• Cardoso, 38'; 73'; 85'
  • Batin, 76'

• Salem, 45'
  • Vali Badea, 87'
93' Finalul meciului
89' Alexandru Radu cede cartonasul galben pentru fault (Concordia)
87' Vali Bdea inscrie cu un sut din interiorul careului din pasa lui Iordache.
85' Cardoso face show, inscrie cu calcaiul din 6 metri din pasa lui Rusu.
81' Brata il inlocuieste pe Batin (Pandurii)
78' Pana intra in locul lui Chitu (Concordia)
76' Batin inscrie cu un sut din 5 metri din centrarea lui Cardoso.
73' Nistor centreaza perfect la Cardoso care inscrie cu o puternica lovitura de cap.
73' Alexandru Grigoras intra in locul lui Lemnaru (Pandurii)
71' Calin Cristea intra in locul lui Maxim (Pandurii)
70' Adrian Rusu vede cartonas galben pentru fault (Pandurii)
68' Nistor suteaza de la 20 metri mult peste poarta.
65' Vali Badea intra in locul lui Muzac (Concordia)
64' Muzac este avertizat pentru fault (Concordia)
63' Cardoso centreaza pentru Lemnaru care reuseste sa introduca mingea in plasa, gol anulat pentru offside.
49' Batin suteaza din 18 metri, respinge Gospodinov.
46' A început repriza secundă.
46' Ciprian Iliescu intra in locul lui Bîră (Concordia)
45' Finalul primei reprize.
45' Salem inscrie cu un sut din 16 metri din pasa lui Ilie Iordache.
38' Din centrarea lui Nistor, Cardoso inscrie cu un sut cu capul pentru 2-0.
31' Pintilii executa penalty-ul si marcheaza!
30' Gospodinov il agata pe Batin in careu, penalty si primeste cartonas galben (Concordia)
23' Partida se desfasoara pe o ceata densa si nu se stie daca nu va pune probleme desfasurarii partidei!
16' Vlad centreaza pentru Cardoso, acesta deviaza cu calcaiul si balonul trece putin pe langa poarta!
15' Maxim suteaza din marginea careului, respinge Gospodinov in fata.
6' Mamele degajeaza in corner din fata lui Cardoso, dupa ce acesta a patruns in careu pe partea stanga.
1' Partida a început.

Stadion: Tudor Vladimirescu

Pandurii: Mingote, Adrian Rusu, Chiricheş, Viera, Alexandru Vlad, Maxim, Pintilii, Dan Nistor, Lemnaru, Paul Batin, Cardoso

Concordia: Gospodinov, Mamele, Bozga, Radu, Muzac, Alin Stoica, Petre Marin, Chiţu, Ilie Iordache, Bîră, Salem

Brigada de arbitrii: Istrate Dragoş; Ungureanu Florin Eduard; Dănănae Gabriela.

• Adailton, 85'
88' Yero Bello este avertizat pentru intarzierea repunerii balonului (FC Vaslui)
85' Adailton deschide scorul cu o lovitura de cap din centrarea lui Farkas!
82' Gladstone este avertizat pentru intarzierea schimbarii (FC Vaslui)
82' Raul Costin intra in locul lui Gladstone (FC Vaslui)
79' Lovitura libera de la 18 metri executata de Cristea si balonul este respins de zid pana la Bostina care suteaza mult peste poarta.
75' Cojocnean intra in locul lui Tony (U. Cluj)
68' Pacurar este inlocuit cu Nasser (U. Cluj)
66' Wesley este inlocuit cu Jovanovic (FC Vaslui)
65' Szukala vede cartonasul galben pentru un fault (U. Cluj)
65' Pacurar suteaza din afara careului, retine Cerniauskas
60' Tony rateaza din nou, suteaza din 6 metri mult peste poarta!!!
57' Machado intra in locul lui Niculescu (U. Cluj)
54' Adailton centreaza din lovitura libera de pe partea dreapta, reia cu capul  Gladstone si baon retinut de Matache.
43' Balaur  vede cartonasul galben pentru un fault (FC Vaslui)
42' Gladstone vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Niculescu (FC Vaslui)
38' Adrian Cristea suteaza din 20 metri pe mijlocul portii, retine balonul Cerniauskas!!
34' Pacurar  vede cartonasul galben pentru intarzierea repunerii balonului (U. Cluj)
31' Pavlovici vede cartonasul galben pentru un fault (FC Vaslui)
26' Niculescu suteaza fara preluare pe coltul lung din 14 metri, balonul trece peste poarta!
21' Adrian Cristea suteaza din 20 metri, respinge Cerniauskas!!
17' Farkas executa o lovitura de cap in urma unui corner, balonul trece putin peste transversala!
8' Niculescu executa o lovitura libera de la 25 metri, scoate din plonjon Cerniauskas!
7' Tony suteaza puternic din afara careului, balonul trece putin peste transversala portii.
4' Ratare mare Tony, care suteaza din 7 metri pe langa poarta!!

