Europa League, 2016-2017

Grupe Europa League
Golgheteri Europa League
Clasamente Grupe Europa League

 

Vineri 17 Martie, de la orele 14:00, a avut loc tragerea la sorți a Sferturilor de finală- Europa League.

Rezultatul tragerii la sorți, SFERTURI EUROPA LEAGUE:

 Sferurile de finală Europa League- meciuri tur
13,04,2017 Anderlecht 22:05 Manchester United
13,04,2017 Celta Vigo 22:05 Genk
13,04,2017 Ajax 22:05 Schalke
13,04,2017 Lyon 22:05 Beşiktaş

 

 Sferurile de finală Europa League- meciuri retur
20,04,2017 Manchester United 22:05 Anderlecht
20,04,2017 Genk 22:05 Celta Vigo
20,04,2017 Schalke 22:05 Ajax
20,04,2017 Beşiktaş 22:05 Lyon

 

 OPTIMILE Europa League- meciuri retur
16,03,2017 Genk 1-1 Gent
16,03,2017 Beşiktaş 4-1 Olympiacos
16,03,2017 Krasnodar 0-2 Celta Vigo
16,03,2017 Ajax 2-0 FC Copenhaga
16,03,2017 Mönchengladbach 2-2 Schalke
16,03,2017 Anderlecht 1-0 APOEL
16,03,2017 Manchester United 1-0 Rostov
16,03,2017 AS Roma 2-1 Lyon

 

 OPTIMILE Europa League- meciuri tur
09,03,2017 FC Copenhaga 2-1 Ajax
09,03,2017 Rostov 1-1 Manchester United
09,03,2017 APOEL 0-1 Anderlecht
09,03,2017 Celta Vigo 2-1 Krasnodar
09,03,2017 Schalke 1-1 Mönchengladbach
09,03,2017 Lyon 4-2 AS Roma
09,03,2017 Olympiacos 1-1 Beşiktaş
09,03,2017 Gent 2-5 Genk

 

loading...

 16-zecimi Europa League- meciuri retur
22,02,2017 St-Étienne 0-1 Manchester United
22,02,2017 Schalke 1-1 PAOK
22,02,2017 Fenerbahçe 1-1 Krasnodar
23,02,2017 Osmanlıspor 0-3 Olympiacos
23,02,2017 Beşiktaş 2-1 Hapoel Beer-Sheva
23,02,2017 AS Roma 0-1 Villarreal
23,02,2017 APOEL 2-0 Athletic Club
23,02,2017 Ajax 1-0 Legia Varșovia
23,02,2017 Zenit 3-1 Anderlecht
23,02,2017 Genk 1-0 Astra Giurgiu
23,02,2017 FC Copenhaga 0-0 Ludogorets
23,02,2017 Shakhtar Donetsk 0-2 Celta Vigo
23,02,2017 Tottenham 2-2 Gent
23,02,2017 Sparta Praha 1-1 Rostov
23,02,2017 Fiorentina 2-4 Mönchengladbach
23,02,2017 Lyon 7-1 AZ Alkmaar

 

 16-zecimi Europa League- meciuri tur
16,02,2017 Krasnodar 1-0 Fenerbahçe
16,02,2017 Astra Giurgiu 2-2 Genk
16,02,2017 Ludogorets 1-2 FC Copenhaga
16,02,2017 Celta Vigo 0-1 Shakhtar Donetsk
16,02,2017 Olympiacos 0-0 Osmanlıspor
16,02,2017 Gent 1-0 Tottenham
16,02,2017 Rostov 4-0 Sparta Praha
16,02,2017 Mönchengladbach 0-1 Fiorentina
16,02,2017 AZ Alkmaar 1-4 Lyon
16,02,2017 Manchester United 3-0 St-Étienne
16,02,2017 Villarreal 0-4 AS Roma
16,02,2017 Athletic Club 3-2 APOEL
16,02,2017 Legia Varșovia 0-0 Ajax
16,02,2017 Anderlecht 2-0 Zenit
16,02,2017 Hapoel Beer-Sheva 1-3 Beşiktaş
16,02,2017 PAOK 0-3 Schalke

 

Etapa 6, Grupe Europa League/08 Decembrie 2016
 A Feyenoord 0-1 Fenerbahçe
 A Zorya 0-2 Manchester United
 B Young Boys 3-0 Astana
 B APOEL 2-0 Olympiacos
 C Mainz 2-0 Qäbälä
 C Anderlecht 2-3 Saint-Étienne
 D AZ Alkmaar 3-2 Zenit
 D Maccabi Tel-Aviv 2-1 Dundalk
 E Viktoria Plzeň 3-2 Austria Wien
 E Astra Giurgiu 0-0 Roma
 F Rapid Wien 1-1 Athletic Club
 F Sassuolo 0-2 Genk
 G Standard Liège 1-1 Ajax
 G Panathinaikos 0-2 Celta Vigo
 H Konyaspor 0-1 Gent
 H Braga 2-4 Shakhtar Donetsk
 I FC Salzburg 2-0 Schalke
 I Nice 2-1 Krasnodar
 J Qarabağ 1-2 Fiorentina
 J PAOK 2-0 Slovan Liberec
 K Southampton 1-1 Hapoel Beer-Sheva
 K Internazionale 2-1 Sparta Praha
 L Villarreal 2-1 Steaua București
 L Osmanlıspor 2-0 FC Zürich

