Program și rezultate turul 1, 2. 3 și 4 din CUPA ROMÂNIEI, ediția 2016-2017

 

 

Programul turului al IV-lea, al Cupei României
Marţi, 4 octombrie, ora 14:30
Dinamo Bucureşti II – Dunărea Călăraşi, 2-0
Gloria Popeşti Leordeni – CS Baloteşti, 0-1
Avântul Reghin – Olimpia Satu Mare, 0-3
Naţional Sebiş – Luceafărul Oradea, 0-2
Becicherecu Mic – UTA Bătrâna Doamnă, 2-1
Metalosport Galaţi – SC Bacău, 1-0
Internaţional Băleşti – CNS Cetate Deva, 1-3 (după 120 min. de joc și penalty-uri)
Aerostar Bacău – Foresta Suceava, 0-1
ASU Poli Timişoara – Şoimii Pâncota, 6-1
Juventus Bucureşti – Academica Clinceni, 0-2

Miercuri, 5 octombrie, ora 14:30

Sepsi Sfântu Gheorghe – FC Braşov, 5-1
SCM Piteşti  – Chindia Târgovişte, 1-4
Ştiinţa Miroslava – Dacia Unirea Brăila, 1-3 (după 120 min. de joc)
Viitorul Domneşti – Unirea Tărlungeni, 2-3
CS Afumaţi – ACS Berceni, 3-1
Metalurgistul Cugir- FC Baia Mare, 3-0 (Nu s-a disputat, Baia Mare, retrasă)

Joi, 6 octombrie, ora 14:30

CS Păuleşti – CS Mioveni, 0-2 
ACSO Filiaşi – CSM Râmnicu Vâlcea, 1-2  (după 120 min. de joc și penalty-uri)

 

Programul turului al III-lea, al Cupei României:

Marţi, 13 Septembrie, ora 16:30

Csikszereda Miercurea Ciuc - Foresta Suceava, 0-1
Unirea Brânceni - ACSO Filiaşi, 0-3
Fotbal Comuna Recea - Metalurgistul Cugir, 0-3, (masa verde)
Şoimii Lipova - Cetate Deva, 1-3, (după 120 min de joc)
Becicherecu Mic - Industria Galda, 3-2
AFC Hărman - SCM Piteşti, 0-2
Dinamo 2 - Înainte Modelu, 4-0

Miercuri, 14 Septembrie, ora 16:30

Transdor Tudora - Metalosport Galaţi, 1-2
CSM Roman - Ştiinţa Miroslava, 0-2
Aerostar Bacău - Sporting Lieşti, 7-6, (după 120 min de joc și penalty-uri)
Internaţional Băleşti - Posada Perişani, 6-5, (după 120 min de joc și penalty-uri)
FC Zalău - Avântul Reghin, 2-4, (după 120 min de joc și penalty-uri)
National Sebiş - Performanţa Ighiu, 3-2
CS Păuleşti - Flacăra Moreni, 3-0
FC Viitorul 2 - Unirea Tărlungeni, 0-3
Unirea Slobozia - CS Afumaţi, 0-1
SC Popeşti Leordeni - Olimpia Râmnicu Sărat, 3-0
Viitorul Domneşti - FC Voluntari 2, 5-3

 

Faza a 2-a, a Cupei României, va avea loc pe 24 august 2016, de la ora 17:30. Partidele sunt următoarele:

Euromania Dumbrăveni – Aerostar Bacău, 0-2
Unirea Cristuru Secuiesc –  Olimpia Rm. Sărat, 0-3
Voinţa Ion Creangă – Metalosport Galaţi, 6-7
Atletico Vaslui – Sporting Lieşti, 0-3
Șomuzul Preutești – Ştiinţa Miroslava, 1-4
Transdor Tudora –  CSM Paşcani, 3-2
Petrotub Roman – Bucovina Pojorâta, 3-0
Victoria Mihai Viteazu - Înainte Modelu, 1-5
CSM Olteniţa - FC Viitorul 2, 1-4
Unirea Slobozia – Delta Dobrogea Tulcea, 1-0
Şoimii Lipova – Millenium Giarmata, 3-2
ACS Ghiroda – National Sebiş, 0-3
CS Ineu – Becicherecu Mic, 1-6
Industria Sârmei – Performanţa Ighiu, 1-4
Sănătatea Cluj - Industria Galda, 1-3
Someşul Oar – Fotbal Comuna Recea, 0-12
FC Zalău - Unirea Jucu, 4-3
FC Avrig – Avântul Reghin, 1-2
CS Iernut - Csikszereda Miercurea Ciuc, 1-5
Posada Perişani – Minerul Motru, 3-0
ACSO Filiaşi -  CS Podari, 3-1
Unirea Bascov – SCM Piteşti, 1-3
AFC Hărman – Dinicu Golescu Cîmpulung, 3-0
Flacăra Moreni – Petrolistul Boldeşti, 3-2
CS Păuleşti – Urban Titu, 3-1
Electroaparataj - FC Dinamo 2, 0-2
Viitorul Domneşti – Metalul Reşiţa, 1-0
Gloria Popeşti Leordeni – Concordia Chiajna 2, 5-1
Metaloglobus Bucureşti – FC Voluntari 2, 0-3
Metalurgistul Cugir –  Universitatea Cluj, 3-0
Internaţional Băleşti – FC Caransebeş, 3-0
Cetate Deva – FC Hunedoara, 3-0
Unirea Brânceni –  Sporting Turnu Măgurele, 3-0

