București, 01 Septembrie 2015.

Cristian Lopez a realizat un hat-trick, cu FC Botoșani

CFR-Botosani-3-1În ultima partidă a etapei a 9-a, disputată luni, CFR Cluj a câștigat cu scorul de 3-1, împotriva echipei FC Botoșani.

Golurile au fost marcate, de Criastian Lopez, realizând un hat-trick, în minutele 15; 21 și 58, pentru CFR Cluj și Vașvari, minutul 30 din penalty.

De precizat, faptul că penalty-ul acordat botoșenenilor în minutul 30, a fost datorită henț-ului în careu comis de Camora, acesta în mod normal trebuia să primească și cartonașul roșu, însă centralul Chivulete, i-a acordat numai cartonașul galben.

Din minutul 74, echipa FC Botoșani a evoluat cu un jucător în minus, datorită eliminării lui Stelian Cucu, pentru cumul de cartonașe galbene.

După această etapă, CFR Cluj ocupă locul 8 în clasament cu 9 puncte, având și 6 puncte de penalizare, în timp ce FC Botoșani ocupă locul 12, cu 6 puncte.

În etapa următoare, CFR Cluj va juca pe Ștefan Cel Mare cu Dinamo, anunțând-use de pe acum o partidă interesantă.