CSS3 Button Rollover Css3Menu.com

 

 

Europa League, 2014-2015

bet365

 *TAS a respins memoriul Legiei Varșovia și trimite Celtic în Play-off Champions League
 PLAY-OFF - Europa League- partidele TUR
20.08.2014 19:00 Dnipro Dnipropetrovsk  2-1 HNK Hajduk Split
20.08.2014 24:00 Stjarnan 0-3 Internazionale Milano
21.08.2014 18:00 FK Aktobe 0-1 Legia
21.08.2014 18:00 FC Astana 0-3 Villarreal CF
21.08.2014 18:30 Dinamo Moscova 2-2 Omonia
21.08.2014 19:00 Ruch Chorzów 0-0 Metalist Kharkiv
21.08.2014 19:00 HJK Helsinki  2-1 Rapid Viena
21.08.2014 19:00 Qarabağ FK  0-0 FC Twente
21.08.2014 19:00 AEL Limassol 1-2 Tottenham Hotspur
21.08.2014 20:00 PSV Eindhoven 1-0 Shakhtyor Soligorsk
21.08.2014 20:00 IF Elfsborg 2-1 Rio Ave FC
21.08.2014 20:00 Kardemir Karabükspor 1-0 Saint-Étienne
21.08.2014 20:00 Dinamo Minsk 2-0 CD Nacional
21.08.2014 20:15 Petrolul Ploieşti 1-3 Dinamo Zagreb
21.08.2014 20:30 Apollon Limassol 1-1 Lokomotiv Moscova
21.08.2014 20:30 Young Boys 3-1 Debreceni VSC 
21.08.2014 21:00 FC Zorya Luhansk 1-1 Feyenoord
21.08.2014 21:00 PEC Zwolle 1-1 Sparta Praga 
21.08.2014 21:00 Panathinaikos 4-1 FC Midtjylland
21.08.2014 21:00 Trabzonspor AŞ 2-0 FC Rostov
21.08.2014 21:05 Zimbru Chisinau 1-0 PAOK FC
21.08.2014 21:15 Spartak Trnava 1-3 FC Zürich
21.08.2014 21:15 Grasshopper 1-2 Club Brugge
21.08.2014 21:15 FK Partizan 3-2 Neftçi PFK
21.08.2014 21:15 Asteras Tripolis 2-0 Maccabi Tel-Aviv 
21.08.2014 21:30 Olympique Lyon 1-2 Astra Giurgiu
21.08.2014 21:30 Real Sociedad 1-0 FC Krasnodar
21.08.2014 21:30 KSC Lokeren 1-0 Hull City AFC
21.08.2014 21:30 RNK Split 0-0 Torino FC
21.08.2014 21:45 FK Sarajevo 2-3 Borussia Mönchengladbach
21.08.2014 22:15 HNK Rijeka 1-0 Sheriff Tiraspol
 
PLAY-OFF - Europa League- partidele RETUR
28.08.2014   Astra Giurgiu vs Olympique Lyon
28.08.2014   Legia vs FK Aktobe
28.08.2014   Metalist Kharkiv vs Ruch Chorzów
28.08.2014   Saint-Étienne vs Kardemir Karabükspor
28.08.2014   FC Midtjylland vs Panathinaikos
28.08.2014   Feyenoord vs FC Zorya Luhansk
28.08.2014   Hull City AFC vs KSC Lokeren
28.08.2014   Lokomotiv Moscova vs Apollon Limassol
28.08.2014   CD Nacional vs Dinamo Minsk
28.08.2014   Maccabi Tel-Aviv  vs Asteras Tripolis
28.08.2014   FC Zürich vs Spartak Trnava
28.08.2014   Sparta Praga vs PEC Zwolle
28.08.2014 19:00 FC Krasnodar vs Real Sociedad
28.08.2014 19:00 Omonia vs Dinamo Moscova
28.08.2014 19:00 Neftçi PFK vs FK Partizan
28.08.2014 19:15 PAOK FC vs Zimbru Chisinau
28.08.2014 20:00 HNK Hajduk Split vs Dnipro Dnipropetrovsk 
28.08.2014 20:00 FC Rostov vs Trabzonspor AŞ
28.08.2014 20:00 Sheriff Tiraspol vs HNK Rijeka
28.08.2014 20:00 Shakhtyor Soligorsk vs PSV Eindhoven
28.08.2014 20:30 FC Twente vs Qarabağ FK 
28.08.2014 21:30 Rapid Viena vs HJK Helsinki 
28.08.2014 21:30 Torino FC vs RNK Split
28.08.2014 21:30 Debreceni VSC  vs Young Boys
28.08.2014 21:45 Villarreal CF vs FC Astana
28.08.2014 21:45 Tottenham Hotspur vs AEL Limassol
28.08.2014 21:45 Borussia Mönchengladbach vs FK Sarajevo
28.08.2014 21:45 Internazionale Milano vs Stjarnan
28.08.2014 22:00 Dinamo Zagreb vs Petrolul Ploieşti
28.08.2014 22:00 Club Brugge vs Grasshopper
28.08.2014 22:00 Rio Ave FC  vs IF Elfsborg
 
