliminat (Sportul)
61' Dobre inscrie cu un lob din 20 metri peste portar, scapat la limita offside-ului.
59' Dobre este deposedat in momentul sutului la 12 metri.
52' Pedro intra in locul lui Buga (FC Brasov)
48' Dobre executa o foarfeca din 14 metri, respinge in corner Felguieiras.
46' Alexandru Mateiu intra in locul lui Ciupe (FC Brasov)
36' Novac vede cartonasul galben pentru fault (Sportul)
34' Lazar inscrie golul egalarii cu un sut pe jos din interiorul careului pe coltul lung.
30' Farmache vede cartonasul galben pentru fault (Sportul)
29' Daniel Lung intra in locul lui Patriche, accidentat (Sportul)
25' Viveiros, in mare forma, suteaza din 12 metri pe coltul lung, balonul trece putin de stalpul portii!
21' Ilijovski suteaza peste poarta din centrarea excelenta a lui Viveiros.
17' Ilijovski deschide scorul cu un sut din 6 metri, din centrarea lui Viveiros.
14' Ferfelea suteaza din 18 metri, balonul trece putin pe langa stalpul portii.
11' Nistor suteaza din afara careului, balonul trece pe langa poarta.

Stadion: Regie

SportulCezar Lungu, Beţa, Cioranu, Patriche, Farmache, Andrei Lungu, Novac, Ferfelea, Valentin Lazăr, Nistor, Dobre.

FC Braşov: Felgueiras, Ciupe, Machado, L. Munteanu, Cristi Ionescu, Viveiros, Pinto, Distefano, Buga, Udoji, Ilijovski.

FINAL

90' Vitelaru intra in locul lui  Stana (Ceahlaul)
86' Druga isi salveaza echipa de gol, portarul iesit din poarta, la sutul lui Paraschiv!!
84' Gafita este inlocuit cu Muscalu (Ceahlaul)
80' Paraschiv intra in locul lui Didi (Otelul)
76' Iorga intra in locul lui Antal (Otelul)
69' Badescu este inlocuit cu Marian Constantinescu (Ceahlaul)
61' Ionut Neagu este inlocuit cu Viglianti (Otelul)
52' Lovitura libera de la 25 metri executata de Neagu, balonul trece peste poarta.
35' Neagu suteaza de la marginea careului pe centrul portii, retine balonul Jovici.
32' Golubovici suteaza din 20 metri, retine Grahovac.
28' Salageanu si Rîpă sunt avertizati pentru faulturi, la interval de cateva secunde (Otelul)
21' Badescu scapa singur spre poarta lui Grahovac, lob din 14 metri si balonul trece pe langa spatiul portii.
19' Pena suteaza de la 12 metri pe centrul portii, retine Jovici.
18' Didi, deviaza cu capul un balon, retine portarul nemtean.
10' Didi suteaza din interiorul careului, retine Jovici.
10' Gafita suteaza cu capul din 6 metri, balonul trece putin de stalpul portii.
8' Stromajer suteaza puternic din afara careului, retine cu siguranta Jovici.

Stadion: Oţelul

Oţelul: Grahovac, Rîpă, Sîrghi, Perendija, Sălăgeanu, I. Filip, Didi, Ionut Neagu, Antal, Pena, Stromajer

CeahlăulJovici, Dumitraş, L. Cazan, Ichim, Drugă, Monroy, Achim, Bădescu, Stana, Gafiţa, Golubovici

Brigada de arbitrii: Radu Petrescu; M. Orbuleţ; D. Ciocănea

۞ Liga 1-Etapa 20 | Pandurii- Dinamo, 10 Martie 2012, ora 20:30// Antena 1/GSP TV

• Marius Niculae, 29'

94' Finalul meciului
92' Matei este eliminat, cumul cartonase (Dinamo)
90' A. Grigoras este avertizat (Pandurii)
87' Ratare mare a lui Marius Niculae! Suteaza din 8 metri in plasa laterala!!
81' Kone il faulteaza pe Lemnaru in careu si arbitrul dicteaza penalty. Executa Pintilii si inscrie.
78' Roberto Dumitru intra in locul lui Maxim (Pandurii)
75' Nistor suteaza din 16 metri, balonul putin peste poarta.
73' Matei  vede cartonasul galben pentru fault (Dinamo)
67' Voiculet este eliminat mult prea usor pentru joc periculos!! (Pandurii)
64' Cosmin Matei intra in locul lui Alexe (Dinamo)
57' D. Kone vede cartonasul galben pentru fault (Dinamo)
55' Stratila intra in locul lui Rus (Dinamo)
52' maxim suteaza din marginea careului, fara preluare, balonul trece peste poarta.
50' Pintilii suteaza din 25 metri, balonul trece putin de stalpul portii kui Balgradean.
38' Batin se incurca in minge la 6 metri, singur cu portarul si rateaza egalarea!!
31' Pintilii este avertizat pentru un fault (Pandurii)
29' Marius Niculae inscrie cu un sut pe jos de la 15 metri, din pasa lui Danciulescu.
22' Rus vede cartonasul galben (Dinamo)
16' Cardoso respinge un balon gresit pana la Danciulescu, care suteaza din 14 metri si inscrie!
6' Viera deschide scorul cu un sut cu capul din cativa metri, Balgradean a scos mingea dar a depasit linia portii!
5' Viera suteaza din cativa metri pe coltul scurt, respinge Balgradean!!
1' Ibeh suteaza din 10 metri, respinge Balgradean.

