Europa League, 2016-2017

 TURUL 3 preliminar - Europa League, partidele TUR
28,07,2016 AEK Larnaca 18:00 Spartak Moskva
28,07,2016 Oleksandriya 19:30 Hajduk Split
28,07,2016 Heracles 19:45 Arouca
28,07,2016 Torpedo Zhodino 20:00 Rapid Wien
28,07,2016 Lille 20:00 Qäbälä
28,07,2016 Zagłebie Lubin 20:00 SønderjyskE 
28,07,2016 Slavia Praga 20:00 Rio Ave
28,07,2016 Jelgava 20:00 Beitar Jerusalem
28,07,2016 Austria Wien 20:00 Spartak Trnava
28,07,2016 IFK Göteborg 20:00 HJK Helsinki
28,07,2016 Lokomotiva Zagreb 20:00 Vorskla Poltava
28,07,2016 Birkirkara 20:30 Krasnodar
28,07,2016 Istambul Basaksehir 20:30 Rijeka
28,07,2016 Grasshoppers 20:45 Apollon Limassol
28,07,2016 Luzern 20:45 Sassuolo
28,07,2016 Pandurii Târgu Jiu 21:00 Maccabi Tel-Aviv
28,07,2016 Genk 21:00 Cork City
28,07,2016 Shkëndija 21:00 Mladá Boleslav
28,07,2016 Vojvodina 21:00 Dinamo Minsk
28,07,2016 Panathinaikos 21:00 AIK Solna
28,07,2016 Osmanlıspor 21:00 Nõmme Kalju
28,07,2016 Hertha Berlin 21:15 Brøndby
28,07,2016 Videoton 21:30 Midtjylland
28,07,2016 Gent 21:30 Viitorul Constanţa
28,07,2016 Domžale 21:45 West Ham United
28,07,2016 AZ Alkmaar 21:45 Giannina
28,07,2016 Aberdeen 21:45 Maribor
28,07,2016 Saint-Étienne 22:00 AEK Athens
28,07,2016 Admira Wacker 22:05 Slovan Liberec

 TURUL 3 preliminar - Europa League, partidele RETUR
04,08,2016 Arouca v Heracles
04,08,2016 Rijeka v Istambul Basaksehir
04,08,2016 Giannina v AZ Alkmaar
04,08,2016 Beitar Jerusalem v Jelgava
04,08,2016 Viitorul Constanţa v Gent
04,08,2016 Slovan Liberec v Admira Wacker
04,08,2016 Hajduk Split v Oleksandriya
04,08,2016 Spartak Trnava 19:00 Austria Wien
04,08,2016 Midtjylland 19:00 Videoton
04,08,2016 HJK Helsinki 19:00 IFK Göteborg
04,08,2016 Nõmme Kalju 19:00 Osmanlıspor
04,08,2016 AEK Athens 21:00 Saint-Étienne
04,08,2016 Spartak Moskva 19:30 AEK Larnaca
04,08,2016 Krasnodar 19:30 Birkirkara
04,08,2016 Apollon Limassol 20:00 Grasshoppers
04,08,2016 AIK Solna 20:00 Panathinaikos
04,08,2016 Vorskla Poltava 20:00 Lokomotiva Zagreb
04,08,2016 Qäbälä  20:00 Lille
04,08,2016 Mladá Boleslav 20:00 Shkëndija
04,08,2016 SønderjyskE 20:15 Zagłebie Lubin
04,08,2016 Maccabi Tel-Aviv 20:30 Pandurii Târgu Jiu
04,08,2016 Dinamo Minsk 20:45 Vojvodina
04,08,2016 Brøndby 21:15 Hertha Berlin
04,08,2016 Cork City 21:45 Genk
04,08,2016 West Ham United 21:45 Domžale
04,08,2016 Rio Ave 22:00 Slavia Praga
04,08,2016 Sassuolo 21:30 Luzern
04,08,2016 Rapid Wien 22:05 Torpedo Zhodino
04,08,2016 Maribor 21:15 Aberdeen
 TURUL 2 preliminar - Europa League, partidele RETUR
20,07,2016 Käpäz PFK 0:2 Admira Wacker
21,07,2016 FK Ventspils 0:1 Aberdeen
21,07,2016 FK Jelgava 3:0 Slovan Bratislava
21,07,2016 Torpedo Zhodino 1:0 Deberecini
21,07,2016 Nõmme Kalju 5:3* Maccabi Haifa
21,07,2016 HJK Helsinki 1:0 Beroe Stara Zagora
21,07,2016 Lokomotiva Zagreb 3:0 RoPS Rovaniemi
21,07,2016 Omonia 3:2 Beitar Jerusalem
21,07,2016 Odds BK 3:1* PAS Giannina FC
21,07,2016 Maccabi Tel-Aviv 2:1 Kairat Almaty
21,07,2016 Levski Sofia 1:1 NK Maribor
21,07,2016 AEK Larnaca 2:0 Cliftonville
21,07,2016 Europa FC 0:1 AIK Solna
21,07,2016 Slavia Praga 2:0 Levadia Tallinn
21,07,2016 IFK Göteborg 0:0 Piast Gliwice
21,07,2016 Strømsgodset 2:2 Sønderjyske
21,07,2016 Qäbälä 2:0 MTK Budapest
21,07,2016 Grasshoppers 2:1 KR Reykjavík
21,07,2016 FC Vaduz 2:2 Midtjylland
21,07,2016 Kukësi 1:4 Austria Wien
21,07,2016 Connah's Quay Nomads 1:2 Vojvodina
21,07,2016 Shkëndija 1:0 Neftci PFK
21,07,2016 Osmanlıspor 5:0 Zimbru Chișinău
21,07,2016 Brøndby 4:3* Hibernian
21,07,2016 Spartak Trnava 2:0 Shirak
21,07,2016 Domžale 2:1 Shakhtyor Soligorsk
21,07,2016 Hajduk Split 2:1 CSMS Iași
21,07,2016 FK Čukarički 1:1 Videoton FC
21,07,2016 Cork City 1:0 BK Häcken
21,07,2016 St Patrick's 0:1 Dinamo Minsk
21,07,2016 Zagłębie Lubin 4:3* FK Partizan
21,07,2016 Budućnost Podgorica 2:0* KRC Genk
21,07,2016 Hearts Of Midlothian 1:2 Birkirkara
*Prelungiri, 2 reprize a câte 15 minute și eventual câte 5 penalty-uri pentru departajare

