Europa League, 2019-2020

Runda preliminară, meciuri tur

27,06,2019 Barry Town 20:30 Cliftonville
27,06,2019 Progrès 20:30 Cardiff MU
27,06,2019 KÍ Klaksvík 21:00 Tre Fiori
27,06,2019 Sant Julià 21:00 Europa
27,06,2019 La Fiorita 21:45 Engordany
27,06,2019 Ballymena 21:45 NSÍ
27,06,2019 Prishtina 21:45 St Joseph's

 

Runda preliminară, meciuri retur

02,07,2019 St Joseph's 18:45 Prishtina
04,07,2019 Cardiff MU 20:30 Progrès
04,07,2019 Engordany 20:30 La Fiorita
04,07,2019 NSÍ 21:00 Ballymena
04,07,2019 Europa 21:30 Sant Julià
04,07,2019 Tre Fiori 21:45 KÍ Klaksvík
04,07,2019 Cliftonville 21:45 Barry Town

 

Turul 1 preliminar Europa League, meciuri tur

09,07,19 CSKA Sofia 20:30 OFK Titograd
11,07,19 Ventspils 17:45 Teuta
11,07,19 Laçi 18:30 Hapoel Beer-Sheva
11,07,19 Brøndby 20:00 Inter Turku
11,07,19 Brann 20:00 Shamrock Rovers
11,07,19 Crusaders 20:00 B36
11,07,19 Cork 21:45 Progrès/Cardiff MU
11,07,19 Aberdeen 21:45 RoPS Rovaniemi
11,07,19 Budapest Honvéd 22:00 Žalgiris Vilnius
11,07,19 Shakhtyor Soligorsk v Hibernians
11,07,19 Olimpija Ljubljana v Rīgas FS
11,07,19 FCSB v Milsami Orhei
11,07,19 Sabail v U Craiova
11,07,19 Alashkert v Makedonija Skopje
11,07,19 Radnik Bijeljina v Spartak Trnava
11,07,19 Fola Esch v Chikhura Sachkhere
11,07,19 Dinamo Tbilisi v La Fiorita/Engordany
11,07,19 Široki Brijeg v Kairat Almaty
11,07,19 Cracovia Kraków v DAC Dunajská Streda
11,07,19 Kauno Žalgiris v Apollon Limassol
11,07,19 Stjarnan v Levadia Tallinn
11,07,19 Barry Town/Cliftonville v Haugesund
11,07,19 Riteriai v KÍ/Tre Fiori
11,07,19 Dinamo Minsk v Liepāja
11,07,19 Norrköping v Saint Patrick's
11,07,19 Domžale v Balzan
11,07,19 Budućnost Podgorica v Narva Trans
11,07,19 Pyunik v Shkupi
11,07,19 AEK Larnaca v Petrocub-Hincesti
11,07,19 Čukarički v Banants
11,07,19 Jeunesse Esch v Tobol Kostanay
11,07,19 Molde v KR
11,07,19 Prishtina/St Joseph's v Rangers
11,07,19 Levski Sofia v Ružomberok
11,07,19 Akademija Pandev v Zrinjski
11,07,19 Neftçi v Speranta Nisporeni
11,07,19 FK Zeta v Fehérvár
11,07,19 Malmö v Ballymena/NSÍ
11,07,19 Connah's Quay Nomads v Kilmarnock
11,07,19 Vitebsk v KuPS Kuopio
11,07,19 Breidablik v Vaduz
11,07,19 Ordabasy Shymkent v Torpedo Kutaisi
11,07,19 Sant Julià/Europa v Legia
11,07,19 Gzira United v Hajduk
11,07,19 Radnicki Niš v Flora
11,07,19 Maccabi Haifa v Mura
11,07,19 Debrecen v Kukësi

 