Stadion: Cluj Arena

U. Cluj: Matache, Unguruşan, Szukala, Pele, Grecu, Pacurar, Marinescu, Boştină, Tony, Claudiu Niculescu, Adrian Cristea

FC Vaslui: Cerniauskas, Milanov, Balaur, Farkas, Milisavljevici, Gladstone, Pavlovici, Adailton, Wesley, Lucian Sînmărtean, Temwanjera

Brigada de arbitrii: Tudor Alexandru; Şovre Octavian; Mudura Dorin.

• Kapetanos, 15'
95' Finalul meciului
91' Rusescu primeste cartonas galben pentru fault asupra lui Beto (Steaua)
89' Bicfalvi primeste cartonas galben pentru fault (Steaua)
88' Iliev suteaza cu capul, respinge Beto!!
88' Rusescu bate o lovitura libera de la 30 metri, respinge in corner Beto.
87' Mafetei intra in locul lui Sougou (CFR Cluj)
84' Muresan si Weldon sunt eliminati primul pentru cumul de cartonase, al doilea pentru ninjurii adruse arbitrului (CFR Cluj)
82' Weldon intra in locul lui Kapetanos (CFR Cluj)
81' Bicfalvi intra in locul lui Nikolici (Steaua)
78' Florin Costea executa o foarfeca din 8 metri, retine Beto!!
75' Mihai Costea egaleaza cu un vole de la 10 metri!!
71' Mihai Costea intra in locul lui Prepelita (Steaua)
70' Ronny intra in locul lui Bastos (CFR Cluj)
67' Muresan suteaza de la distanta, respinge in fata Tatarusanu. Mingea ajunge la Sougou care suteaza pe langa poarta.
65' Tanase este lovit cu cotul de Muresan, arbitrul nu vede faza. Tanase se alege cu arcada umflata!
64' Rusescu suteaza cu capul pe centrul portii si retine Beto.
63' Beto primeste cartonas galben pentru trageri de timp (CFR Cluj)
62' Panin suteaza din marginea careului pe coltul scurt, retine Tatarusanu.
60' Piccolo primeste cartonas galben pentru fault (CFR Cluj)
57' Florin Costea intra in locul lui Latovlevici (Steaua)
55' Panin primeste cartonas galben pentru fault (CFR Cluj)
50' Sougou suteaza din 16 metri pe coltul scurt, retine Tatarusanu.
45' Prepelita suteaza din 8 metri, balonul loveste a treia oara bara!!!
45' Tanase suteaza cu capul din centrarea lui Rusescu, balonul trece peste poarta.
34' Rusescu suteaza cu capul din centrarea lui Rusescu, balonul loveste stalpul portii lui Beto!
32' Geraldo primeste cartonas galben pentru fault (Steaua)
26' Nikolici primeste cartonas galben pentru fault (Steaua)
25' Bourceanu suteaza din marginea careului, balonul trece peste poarta.
18' Cadu primeste cartonas galben pentru fault (CFR Cluj)
17' Rusescu suteaza din 6 metri peste poarta din pozitie incomoda!
15' Kapetanos deschide scorul cu o lovitura de cap din centrarea lui Sougou.
10' Gabi Muresan primeste cartonas galben pentru fault (CFR Cluj)
9' Prepelita suteaza din marginea careului, balonul loveste transversala portii lui Beto!!
5' Lovitura libera din 16 metri lateral, executata de Brandan care suteaza defectuos, mingea iesind in aut pe cealalta parte a terenului!!

