50000 spectatori au asistat la amicalul de lux PSG- Real Madrid, scor 0-1

Subscribe RSS Feed, Fotbal flash

PSG-Real_Madrid-0-1Bucuresti, 28 iulie 2013. Cu o săptămână înainte de Trofeul Campionilor, echipa lui Laurent Blanc, Paris-SG a pierdut ultimul meci de pregătire de sâmbătă în Goteborg împotriva lui Real Madrid, condusă de Carlo Ancelotti, cu scorul de 0-1. Golul este semnat de Karim Benzema în minutul 23.

Pentru repetiție sa înainte de finala Trofeul Campionilor din 3 august împotriva Bordeaux, PSG a completat stagiul său în Suedia, cu o înfrângere împotriva Real Madrid. La meciul de sâmbătă au asistat 50 000 de spectatori pe stadionul Ullevi din Goteborg. În patru jocuri, bilanțul PSG prezintă două victorii si doua infrangeri.

În prima repriză, Lavezzi a fost aproape de egalare. Ibrahimovic l-a servit excelent pe Lavezzi, dar argentinianul nu a putut marca din 6 metri. Cu mai puțin de o jumătate de oră de fluierul final, Laurent Blanc l-a introdus în joc și pe Thiago Silva.

Au evoluat următoarele formații:

PSG : Sirigu - Jallet (Coman, 73'), Sakho (Thiago Silva, 62'), Alex, Maxwell – Lucas (Van der Wiel, 73'), Thiago Motta, Matuidi (Verratti, 62'), Pastore – Lavezzi (Ongenda, 62'), Ibrahimovic;

Real Madrid : Diego Lopez - Carvajal, Pepe, Nacho, Coentrao - Khedira (Morata, 77'), Modric (Casemiro, 46') - Isco (Di Maria, 46'), Özil, Ronaldo – Benzema (Kaka, 66')