Stadion:

Pandurii: Mingote, Unguruşan, Viera, Cardoso, Alexandru Vlad, Voiculeţ, Pintilii, Nistor,  Maxim, Batin, Ibeh

Dinamo: Bălgrădean, Luchin, Dragos Grigore, Moţi, Scarlatache, Rus, D. Kone, Catalin Munteanu, Alexe, Dănciulescu, Marius Niculae

FINAL

96' Finalul meciului
90' 6 minute de prelungire se arata de la margine.
86' Ghionea vede cartonas galben pentru proteste (FCM Tg. Mures)
84' Buican intra in locul lui Nicola  (Vointa).
82' E. Nicu executa un lob peste portar, balonul trece putin pe langa poarta!
78' Subotici singur cu portarul Miron, suteaza pe langa poarta.
76' Beza intra in locul lui Tatar (Vointa)
73' Bus intra in locul lui Florin Dan (FCM Tg. Mures)
62' Iulian Popa intra in locul lui Miclea (Vointa)
61' Bumba intra in locul lui Celsinho (FCM Tg. Mures)
56' Lukanovic nu reuseste sa inscrie din 8 metri, sutand in Albut.
48' Celsinho singur cu portarul, suteaza in acesta din 10 metri!
45' Ghionea suteaza cu capul, balonul trece putin peste poarta.
43' Forika este avertizat pentru fault (Vointa)
40' Florin Dan vede cartonasul galben pentru fault (FCM Tg. Mures)
38' Subotici suteaza din intoarcere de la 14 metri, balonul trece pe langa poarta.
34' Lukanovici suteaza puternic pe coltul scurt, respinge Albut.
18' Lukanovici suteaza puternic din marginea careului, respinge Albut.
9' Portarul Miron respinge cu piciorul un balon din fata lui Subotici.

Stadion: Transil

FCM Tg. MuresCalin Albut, E. Nicu, Ghionea,  Iencsi, Sepsi,  Astafei, Giani Kiriţă,  Ilyes,  Florin Dan, Celsinho,  Subotici.

Vointa Sibiu: Miron, Forika, Tânc, Apostol, Bunea, Dâlbea, Tătar, Nicola, Lungu,  Lukanovic, R. Miclea.

• Surdu, 53'

86' Burca, accidentat, este inlocuit cu Glauber Rapid)
85' Stojmirovic este avertizat pentru fault (Petrolul)
77' Bikana este avertizat pentru fault (Petrolul)
75' Vali Negru intra in locul lui Dina (Petrolul)
74' Roman intra in locul lui Surdu (Rapid)
68' Dan Alexa este inlocuit cu Burca (Rapid)
66' Younes suteaza cu capul, balon scos de Coman cu o parada de exceptie.
60' Ionita este avertizat pentru fault (Rapid)
56' Oprita suteaza cu capul, retine balonul Dani Coman.
53' Surdu inscrie cu nun sut din mijlocul careului din pasa lui Bojovici.
51' Lovitura libera de la 18 metri executata de catre Deac. Balonul este respins de zid.
46' Oprita intra in locul lui Barbulescu iar Younes intra in locul lui Razvan Neagu (Petrolul)
45' Mustivar este avertizat pentru fault (Petrolul)
45' Lovitura libera de la 25 metri executata de Stojmirovic, balon respins de apararea rapidista.
44' Melinte primeste cartonas pentru o tinere de tricou (Petrolul)
42' Ionita deviaza un balon, in urma unui corner, care trece pe langa poarta.
27' Ionita deschide scorul cu un sut din 7 metri, ramanand singur cu portarul la o eroare a lui Alvaro Silva.
25' Dan Alexa este avertizat pentru fault (Rapid)
22' Razvan Neagu primeste cartonas pentru o tinere de tricou (Petrolul)
14' Gritti isi salveaza echipa de gol, a scos sutul puternic al lui Surdu  din 6 metri!
8' Lovitura libera de la 30 metri executata de Herea, balonul trece peste poarta.

Stadion: Giulesti

Rapid: Coman, Rui Duarte, Marcos Antonio, Oros, Bozovic, Teixeira, Dan Alexa, Ciprian Deac, Ovidiu Herea, Alex Ioniţă, Romeo Surdu

Petrolul: Gritti, Melinte, Alvaro Silva, Bikana, Pompiliu Stoica, Mustivar, Bărbulescu, Razvan Neagu, Boudjemaa, Stojmirovic, Dina

Brigada de arbitrii: Sebastian Colţescu; Mihai Iliescu; Daniel Hulubei.