Stadion: National Arena

Steaua: Tătăruşanu, Emeghara, Iliev, Geraldo, Latovlevici, Prepeliţă, Bourceanu, Brandan, Tănase, Rusescu, Nikolici

CFR Cluj: Beto, Panin, Cadu, Piccolo, Camora, Peralta, Mureşan, Renan, Sougou, Kapetanos, Bastos

Brigada de arbitrii: Balaj Pavel Cristian; Oniţă Aurel; Dumitrescu Eduard.

• Komazec, 49'
93' Petrovic este avertizat (Petrolul)
91' Nicola suteaza din 12 metri pe coltul lung, retine Bornescu!!
88' Dobre primeste cartonas galben pentru fault (Sportul)
85' Curelea este inlocuit cu Nistor (Sportul)
80' Ghinga este inlocuit cu Nicola (Sportul)
80' Stoimirovici este inlocuir cu Mihai Roman(Petrolul)
76' Pompiliu Stoica primeste cartonas galben pentru fault (Petrolul)
75' Komazec rate mare, suteaza din interiorul careului, balonul trece peste poarta!!
67' Valentin Lazăr primeste cartonas galben pentru fault (Sportul)
65' Oprita primeste cartonas galben pentru fault (Petrolul)
64' Chetan intra in locul lui Maxim (Sportul)
61' Straut intra in locul lui Melinte (Petrolul)
57' Lazar suteaza puternic din marginea careului, balonul loveste transversala, cade pe linia portii, revine la Dobre care inscrie, balonul a depasit linia portii fiind scos de Bornescu si se acorda gol valabil!
49' Petrolul deschide scorul prin lovitura de cap a lui Komazec din centrarea lui Florentin Dumitru!
45' Pompiliu Stoica paseaza in adancime pentru Komazec, sutul acestuia din interiorul careului este blocat de Popescu!!
38' Curelea primeste cartonas galben pentru fault (Sportul)
35' Daniel Lung suteaza cu capul, balon retinut de Bornescu.
26' Komazec intra in locul lui Enescu (Petrolul)
25' Curelea suteaza pe jos din 10 metri, retine Bornescu!
23' Bărbulescu primeste cartonas galben pentru fault (Petrolul)
18' Pompiliu Stoica suteaza de la peste 25 metri, balonul trece peste poarta.
14' Dobre nu reuseste sa suteze din 7 metri.
10' Maxim executa o lovitura libera de la distanta, Bornescu retine in doi timpi.
8' Buleica suteaza din marginea careului, balon blocat de un coechipier si balonul iese in afara terenului.

Stadion: Regie

Sportul: Andrei Popescu, Farmache, Raţiu,  Daniel Lung, Maxim, Ferfelea,  Andrei Lungu, Ghinga,  Valentin Lazăr,  Leonard Dobre, Curelea

Petrolul: Bornescu, Melinte, Petrovici, Sipovici, Pompiliu Stoica, Bărbulescu, Enescu, Florentin Dumitru, Stoimirovici, Buleică, Daniel Opriţa

Brigada de arbitrii: Constantin Augustus;  Nagy Miclos Istvan; Szabo Gero.