 

 PLAY-OFF, Europa League, partidele RETUR
25,08,2016 Qarabağ 3-0 IFK Göteborg
25,08,2016 Grasshoppers 0-2 Fenerbahçe
25,08,2016 Slovan Liberec 3-0 AEK Larnaca
25,08,2016 Rosenborg 1-2 Austria Wien
25,08,2016 Brøndby 1-1 Panathinaikos
25,08,2016 Partizani Tirana 0-0 Krasnodar
25,08,2016 BATE Borisov 2-2 Astana
25,08,2016 Osmanlıspor 2-0 Midtjylland
25,08,2016 Sparta Praha 3-2 SønderjyskE
25,08,2016 AZ Alkmaar 0-0 Vojvodina
25,08,2016 Anderlecht 3-0 Slavia Praha
25,08,2016 Genk 2-0 Lokomotiva Zagreb
25,08,2016 Shkëndija 0-4 Gent
25,08,2016 PAOK 2-0 Dinamo Tbilisi
25,08,2016 Maribor 1-0 Qäbälä
25,08,2016 Hajduk Split 5-5 Maccabi Tel-Aviv
25,08,2016 Steaua Roșie Belgrad 1-1 Sassuolo
25,08,2016 West Ham United 0-1 Astra Giurgiu
25,08,2016 Saint-Étienne 0-0 Beitar Jerusalem
25,08,2016 Olympiacos 2-1 Arouca 
25,08,2016 Shakhtar Donetsk 2-0 İstanbul Başakşehir
25,08,2016 Rapid Wien 0-2 Trenčín

 

 PLAY-OFF, Europa League, partidele TUR

17,08,2016 Beitar Jerusalem 1-2 Saint-Étienne
18,08,2016 Astana 2-0 BATE Borisov
18,08,2016 Dinamo Tbilisi 0-3 PAOK
18,08,2016 SønderjyskE 0-0 Sparta Praha
18,08,2016 Midtjylland 0-1 Osmanlıspor
18,08,2016 Krasnodar 4-0 Partizani Tirana
18,08,2016 IFK Göteborg 1-0 Qarabağ
18,08,2016 AEK Larnaca 0-1 Slovan Liberec
18,08,2016 Austria Wien 2-1 Rosenborg
18,08,2016 Maccabi Tel-Aviv 2-1 Hajduk Split
18,08,2016 Qäbälä 3-1 Maribor
18,08,2016 Slavia Praha 0-3 Anderlecht
18,08,2016 İstanbul Başakşehir 1-2 Shakhtar Donetsk
18,08,2016 Fenerbahçe 3-0 Grasshoppers
18,08,2016 Lokomotiva Zagreb 2-2 Genk
18,08,2016 Vojvodina 0-3 AZ Alkmaar
18,08,2016 Panathinaikos 3-0 Brøndby
18,08,2016 Astra Giurgiu 1-1 West Ham United
18,08,2016 Gent 2-1 Shkëndija
18,08,2016 Sassuolo 3-0 Steaua Roșie Belgrad
18,08,2016 Arouca  0-1 Olympiacos
18,08,2016 Trenčín 0-4 Rapid Wien

 

Calendar tragere la sorti meciuri

Data / ora Locația Detalii trageri la sorți
20.06.2016/14:00 Nyon Primul si al doilea tur de calificari 
15.07.2016/14:00 Nyon A treia rundă de calificare 
05.08.2016/14:00 Nyon Play-off round 
26.08.2016/14:00 Monaco Faza grupelor 
12.12.2016/14:00 Nyon Faza 16-zecimi
24.02.2017/14:00 Nyon Optimi de finală
17.03.2017/14:00 Nyon Sferturi de finală
21.04.2017/13:00 Nyon Semi-finale și finală

 

Europa League, 2016/17. Calendar meciuri
Primul tur preliminar, manșa 1 (tur) 30.06,2016
Primul tur preliminar, manșa 2 (retur) 07.07.2016
Turul 2 preliminar, manșa 1 14.07.2016
Turul 2 preliminar, manșa 2 21.07.2016
Turul 3 preliminar, manșa 1 28.07.2016
Turul 3 preliminar, manșa 2 04.08.2016
Play-off, tur  18.08.2016
Play-off, retur  25.08.2016
Grupe, etapa 1 15.09.2016
Grupe, etapa 2 29.09.2016
Grupe, etapa 3 20.10.2016
Grupe, etapa 4 03.11.2016
Grupe, etapa 5 24.11.2016
Grupe, etapa 6 08.12.2016
Faza 16-zecimi tur 16.02.2017
Faza 16-zecimi retur 23.02.2017
Faza optimi- tur 09.03.2017
Faza optimi- retur 16.03.2017
Sferturi de finala, tur 13.04.2017
Sferturi de finala, retur 20.04.2017
Semi-finale, tur 04.05.2017
Semi-finale, retur 11.05.2017
Finala (Friends Arena, Solna- Stockholm) 24.05.2017, 21:45

 

Europa league sezon 2015-2016 ǀ Turul 3 preliminar Europa League, ediția 2016-2017




Site-ul folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor

Am înțeles

Pentru detalii