 TURUL 3 preliminar - Europa League- partidele RETUR
07-08-2014 17:00 Ermis Aradippou FC 0-2 Young Boys
07-08-2014 19:00 FC Slovan Liberec 2-3 FC Astra Giurgiu
07-08-2014 19:00 Molde FK 1-2 FC Zorya Luhansk
07-08-2014 19:00 Esbjerg fB 2-2 Ruch Chorzów
07-08-2014 19:00 FC Krasnodar 3-0 Diósgyőri VTK
07-08-2014 19:00 Chornomorets Odesa 0-0 RNK Split
07-08-2014 20:00 SKN St Pölten 2-3 PSV Eindhoven
07-08-2014 20:00 Rosenborg BK 1-1 Kardemir Karabükspor
07-08-2014 20:00 Hapoel Kiryat Shmona 1-2 FC Dinamo Moscova
07-08-2014 20:00 Shakhtyor Soligorsk 2-2 Zulte Waregem
07-08-2014 20:00 AIK Solna 0-3 FC Astana
07-08-2014 20:00 Lech Poznań 0-0 Stjarnan
07-08-2014 20:00 Chikhura Sachkhere 2-3 Neftçi PFK
07-08-2014 20:30 CFR Cluj 0-2 Dinamo Minsk
07-08-2014 20:30 Spartak Trnava 1-1 Saint Johnstone
07-08-2014 20:30 HNK Hajduk Split 3-0 Shakhter Karagandy
07-08-2014 21:00 Atromitos FC 1-3 FK Sarajevo
07-08-2014 21:00 FC Viktoria Plzeň 1-4 Petrolul Ploieşti
07-08-2014 21:00 Brøndby IF 0-2 Club Brugge KV
07-08-2014 21:15 Asteras Tripolis 3-1 FSV Mainz 05
07-08-2014 21:30 Olympique Lyon 2-1 Mladá Boleslav
07-08-2014 21:30 FH Hafnarfjördur 2-1 IF Elfsborg
07-08-2014 21:30 Hull City AFC 2-1 AS Trenčín
07-08-2014 21:30 Torino FC 4-0 IF Brommapojkarna
07-08-2014 21:45 Metalurg Skopje 0-1 Omonia
07-08-2014 21:45 Aberdeen 2-3 Real Sociedad
07-08-2014 22:00 Rio Ave FC 0-0 IFK Göteborg
07-08-2014 22:05 Zimbru Chisinau 0-1 SV Grödig
07-08-2014 22:15 HNK Rijeka 4-0 Víkingur
 