• Dîlbea, 62'
94' Finalul meciului
90' Enache este avertizat (CS Mioveni)
88' Neaga bate o lovitura libera de la 20 metri, balon respins de zid.
87' Claudiu Ionescu suteaza cu capul si respinge Miron cu un bun reflex!!
81' Dîlbea este inlocuit cu Tanc (Vointa)
79' Neaga este introdus in locul lui Ayza (CS Mioveni)
72' Bar il faulteaza in careu pe Claudiu Ionescu si penalty. Excuta Vasile Gheorghe si inscrie.
69' Adrian Iordache primeste cartonas galben pentru fault (CS Mioveni)
62' Dîlbea majoreaza scorul cu un sut din 25 metri bine plasat!
60' Lovitura libera de la 18 metri lateral, executata de Maghici, retine balonul Coca.
55' Ionut Voicu suteaza din vole de la marginea careului, respinge Miron!!
53' Sergiu Bar primeste cartonas galben pentru fault (Vointa)
46' Bunea este introdus in locul lui Nicola (Vointa)
46' Dica si Dina sunt inlocuiti cu Enache si Tanase (CS Mioveni)
43' Lovitura libera de la 25 metri executata de Tătar, balonul trece pe langa poarta.
36' Popa suteaza pe coltul lung din 14 metri, balonul trece pe langa poarta lui Coca!
32' Bar centreaza in fata portii si Tătar pe faza, inscrie cu un sut din 3 metri.
30' Vasle Gheorghe lufteaza in momentul sutului de la 8 metri!!
24' Lovitura libera de la 25 metri execuatata de Baicu, balonul retinut de Miron cu siguranta.
20' Ayza centreaza in careu insa Miron intervine si retine balonul.
13' Beza suteaza de la 25 metri, respinge Coca in corner.
10' Nici o ocazie de poarta de consemnat pana in acest minut!

Stadion: Orasenesc (Mioveni)

CS Mioveni: Coca, Ionut Voicu, Adrian Iordache,  Olteanu, Ilie Baicu, Claudiu Ionescu, Ayza, Mărgăritescu, Vasile Gheorghe,  Nicolae Dică, Dina

Vointa Sibiu: Miron, Sergiu Bar, Apostol, Nicolae Grigore, Maghici, Beza, Dîlbea, Nicola, Tătar, Lukanovici,  Popa

Brigada de arbitrii: Colţescu Sebastian; Păunescu Florin; Marchidanu Marius Cristian.

• Iorga, 64'

94' Punosevac intra in locul lui Pena (Otelul)
91' Sburlea suteaza peste poarta din marginea careului!
88' Viglianti intra in locul lui Iorga (Otelul)
84' Stefan Grigorie este avertizat pentru proteste (Rapid)
82' Grahovac vede cartonas galben pentru tregeri de timp (Otelul)
81' Paraschiv intra in locul lui Filip (Otelul)
77' Sburlea reia cu capul din centrarea lui Surdu, balon pe langa poarta.
74' Bozovici suteaza din 10 metri pe coltul scurt, retine Grahovac.
71' Sburlea intra in locul lui Teixeira (Rapid)
64' Iorga inscrie cu capul din centrarea lui Antal.
63' Rui Duarte primeste cartonas galben pentru fault (Rapid)
55' Burca deviaza un balon cu capul, insa pe langa poarta.
54' Pancu nu ajunge un balon pe 6 metri, din centrarea lui Bozovici!
50' Perendjia primeste cartonas galben pentru proteste (Otelul)
48' Sutul lui Pancu din 8 metri este blocat de Ljubinkovici!
41' Surdu intra in locul lui Roman (Rapid)
41' Iorga deviaza cu capul un balon si retine Coman.
36' Pancu cade in careu, fiind impins de Ljubinkovici insa nu se acorda penalty!
34' Rui Duarte este introdus in locul lui Cretu (Rapid)
30' Burca primeste cartonas galben pentru fault (Rapid)
28' Antal deschide scorul cu un sut pe jos din 10 metri.
22' Neagu suteaza de la 25 metri pe coltul lung, respinge Coman in corner.
20' Pancu reia din 7 metri balonul pe langa poarta din centrarea lui Bozovici.
17' Iorga scapa pe stanga, iese Coman la 15 metri si respinge balonul!
16' Nicolae Grigore suteaza de la distanta, scoate de sub bara Grahovac!
10' Pena suteaza de la 30 metri, balonul trece peste poarta.

