În partida SC Vaslui-Săgeata Năvodari, Panagopoulos a fost aproape de netrecut

Subscribe RSS Feed, Fotbal flash

PanagopoulosBucuresti, 20 august 2013. Fără Leonidas Panagopoulos în poartă, Săgeata putea pleca de la Vaslui în partida disputată ieri seara cu cel putin un 5-0. Portarul grec, a scos goluri ca și făcute chiar dacă șuturile au fost făcute de la doi metri, 4 metri sau de la jumătatea terenului.

Exasperat că nu poate să îl învingă așa de ușor, Lucian Sînmartean a șutat de la mijlocul terenului (minutul 78), văzând-ul pe Panagopoulos ieșit puțin din poartă, dar acesta reușește să scoată în corner de la vinclul porții în ultimul moment.

La faza singurului gol din minutul 27, al lui Celeban, Panagopoulos a avut singura scăpare, neieșind să respinga balonul centrat de Sălăgeanu.

Panagopoulos a reușit să evite golul de mai multe ori, astfel în minutul 2, a scos de pe linia porții balonul expediat din doi metri de Caue. În minutul 16 a scos șutul lui Pozder din 6 metri, pentru ca după 9 minute, același Pozder nu poate să îl învingă, ăn urma unui șut puternic pe colțul scurt din 10 metri.

Portarul celor din Năvodari s-a mai remarcat în minutele 32 , 53 și 83, la șuturile expediate de Antal, Wilk și Madson.