 

Faza naţională a ediţiei 2016-2017 a Cupei României debutează miercuri, 10 august, de la ora 17:30, etapă a competiţiei în care vor participa cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene şi 38 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3. Partidele sunt următoarele:

CSO Bragadiru -  FC Dinamo 2, 1-4
AS Electroaparataj -  Voinţa Snagov, 7-1
CS Tunari – Concordia Chiajna 2, 0-2
Arsenal Malu – Urban Titu, 0-2
Unirea Bascov – Atletic Bradu, 2-1
Unirea Brânceni –  Sporting Roşiori, 3-1
Flacăra Moreni – FC Aninoasa, 2-0
Știinta Danubius Bechet – CS Podari, 0-2
CSS Slatina – ACSO Filiaşi, 0-2
Posada Perişani – CSU Craiova 2, 3-1
Internaţional Băleşti – Pandurii Târgu Jiu 2, 3-1
FC Avrig – Odorheiu Secuiesc, 2-0
Târnava Mică Sângeorgiu de Pădure – CS Iernut, 3-6
Chimia Oraş Victoria – AFC Hărman, 1-5
Unirea Cristuru Secuiesc – Măgura Cisnădie, 0-3
Industria Sârmei – Unirea Dej, 3-1
Viitorul Sîntimbru – Sănătatea Cluj, 1-2
Voinţa Lupac – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, 2-3
Şoimul Băiţa – Millenium Giarmata, 1-3
ACS Ghiroda – Municipal Lugoj, 4-2
Şoimii Lipova – CS Oşorhei, 3-0
Viitorul Ulmeni – Fotbal Comuna Recea, 0-3
Unirea Mirşid – FC Zalău, 1-3
Transdor Tudora – Inter Dorohoi  [NU SE DISPUTĂ]
Șomuzul Preutești – FC Bistriţa, 1-0
Siretul Lespezi – CSM Paşcani  [NU SE DISPUTĂ]
Vitis Şuletea – Aerostar Bacău, 1-8
Gloria Iveşti – Atletico Vaslui, 1-4
Voinţa Ion Creangă – CS Panciu, 3-0
Euromania Dumbrăveni - Gauss Răcăciuni, 7-6
FC Păpăuţi – Petrolistul Boldeşti, 3-4
Voinţa Lanurile - CS Păuleşti, 3-4
Sportul Chişcani – FC Viitorul 2, 2-6
Victoria Mihai Viteazu - Pescăruşul Sarichioi, 2-1
Abatorul Slobozia – Înainte Modelu, 0-3
Victoria Chirnogi - CSM Olteniţa, 1-2
Gloria Popeşti Leordeni - CS Ştefăneşti   [NU SE DISPUTĂ]
Pandurii Cerneţi - Minerul Motru    [NU SE DISPUTĂ]
Someşul Oar - Sighetu Marmaţiei   [NU SE DISPUTĂ]
FC Hidişel – CS Ineu    [NU SE DISPUTĂ]

CALENDAR Cupa României, sezon 2016/2017

Faza 1  10 August 2016
Faza a 2-a  24 August 2016
Faza a 3-a 14 Septembrie 2016
Faza a 4-a  05 Octombrie 2016
Șaisprezecimi de finală 26 Octombrie 2016
Optimi de finală 14 Decembrie 2016
Sferturi de finală 29 Martie 2017
Semifinale (tur) 26 Aprilie 2017
Semifinale (retur) 17 Mai 2017
Finala 27 Mai 2017

 

Comentarii:

Cupa României, ediția 2015-2016



Site-ul folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor

Am înțeles

Pentru detalii