Stadion: Oţelul

Oţelul: Grahovac, Rîpă, Ljubinkovici, Perendjia, Sălăgeanu, Giurgiu, Filip, Neagu, Antal, Iorga, Pena

Rapid: Coman, Creţu, Marcos Antonio, Burcă, Bozovici, Stefan Grigorie, Nicolae Grigore, Teixeira, Mihai Roman, Pancu, Deac

Brigada de arbitrii: Deaconu Alexandru; Szekely Zoltan; Popa Ionel.

FINAL

83' Liviu Ganea suteaza de la 20 metri pe jos, balonul trece putin pe langa poarta.
78' Bogdan Rusu intra in locul lui Fatai (Astra)
75' Liviu Ganea intra in locul lui Danciulescu (Dinamo)
70' Alexandru Stan intra in locul lui Stratila (Astra)
66' Dragos Grigore suteaza din 20 metri, balonul trece pe langa poarta.
64' Catalin Munteanu suteaza din 25 metri, balonul trece pe langa poarta.
62' D. Kone primeste cartonas galben pentru fault asupra lui Morais (Dinamo)
58' Tiganasu intra in locul lui Tigoianu (Astra)
55' Georgian Paun intra in locul lui Pulhac (Dinamo)
48' Rus suteaza din apropiere in bara transversala!
40' Lung Jr. scoate balonul sutat de Niculae de la 8 metri!!
34' Mihalache executa puternic o lovitura libera de la distanta, retine Balgradean.
27' D. Kone suteaza puternic de la distanta, balonul trece pe langa poarta.
25' Ologu suteaza din 25 metri, balon blocat de D. Kone.
19' Niculae suteaza din marginea careului pe coltul lung, plonjeaza Siliviu Lung Jr. si respinge in corner.
14' Pulhac primeste cartonas galben pentru fault asupra lui Morais (Dinamo)
9' Rus centreaza in careu la Pulhac, acesta intoarce balonul si faza se stinge.

Stadion: Astra

Astra: Silviu Lung Jr., Ovidiu Mihalache, Valerica Gaman, Lucian Goian, Morais, Stratila, Seto Takayuki, Tigoianu, Ologu, Bajenaru, Fatai

Dinamo: Balgradean, Luchin, Dragos Grigore, Moti, Diabate, Laurentiu Rus, D. Kone, Catalin Munteanu, Pulhac, Danciulescu, Marius Niculae

Brigada de arbitrii: Haţegan Ovidiu; Gheorghe Sebastian Eugen; Ghinguleac Adrian Radu.

۞ Liga 1-Etapa 17 | Gaz Metan- Ceahlaul, 12 Decembrie 2011, ora 16:00// Dolce TV

• Stana, 2'
91' Roman este eliminat pentru cumul de cartonase galbene, si-a scos tricoul dupa gol (Gaz Metan)
90' Roman majoreaza scorul cu un sut de la 25 metri!!
85' Buzean vede cartonasul galben pentru fault (Gaz Metan)
83' Plesca scoate uimitor de pe linia portii lovitura de cap a lui Achim din 6 metri!!
77' Andrei Pavel intra in locul lui Cebotaru (Ceahlaul)
75' Dan Roman este avertizat pentru fault (Gaz Metan)
73' Miclea intra in locul lui Ciprian Petre (Gaz Metan)
67' Onciu intra in locul lui Forminte (Ceahlaul)
67' Bozesan intra in locul lui Avram (Gaz Metan)
64' Roman patrunde in careu si suteaza din 14 metri pe coltul lung inscriind al doilea gol al echipei sale
51' Constantinescu vede cartonasul galben pentru intirzierea repunerii balonului.
33' Parvulescu vede cartonasul galben pentru intarzierea repunerii balonului (Gaz Metan)
29' Forminte vede cartonasul galben pentru un fault (Ceahlaul)
27' Hoban egaleaza in urma unui sut cu capul.
19' Parvulescu este faultat in careu si penalty. Executa tot Parvulescu si apara Villadsen.
2' Stana deschide scorul cu un sut centrare, balonul intra in gol la vinclul portii!!