 TURUL 3 preliminar - Europa League- partidele TUR
31-07-2014 15:30 Shakhter Karagandy 4-2 HNK Hajduk Split
31-07-2014 17:00 FC Astana 1-1 AIK Solna
31-07-2014 18:00 Neftçi PFK 0-0 Chikhura Sachkhere
31-07-2014 19:00 IF Elfsborg 4-1 FH Hafnarfjördur
31-07-2014 19:00 FC Astra Giurgiu 3-0 FC Slovan Liberec
31-07-2014 19:00 Ruch Chorzów 0-0 Esbjerg fB
31-07-2014 19:00 FC Dinamo Moscova 1-1 Hapoel Kiryat Shmona
31-07-2014 19:00 Omonia 3-0 Metalurg Skopje
31-07-2014 20:00 IF Brommapojkarna 0-3 Torino FC
31-07-2014 20:00 PSV Eindhoven 1-0 SKN St Pölten
31-07-2014 20:00 Kardemir Karabükspor 0-0 Rosenborg BK
31-07-2014 20:00 Mladá Boleslav 1-4 Olympique Lyon
31-07-2014 20:00 AS Trenčín 0-0 Hull City AFC
31-07-2014 20:00 Dinamo Minsk 1-0 CFR Cluj
31-07-2014 20:00 IFK Göteborg 0-1 Rio Ave FC
31-07-2014 20:30 FC Zorya Luhansk 1-1 Molde FK
31-07-2014 20:30 Young Boys 1-0 Ermis Aradippou FC
31-07-2014 21:00 Petrolul Ploieşti 1-1 FC Viktoria Plzeň
31-07-2014 21:00 Víkingur 1-5 HNK Rijeka
31-07-2014 21:00 Zulte Waregem 2-5 Shakhtyor Soligorsk
31-07-2014 21:00 RNK Split 2-0 Chornomorets Odesa
31-07-2014 21:30 Stjarnan 1-0 Lech Poznań
31-07-2014 21:30 FSV Mainz 05 1-0 Asteras Tripolis
31-07-2014 21:30 Diósgyőri VTK 1-5 FC Krasnodar
31-07-2014 21:30 FK Sarajevo 1-2 Atromitos FC
31-07-2014 21:30 Real Sociedad 2-0 Aberdeen
31-07-2014 21:30 Club Brugge KV 3-0 Brøndby IF
31-07-2014 21:45 Saint Johnstone 1-2 Spartak Trnava
31-07-2014 22:05 SV Grödig 1-2 Zimbru Chisinau
 

Calendar tragere la sorti meciuri

Data / ora Locația Detalii trageri la sorți
23.06.2014/14:30 Nyon Primul si al doilea tur de calificari 
18.07.2014/14:00 Nyon A treia runda de calificare 
08.08.2014/14:00 Nyon Play-off round 
29.08.2014/14:00 Monaco Faza grupelor 
15.12.2014/14:00 Nyon Faza 16-zecimi
20.03.2015/14:00 Nyon Sferturi de finala
24.04.2015/14:00 Nyon Semi-finale si finala

Europa League, 2014/15. Calendar meciuri
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 03.07.2014
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 10.07.2014
Turul 2 preliminar, mansa 1 17.07.2014
Turul 2 preliminar, mansa 2 24.07.2014
Turul 3 preliminar, mansa 1 31.07.2014
Turul 3 preliminar, mansa 2 07.08.2014
Play-off, tur  21.08.2014
Play-off, retur  28.08.2014
Grupe, etapa 1 18.09.2014
Grupe, etapa 2 02.10.2014
Grupe, etapa 3 23.10.2014
Grupe, etapa 4 06.11.2014
Grupe, etapa 5 27.11.2014
Grupe, etapa 6 11.12.2014
Faza 32- tur 19.02.2015
Faza 32- retur 26.02.2015
Faza 16- tur 12.03.2015
Faza 16- retur 19.03.2015
Sferturi de finala, tur 16.04.2015
Sferturi de finala, retur 23.04.2015
Semi-finale, tur 07.05.2015
Semi-finale, retur 14.05.2015
Finala (National Stadium, Warsaw) 27.05.2015

Subscribe RSS Feed, Fotbal flash RSS fotbal flash  

Rezultate Tur 1 preliminar Europa League, 2014-2015

Rezultate turul 2 preliminar Europa League, 2014-2015

Europa league sezon 2013-2014

 
bet365

trafic ranking

Statistici web

Copyright 2008-2014 fotbal-flash.ro | Toate drepturile rezervate.