Champions League, 2022-2023

 

Golgheteri Champions League
Clasamente Grupe Champions L.

 

PLAY-OFF- meciuri tur

16,08,22 Copenhaga 22:00 Trabzonspor
16,08,22 Bodø/Glimt 22:00 Dinamo Zagreb
16,08,22 Rangers 22:00 PSV Eindhoven
17,08,22 Qarabağ 19:45 Viktoria Plzeň
17,08,22 M. Haifa 22:00 Steaua RoȘie
17,08,22 Dynamo Kiev 22:00 Benfica

 

PLAY-OFF- meciuri retur

23,08,22 Viktoria Plzeň 22:00 Qarabağ
23,08,22 Steaua RoȘie 22:00 M. Haifa
23,08,22 Benfica 22:00 Dynamo Kiev
24,08,22 Trabzonspor 22:00 Copenhaga
24,08,22 Dinamo Zagreb 22:00 Bodø/Glimt
24,08,22 PSV Eindhoven 22:00 Rangers

 

Turul 3 calificări- meciuri retur

09,08,22 Žalgiris 1:1 Bodø/Glimt
09,08,22 Viktoria Plzeň 2:1 Sheriff
09,08,22 Pyunik 0:2 Steaua RoȘie
09,08,22 Apollon Limassol 2:0 Maccabi Haifa
09,08,22 Midtjylland 1:3 Benfica
09,08,22 Ferencváros 1:3 Qarabağ
09,08,22 Dinamo Zagreb 4:2 Ludogorets
09,08,22 PSV Eindhoven 3:2 Monaco
09,08,22 Sturm Graz 1:2 Dinamo Kiev
09,08,22 Rangers 3:0 Saint-Gillois

 

Turul 3 calificări- meciuri tur

03,08,22 Steaua RoȘie 5:0 Pyunik
03,08,22 Dinamo Kiev 1:0 Sturm Graz
03,08,22 Maccabi Haifa 4:0 Apollon Limassol
03,08,22 Qarabağ 1:1 Ferencváros
03,08,22 Bodø/Glimt 5:0 Žalgiris
02,08,22 Benfica 4:1 Midtjylland
02,08,22 Saint-Gillois 2:0 Rangers
02,08,22 Monaco 1:1 PSV Eindhoven
02,08,22 Ludogorets 1:2 Dinamo Zagreb
02,08,22 Sheriff 1:2 Viktoria Plzeň

 

Turul 2 calificări- retur

27,07,22 Olympiacos 0:4 M. Haifa
27,07,22 Slovan Bratislava 1:4 Ferencváros
27,07,22 Zürich 2:2 Qarabağ
27,07,22 FENERBAHCE 1:2 Dinamo Kiev
27,07,22 Malmö FF 0:2 Žalgiris
27,07,22 Bodø/Glimt 8:0 Linfield
26,07,22 AEK LARNACA 1:2 MIDTJYLLAND
26,07,22 Viktoria Plzeň 5:0 HJK
26,07,22 Sheriff Tiraspol 1:0 Maribor
26,07,22 Diddeleng 1:4 Pyunik
26,07,22 Shamrock ROVERS 2:1 Ludogorets
26,07,22 Shkupi 0:1 Dinamo Zagreb

 

Turul 2 calificări- tur

20,07,22 Dinamo Kiev 0:0 FENERBAHCE
20,07,22 Ferencváros 1:2 Slovan Bratislava
20,07,22 Maribor 0:0 Sheriff Tiraspol
20,07,22 HJK 1:2 Viktoria Plzeň
20,07,22 M. Haifa 1:1 Olympiacos
19,07,22 Pyunik 0:1 Diddeleng
19,07,22 Qarabağ 3:2 Zürich
19,07,22 Žalgiris 1:0 Malmö FF
19,07,22 Ludogorets 3:0 Shamrock ROVERS
19,07,22 MIDTJYLLAND 1:1 AEK LARNACA
19,07,22 Linfield 1:0 Bodø/Glimt
19,07,22 Dinamo Zagreb 2:2 Shkupi

 

Turul 1 calificări- meciuri retur

13,07,22 CFR Cluj 5:6 Pyunik
13,07,22 Linfield 2:0 The New Saints
13,07,22 Dinamo Batumi 1:2 Slovan Bratislava
13,07,22 Ferencváros 5:1 Tobol
13,07,22 KÍ Klaksvík 3:1 Bodø/Glimt
13,07,22 Shakhtyor 0:2 Maribor
12,07,22 Vikingur 3:3 Malmö FF
12,07,22 Sutjeska 0:1 Ludogorets
12,07,22 Tirana 1:2 Diddeleng
12,07,22 Hibernians 0:0 Shamrock Rovers
12,07,22 Sheriff 1:0 Zrinjski
12,07,22 Žalgiris 1:0 Ballkani
12,07,22 Qarabağ 5:1 Lech Poznań
12,07,22 Lincoln Red Imps 2:0 Shkupi
12,07,22 RFS 2:2 HJK

 

Turul 1 calificări- meciuri tur

06,07,22 Slovan Bratislava 0:0 Dinamo Batumi
06,07,22 Maribor 0:0 Shakhtyor
06,07,22 Zrinjski 0:0 Sheriff
06,07,22 Diddeleng 1:0 Tirana
06,07,22 HJK 1:0 RFS
06,07,22 Bodø/Glimt 3:0 KÍ Klaksvík
06,07,22 Tobol 0:0 Ferencváros
05,07,22 Pyunik 0:0 CFR Cluj
05,07,22 Malmö FF 3:2 Vikingur
05,07,22 Ludogorets 2:0 Sutjeska
05,07,22 Ballkani 1:1 Žalgiris
05,07,22 Lech Poznań 1:0 Qarabağ
05,07,22 The New Saints 1:0 Linfield
05,07,22 Shamrock Rovers 3:0 Hibernians
05,07,22 Shkupi 3:0 Lincoln Red Imps

 

Finala runda preliminară

24,06,22

INTER d'Escaldes 0:1 Vikingur

 

Semifinale runda preliminară

21,06,22 La FIORITA 1:2 INTER d'Escaldes
21,06,22 Levadia 1:6 Vikingur

 

UEFA Champions League, ediția 2022-2023, calendar tragere la sorți
Turul preliminar Nyon 07,06,2022
Turul 1 de calificări  Nyon 14,06,2022-13:00
Turul 2 de calificări  Nyon 15,06,2022-13:00
Turul 3 de calificare  Nyon 18,07,2022-13:00
Play-off Nyon 02,08,2022-13:00
Faza grupelor  Monaco 25,08,2022-19:00
Faza optimi Nyon 07,11,2022-13:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon 17,03,2023-13:00

 

UEFA Champions League, 2022-2023, Calendar meciuri
Turul preliminar 21/24,06,2022
Turul 1 calificări 5-6/12-13,07,2022
Turul 2 calificări 19-20/26-27,07,2022
Turul 3 calificări 2-3/09,08,2022
Play-off 16-17/23-24,08,2022
Grupe, etapa 1 06-07,09,2022
Grupe, etapa 2 13-14,09,2022
Grupe, etapa 3 04-05,10,2022
Grupe, etapa 4 11-12,10,2022
Grupe, etapa 5 25-26,10,2022
Grupe, etapa 6 01-02,11,2022
Faza Optimi, tur 14-15/21-22,02,2023// 07-8/14-15,03,2023
Sferturi de finala, tur 11-12/18-19,04,2023
Semi-finale 09-10/16-17,05,2023
Finala (Ataturk Olympic, ISTAMBUL) 10,06,2023

 

P

P

P