Turul 1 preliminar Europa League, meciuri retur

16,07,19 OFK Titograd 21:30 CSKA Sofia
18,07,19 Žalgiris Vilnius 20:00 Budapest Honvéd
18,07,19 Petrocub-Hincesti 20:00 AEK Larnaca
18,07,19 Hapoel Beer-Sheva 20:30 Laçi
18,07,19 B36 21:00 Crusaders
18,07,19 Rangers 21:45 Prishtina/St Joseph's
18,07,19 Teuta v Ventspils
18,07,19 Inter Turku v Brøndby
18,07,19 Hibernians v Shakhtyor Soligorsk
18,07,19 Rīgas FS v Olimpija Ljubljana
18,07,19 Milsami Orhei v FCSB
18,07,19 U Craiova v Sabail
18,07,19 Makedonija Skopje v Alashkert
18,07,19 Spartak Trnava v Radnik Bijeljina
18,07,19 Chikhura Sachkhere v Fola Esch
18,07,19 La Fiorita/Engordany v Dinamo Tbilisi
18,07,19 Kairat Almaty v Široki Brijeg
18,07,19 DAC Dunajská Streda v Cracovia Kraków
18,07,19 Apollon Limassol v Kauno Žalgiris
18,07,19 Levadia Tallinn v Stjarnan
18,07,19 Haugesund v Barry Town/Cliftonville
18,07,19 KÍ/Tre Fiori v Riteriai
18,07,19 Liepāja v Dinamo Minsk
18,07,19 Saint Patrick's v Norrköping
18,07,19 RoPS Rovaniemi v Aberdeen
18,07,19 Balzan v Domžale
18,07,19 Narva Trans v Budućnost Podgorica
18,07,19 Shkupi v Pyunik
18,07,19 Banants v Čukarički
18,07,19 Tobol Kostanay v Jeunesse Esch
18,07,19 KR v Molde
18,07,19 Progrès/Cardiff MU v Cork
18,07,19 Ružomberok v Levski Sofia
18,07,19 Zrinjski v Akademija Pandev
18,07,19 Speranta Nisporeni v Neftçi
18,07,19 Fehérvár v FK Zeta
18,07,19 Ballymena/NSÍ v Malmö
18,07,19 Kilmarnock v Connah's Quay Nomads
18,07,19 KuPS Kuopio v Vitebsk
18,07,19 Vaduz v Breidablik
18,07,19 Shamrock Rovers v Brann
18,07,19 Torpedo Kutaisi v Ordabasy Shymkent
18,07,19 Legia v Sant Julià/Europa
18,07,19 Hajduk v Gzira United
18,07,19 Flora v Radnicki Niš
18,07,19 Mura v Maccabi Haifa
18,07,19

Kukësi

v Debrecen

 

Turul 2 preliminar Europa League, meciuri tur

25,07,19 Tre Penne/Santa Coloma v Sūduva/Steaua Roșie
25,07,19 BATE Borisov/ Piast Gliwice v Dundalk/Riga
25,07,19 Partizani/Qarabağ v Sheriff Tiraspol /Saburtalo
25,07,19 Ararat-Armenia/AIK v Feronikeli/Lincoln Red Imps
25,07,19 Valur Reykjavík /Maribor v Ferencváros/ Ludogorets
25,07,19 Slovan Bratislava /Sutjeska v The New Saints/ Câștig. Runda Prelim.
25,07,19 Învinsa din runda preliminaă v Astana/CFR Cluj
25,07,19 HJK Helsinki/HB Tórshavn v Linfield/Rosenborg
25,07,19 Nõmme Kalju/Shkëndija v Dudelange/Valletta
25,07,19 Royal Antwerp v FC Viitorul
25,07,19 Budapest Honvèd/Žalgiris Vilnius v Sabail/Universitatea Craiova
25,07,19 Alashkert/Makedonija Skopje v FCSB/Milsami Orhei
25,07,19 Lokomotiv Plovdiv v Radnik Bijeljina /Spartak Trnava
25,07,19 Wolverhampton v Crusaders/B36 Tórshavn
25,07,19 Aris Thessaloniki v AEL Limassol
25,07,19 Jeunesse Esch/Tobol Kostanay v Vitória SC
25,07,19 Shakhtyor Soligorsk /Hibernians v Esbjerg
25,07,19 Connah's Quay /Kilmarnock v Partizan
25,07,19 Buducnost Podgorića /Narva Trans v Zorya Luhansk (UKR)
25,07,19 CSKA-Sofia/OFK Titograd v Osijek
25,07,19 AS Roma v Debrecen/Kukësi
25,07,19 Luzern v Riteriai (LTU)/KÍ Klaksvík/SP Tre Fiori
25,07,19 Prishtina/St Joseph's/Rangers v Cork City/Progrès Niederkorn/Cardiff Met
25,07,19 Ventspils/Teuta v Gzira United /Hajduk Split
25,07,19 Strasbourg v Maccabi Haifa/NS Mura
25,07,19 Mladá Boleslav v Ordabasy Shymkent /Torpedo Kutaisi
25,07,19 Brann/Shamrock Rovers v Kauno Žalgiris/Apollon Limassol
25,07,19 AZ Alkmaar v Häcken
25,07,19 Lechia Gdańsk v Inter Turku/Brøndby
25,07,19 Zeta/Fehérvár v Breidablik/Vaduz
25,07,19 Gabala v Dinamo Tbilisi/SP La Fiorita/Engordany
25,07,19 Malatyaspor v Olimpija Ljubljana /Rīgas FS
25,07,19 Radnicki Niš/Flora Tallinn v Eintracht Frankfurt
25,07,19 Domžale/Balzan v Malmö/Ballymena United/NSÍ Runavík
25,07,19 Molde/KR Reykjavík v Čukarički/Banants
25,07,19 Aberdeen/RoPS Rovaniemi v Fola Esch/Chikhura Sachkhere
25,07,19 IFK Norrköping/Saint Patrick's v Dinamo Minsk/Liepāja
25,07,19 Laçi/Hapoel Beer-Sheva v Široki Brijeg/Kairat Almaty
25,07,19 Arsenal Tula v Neftçi/Speranta Nisporeni
25,07,19 Espanyol v Stjarnan/Levadia Tallinn
25,07,19 Cracovia Krakòw /Dunajská Streda v Atromitos (GRE)
25,07,19 Barry Town United /Cliftonville /Haugesund v Sturm Graz
25,07,19 AEK Larnaca /Petrocub-Hincesti v Levski Sofia/MFK Ružomberok
25,07,19 UE Sant Julià /Europa/ Legia Warszawa v Vitebsk/KuPS Kuopio
25,07,19 Utrecht v Akademija Pandev/HŠK Zrinjski
25,07,19 Pyunik/Shkupi v FK Jablonec