• Rusescu, 37'

92' Parvulescu vede cartonas galben (Steaua)
90' Grozav suteaza pe coltul scurt, respinge Tatarusanu!
82' Balan intra in locul lui Florin Costea (Steaua)
82' Grozav suteaza cu capul, balonul loveste transversala portii lui Tatarusanu.
79' Pacurar suteaza puternic din marginea careului, respinge cu un reflex uimitor Tatarusanu!
77' Tony intra in locul lui Niculescu (U. Cluj)
72' Grozav intra in locul lui Cristescu (U. Cluj)
70' Lovitura libera de la 18 metri, executa Claudiu Niculescu, balonul loveste zidul si iese in corner!
68' Bicfalvi vede cartonas galben pentru fault (Steaua)
64' Pacurar vede cartonas galben pentru fault la Florin Costea (U. Cluj)
63' Achim suteaza din 15 metri pe coltul scurt, retine Tatarusanu.
60' Marian Cristescu vede cartonas galben pentru fault (U. Cluj)
58' Chipciu suteaza din 20 metri, balon deviat in corner.
50' Niculescu vede cartonas galben pentru fault (U. Cluj)
49' Bourceanu suteaza din 15 metri, retine Bornescu!
48' Galamaz suteaza cu capul, retine Tatarusanu.
37' Rusescu deschide scorul cu un sut puternic din 14 metri pe coltul scurt in urma unei pase facute cadou a unui aparator clujean (Szukala) !
33' Cristescu suteaza din 30 metri, Tatarusanu fiind iesit din poarta, insa portarul stelist retine.
25' Chipciu suteaza din marginea careului, balon peste poarta.
23' Bicfalvi suteaza puternic din marginea careului, balon peste poarta.
22' Prepelita, accidentat, este inlocuit cu Ilyev (Steaua)
14' Tatu suteaza din 16 metri, respinge Bornescu in corner.
13' Geraldo il deposedeaza in ultimul moment pe Adrian Cristea!
7' Bicfalvi intra in locul lui Martinovici (Steaua)
5' Niculescu suteaza din 25 metri, retine Tatarusanu.
3' Martinovici accidentat primeste ingrijiri medicale si va fi inlocuit.

Stadion: Clujana

U. Cluj: Bornescu, Sebastian Achim, Galamaz, Szukala, Dorinel Popa, Păcurar, Hoban, Laurentiu Marinescu, Marian Cristescu, Claudiu Niculescu, Adrian Cristea

Steaua: Tătăruşanu, Martinovici, Chiricheş, Geraldo, Pîrvulescu, Chipciu, Bourceanu, Prepeliţă, Florin Costea, Tatu, Rusescu

Brigada de arbitrii: Alexandru Tudor, la centru; Onita si Dumitrescu la linii.

• Zuluf, 1'

90' Laionel intra in locul lui Tigoianu (Astra)
87' Enache suteaza peste poarta din 8 metri!
83' Miguel este inlocuit cu Florin Patrascu (Astra)
79' Fatai este eliminat pentru simulare, cumul de cartonase galbene (Astra)
74' Enache reia cu capul peste poarta lui Lung Jr.
72' Nila intra in locul lui Ionescu (CS Mioveni)
65' Bogdan Patrascu este inlocuit de Bajenaru (Astra)
61' Fatai vede cartonas galben pentru o lovitura cu cotul! (Astra)
61' Nastasie intra in locul lui Stoica (CS Mioveni)
58' Lovitura libera de la 25 metri executata de Spacio si GOOL!!
56' Olteanu este avertizat (CS Mioveni)
47' Cobrea respinge un balon din lovitura libera executata de Mihalache.
46' Bogdan Stoica este avertizat (CS Mioveni)
46' Gabriel Enache intra in locul lui Mandea (CS Mioveni)
40' Junior Morais este avertizat pentru un hent (Astra)
38' Rui Miguel suteaza de la 20 metri, respinge in corner Cobrea.
29' Zuluf centreaza catre Mandea insa respinge Junior Morais in corner.
24' Gaman inscrie cu un sut din 7 metri, balonul depaseste linia portii, fiind respins de Ionut Voicu!
16' Bogdan Patrascu inscrie cu un sut puternic la vinclul portii, balonul trece prin plasa, ori a fost rupta ori putreda!!!
1' Zuluf deschide scorul cu un sut din 16 metri, fara nici o reactie a portarului!

Stadion: Astra

Astra: Lung jr., Ovidiu Mihalache, Găman, Ricardo dos Santos, Junior Morais, Takayuki, Spadacio, Bogdan Pătraşcu, Rui Miguel, Tigoianu, Fatai

CS MioveniCobrea, Ionut Voicu,  M. Olteanu, I. Baicu, Mandea, Stoica, Săndulescu, Ispir, Zuluf, Claudiu Ionescu, Ayza

Brigada de arbitrii: Horaţiu Feşnic, la centru; Florin Ungureanu şi Vasile Marinescu la linii