 TURUL 2 preliminar - Europa League, partidele TUR
14,07,2016 Shirak 1:1 Spartak Trnava
14,07,2016 Kairat Almaty 1:1 Maccabi Tel-Aviv
14,07,2016 Dinamo Minsk 1:1 St Patrick's
14,07,2016 Levadia Tallinn 3:1 Slavia Praga
14,07,2016 RoPS Rovaniemi 1:1 Lokomotiva Zagreb
14,07,2016 Neftci PFK 0:0 Shkëndija
14,07,2016 Deberecini 1:2 Torpedo Zhodino
14,07,2016 Midtjylland 3:0 FC Vaduz
14,07,2016 Zimbru Chișinău 2:2 Osmanlıspor
14,07,2016 Sønderjyske 2:1 Strømsgodset
14,07,2016 Beitar Jerusalem 1:0 Omonia
14,07,2016 Admira Wacker 1:0 Käpäz PFK
14,07,2016 Maccabi Haifa 1:1 Nõmme Kalju
14,07,2016 AIK Solna 1:0 Europa FC
14,07,2016 BK Häcken 1:1 Cork City
14,07,2016 Beroe Stara Zagora 1:1 HJK Helsinki
14,07,2016 Shakhtyor Soligorsk 1:1 Domžale
14,07,2016 CSMS Iași 2:2 Hajduk Split
14,07,2016 KRC Genk 2:0 Budućnost Podgorica
14,07,2016 PAS Giannina FC 3:0 Odds BK
14,07,2016 NK Maribor 0:0 Levski Sofia
14,07,2016 Vojvodina 1:0 Connah's Quay Nomads
14,07,2016 FK Partizan 0:0 Zagłębie Lubin
14,07,2016 Slovan Bratislava 0:0 FK Jelgava
14,07,2016  Birkirkara 0:0 Hearts Of Midlothian
14,07,2016 Videoton FC 2:0 FK Čukarički
14,07,2016 MTK Budapest 1:2 Qäbälä
14,07,2016 Hibernian 0:1 Brøndby
14,07,2016 Piast Gliwice 0:3 IFK Göteborg
14,07,2016 Aberdeen 3:0 FK Ventspils
14,07,2016 Cliftonville 2:3 AEK Larnaca
14,07,2016 Austria Wien 1:0 Kukësi
14,07,2016 KR Reykjavík 3:3 Grasshoppers
Fază meci, CSMS Iași- Hajduk Split, scor 2-2

CSMS Iasi-Hajduk Split, 2-2

Calendar tragere la sorți meciuri

Data / ora Locația Detalii trageri la sorți
20.06.2016/14:00 Nyon Primul si al doilea tur de calificari 
15.07.2016/14:00 Nyon A treia rundă de calificare 
05.08.2016/14:00 Nyon Play-off round 
26.08.2016/14:00 Monaco Faza grupelor 
12.12.2016/14:00 Nyon Faza 32 si 16-zecimi
24.02.2017/14:00 Nyon Optimi de finală
17.03.2017/14:00 Nyon Sferturi de finală
21.04.2017/13:00 Nyon Semi-finale și finală
Europa League, 2016/17. Calendar meciuri
Primul tur preliminar, manșa 1 (tur) 30.06,2016
Primul tur preliminar, manșa 2 (retur) 07.07.2016
Turul 2 preliminar, manșa 1 14.07.2016
Turul 2 preliminar, manșa 2 21.07.2016
Turul 3 preliminar, manșa 1 28.07.2016
Turul 3 preliminar, manșa 2 04.08.2016
Play-off, tur  18.08.2016
Play-off, retur  25.08.2016
Grupe, etapa 1 15.09.2016
Grupe, etapa 2 29.09.2016
Grupe, etapa 3 20.10.2016
Grupe, etapa 4 03.11.2016
Grupe, etapa 5 24.11.2016
Grupe, etapa 6 08.12.2016
Faza 16-zecimi tur 16.02.2017
Faza 16-zecimi retur 23.02.2017
Faza optimi- tur 09.03.2017
Faza optimi- retur 16.03.2017
Sferturi de finala, tur 13.04.2017
Sferturi de finala, retur 20.04.2017
Semi-finale, tur 04.05.2017
Semi-finale, retur 11.05.2017
Finala (Friends Arena, Solna) 24.05.2017, 21:45

Europa league sezon 2015-2016ǀ Rezultatele turului 1 preliminar Europa League, editia 2015-2016 | Turul 2 și 3 preliminar Europa League, ediția 2015-2016
Turul 1 preliminar Europa League, 2016-2017

 

 

 

trafic ranking

Statistici web

Copyright 2008-2016 fotbal-flash.ro | Toate drepturile rezervate.