Partidele retur ale turului 2 preliminar se vor disputa pe 01 August 2019

 

UEFA Europa League, ediția 2019-2020, calendar tragere la sorți
Tur preliminar Nyon 11,06,2019-14:00
Primul și al doilea tur de calificari  Nyon 19,06,2019-14:00
A treia runda de calificare  Nyon 22,07,2019-14:00
Play-off round Nyon 05,08,2019-14:00
Faza grupelor  Monaco 30,08,2019-14:00
Faza 16-zecimi Nyon 16,12,2019-14:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon 20,03,2020-14:00

 

UEFA Europa League, 2019-2020, Calendar meciuri
Turul preliminar, mansa 1 (tur) 25,06,2019
Turul preliminar, mansa 2 (retur) 28,06,2019
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 11,07,2019
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 18,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 1 25,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 2 01,08,2019
Turul 3 preliminar, mansa 1 08,08,2019
Turul 3 preliminar, mansa 2 15,08,2019
Play-off, tur  22,08,2019
Play-off, retur  29,08,2019
Grupe, etapa 1 19,09,2019
Grupe, etapa 2 03,10,2019
Grupe, etapa 3 24,10,2019
Grupe, etapa 4 07,11,2019
Grupe, etapa 5 28,11,2019
Grupe, etapa 6 12,12,2019
Faza Saisprezecimi, tur 20,02,2020
Faza Saisprezecimi, retur 27,02,2020
Faza Optimi, tur 12,03,2020
Faza Optimi, retur 19,03,2020
Sferturi de finala, tur 09,04,2020
Sferturi de finala, retur 16,04,2020
Semi-finale, tur 30,04,2020
Semi-finale, retur 07,05,2020
Finala (Gdansk Stadium, Polonia) 30,05,2020

Echipele calificate direct în Grupele Europa League, ediția 2019/2020

  • ESP: Getafe, Sevilla

  • ENG: Arsenal, Manchester United

  • ITA: Lazio, AC Milan

  • GER: Mönchengladbach, Wolfsburg 

  • FRA: Rennes, Saint-Étienne

  • RUS: CSKA Moskva

  • POR: Sporting CP

  • UKR: Olexandriya

  • BEL: KV Mechelen

  • TUR: Beşiktaş

  • AUT: Wolfsberg

  • SUI: Lugano

 

P

P

P

P

 

 

 

Loading...

Site-ul Fotbal-flash.ro, folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor. Am adaptat condițiile impuse, în conformitate cu REGULAMENTUL (UE) 2016/679 AL PARLAMENTULUI EUROPEAN ȘI AL CONSILIULUI; dispozitiile Legii nr. 677/2001, pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date.

ACCEPT   Pentru edificare   Află mai multe   X