Concordia a pierdut amicalul cu Sassuolo

Marius-AlexeBucuresti, 16 noiembrie 2013. Concordia Chiajna a fost invinsa clar cu 4-1 in amicalul jucat in deplasare la Sassuolo, primul gol al italienilor fiind marcat de Marius Alexe.

Vineri de la ora 16:00, Sassuolo a primit vizita celor de la Concordia Chiajna in cadrul unei partide amicale. La casele de pariuri online echipa italiana era favorita, avand o cota de 2,15 la victorie. Cele doua avand rezultate destul de slabe in acest sezon nu prea au avut jucatori convocati la echipele nationale. Astfel acest amical a fost un test bun pentru testarea unor noi tactici sau a unor jucatori care au evoluat putin pana acum. Primul gol al partidei a fost marcat de Sassuolo in minutul 27, autor romanul Marius Alexe. Acesta a avut rezultate in Liga 1, bune cand a evoluat la Dinamo, insa in Italia inca nu a convins. In acest moment are doar 6 meciuri jucate si nici un gol marcat. Poate dupa acest meci va primi mai multe sanse de a juca. La pauza amicalului cu Concordia, italienii au condus cu 2-0 dupa ce Zaza a marcat in minutul 30.

Si dupa pauza tot Sassuolo a fost echipa mai buna, iar in minutul 57 scorul a devenit 3-0, marcator Acerbi. Pe finalul partidei, mai precis in minutul 82, Berardi a inscris si astfel italienii conduceau cu 4-0. Golul de onoare al romanilor a fost marcat in minutul 86 de Daniel Florea.

Tot vineri, o alta echipa romaneasca din prima divizie a jucat o partida amicala. Este vorba de U Cluj care a intalnit pe Cluj Arena o alta echipa din Romania, ASA Targu Mures. Echipa mureseana evolueaza in liga a 2-a. Partida a fost dominata de echipa clujeana care a condus cu 2-0 prin golurile marcate de Calcan si Cristocea in minutele 37 si 60, dar scorul final a fost 2-1 dupa ce oaspetii au marcat in minutul 71 prin Virtic.

U.S. SASSUOLO – CONCORDIA CHIAJNA 4-1. Marcatori: 27’ Alexe (S), 30’ Zaza (S), 57’ Acerbi (S), 82’ Berardi (S), 87’ Florea (C).

U.S. SASSUOLO: Pomini (46’ Rosati), Pucino (77’ Vacondio), Rossini (68’ Bianco), Acerbi (68’ Caselli), Longhi (46’ Gazzola), Valeri (81’ Marrone), Chibsah (68’ Magnanelli), Laribi (68’ Missiroli), Alexe (68’ Berardi), Zaza (77’ Lodesani), Farias (46’ Masucci).

CONCORDIA CHIAJNA: Cobrea (46’ Ramniceanu), Leca, Cosereanu (36’ Serediuc), Purece (46’ Florea), Papasterianos (86’ Apostol), Dima, Bucurica (60’ Savin), Melinte, Neagu (46’ Stratila), Rosu (72’ Ispir), Wellington (46’ Ganea; 86’ Zaharia).