Line 1.

Ibrahimovic a reușit un hat-trick în Ligue 1

IbrahimoviciBucuresti, 12 dec. 2012. Zlatan Ibrahimovic, atacantul lui Paris Saint-Germain a reușit un hat-trick în Ligue 1, învingând în deplasare cu 4-0 pe Valenciennes.

Partida s-a disputat în 11 decembrie 2012, contând pentru etapa a 17-a din Ligue 1. Pe 12 decembrie sunt programate încă 6 partide iar pe 13 decembrie ultimul meci al etapei.

Vedeta de origine suedeză a început seria golurilor în minutul 28, din pasa lui Ezquiel Lavezzi. După 4 minute de la începerea reprizei secunde, Ibra înscrie din nou.

Fosta stea a lui AC Milan, a completat tripla doar patru minute mai târziu. Ezequiel Lavezzi rotunjește o victorie convingătoare pentru PSG, cu opt minute înainte de fluierul final. Cu această victorie din deplasare, echipa lui Carlo Ancelotti este la două puncte în spatele lui Lyon și la trei puncte in fata Marsiliei, deși ambele au cîte un joc mai putin.

Astfel, Loc 1, Lyon are 34 pct din 16 jocuri; Loc 2, PSG cu 32 pct din 17 jocuri; Loc 3, Marseille cu 29 pct din 16 jocuri.

Alexandru Neață; imagine: msn.foxsports

Copyright 2008-2012 fotbal-flash.ro | Toate drepturile rezervate.