Fotbal flash-Welcome to my website

Jucător eliminat de arbitru, pentru că a răspuns provocărilor rasiste

Dally-GbaleBucurești, 25 Decembrie 2014. În Liga a 2-a a Portugaliei, a avut loc duminică partida dintre Chaves și Freamunde, rezultat 1-1.

Atacantul ivorian Dally Gbale, al echipei Freamunde, introdus în teren după pauză, după marcarea golului egalizator, din minutul 83, a arătat fundul fanilor echipei adverse ... înainte de a fi eliminat de arbitru, pentru gestul său, datorat insultelor rasiste.

În varstă de 27 de ani, Dally, și-a cerut scuze pentru gestul său, datorat insultelor rasiste în care el a fost ținta în a doua repriză.

"Îmi cer scuze față de liderii Freamunde și colegilor mei. De asemenea, îmi cer scuze fanilor Chaves care nu toți au avut un comportament rasist cu mine", a spus el, potrivit comentariile ziarului portughez Record.