Stadion: Gaz Metan

Gaz Metan: Pleşca, Hoban, Florin Lazăr, Frăsinescu, Buzean, Cristi Todea, Avram, Ciprian Petre, Vitinho, Pîrvulescu,  Bawab

Ceahlăul: Villadsen, Dumitraş, Forminte, Cazan, Barna, Monroy,   Achim,  M. Constantinescu,  Cebotaru, Stana, Bădescu

Brigada de arbitrii: Dumitru Robert George; Slabu Stelian; Hârlab Bogdan Daniel.

۞ Liga 1-Etapa 17 |  FCM Tg. Mures- FC Brasov, 09 Decembrie 2011, ora 20:30// Digi TV

FCM Tg. Mureş

0

:

0

FC Braşov

FINAL

92' Majernic intra in locul lui Viveiros (FC Brasov)
89' Florin Stanga intra in locul lui Moutinho (FC Brasov)
86' Vagner intra in locul lui Bumba (FCM Tg. Mures)
81' Subotici suteaza din 10 metri pe langa poarta!!
76' Dan Matei reia cu capul din apropiere, respinge de langa bara Distefano cu pieptul!!
72' Cristescu vede cartonasul galben pentru fault (FC Brasov)
72' Hadnagy intra in locului Buga (FC Brasov)
61' Topici vede cartonasul galben pentru fault (FCM Tg. Mures)
55' Ilyes vede cartonasul galben pentru fault (FCM Tg. Mures)
54' Felgueiras iese la 18 metri si degajeaza cu piciorul din fata lui Florin Dan care scapase spre poarta.
40' Florin Dan rateaza si el, suteaza din 14 metri pe coltul lung si balonul trece pe langa poarta!
40' Ratare mare Chipciu!! Suteaza din 14 metri pe langa poarta!
38' Florin Dan vede cartonasul galben pentru fault (FCM Tg. Mures)
35' Didi suteaza cu capul din centrarea lui Ilyes si retine Felgueiras!
34' Ratare mare Bumba, care scapa singur cu portarul si suteaza din 14 metri. Blocheaza portarul Felgueiras!!
29' Didi vede cartonasul galben pentru fault (FCM Tg. Mures)
27' Chipciu suteaza din 8 metri pe coltul scurt, retine Albut.
25. Chipciu suteaza de la 25 metri, Albut nu reuseste sa retina balonul, care ricoseaza din el in corner!
22' Distefano executa o lovitura libera de la 30 metri, balon respins cu usurinta de apararea gazdelor.
13' Distefano executa o lovitura libera de pe partea dreapta la coltul scurt, balonul loveste stalpul portii!
11' Buga suteaza puternic din marginea careului, respinge Albut!
3' Florin Dan suteaza din mijlocul careului mare, balonul trece pe langa poarta lui Felgueiras.

Stadion: TRANSIL

FCM Tg. Mures: Albuţ, Gugu, Dan Matei, Epaminonda Nicu, Topici, Bumba,  Robert Ilyeş, Pădureţu, Florin Dan, Subotici, Didi

FC Braşov: Felgueiras, Ciupe, Machado, L. Munteanu, Cristi Ionescu, Viveiros,  Marian Cristescu,  Distefano, Chipciu, Moutinho, Muguerel Buga

Brigada de arbitrii: Bocăneală Iuliu Marius; Iliescu Dragoş Mihai; Ciocănea Ioan Daniel