CSS3 Button Rollover Css3Menu.com

 

Champions League, 2014-2015

 

 
  TURUL 2 preliminar - Champions League, partidele RETUR
Data Ora Partida
 22-07-2014 18:30  FK Sutjeska Niksic 0-3 Sheriff Tiraspol
 22-07-2014 19:00  F91 Dudelange 1-1 Ludogorets Razgrab
 22-07-2014 19:00 Levadia Tallinn 1-1 Sparta Praha
 22-07-2014 19:30  Qarabağ FK 4-0 Valletta FC
 22-07-2014 19:30 Maccabi Tel-Aviv 2-0 Santa Coloma
 22-07-2014 20:45  The New Saints 0-2 Slovan Bratislava
 22-07-2014 21:00 HB Torshavn 1-3 FK Partizan
 22-07-2014 21:00  KS Skënderbeu 1-1 FC BATE Borisov
 22-07-2014 21:15  VMFD Žalgiris 0-2 Dinamo Zagreb
 22-07-2014 21:30  Debreceni VSC 2-0 Cliftonville FC
 22-07-2014 21:45  Celtic FC 4-0 KR Reykjavík
 23-07-2014 18:00  FK Aktobe 3-0 FC Dinamo Tbilisi
 23-07-2014 19:00  HJK Helsinki 2-1 Rabotnicki Skopje
 23-07-2014 19:00  FK Ventspils 0-1 Malmö FF
23-07-2014 20:30 Steaua Bucureşti 0-0 Strømsgodset IF
 23-07-2014 21:00  NK Maribor 0-0 HŠK Zrinjski Mostar
 23-07-2014 21:45  St Patrick's Athletic 0-0 Legia Warszawa
 
  TURUL 2 preliminar - Champions League, partidele TUR
Data Ora Partida
 15-07-2014  19:30 Valletta FC 0-1  Qarabağ FK
 15-07-2014  19:45 Slovan Bratislava 1-0  The New Saints
 15-07-2014  20:00 FC BATE Borisov 0-0  KS Skënderbeu
 15-07-2014  20:00 Sheriff Tiraspol 2-0  FK Sutjeska Niksic
 15-07-2014  20:30 HŠK Zrinjski Mostar 0-0  NK Maribor
 15-07-2014  21:00 Santa Coloma 0-1  Maccabi Tel-Aviv
 15-07-2014  21:00 Rabotnicki Skopje 0-0  HJK Helsinki
 15-07-2014  21:45 Dinamo Zagreb 2-0  VMFD Žalgiris
 15-07-2014  21:45 Sparta Praha 7-0  Levadia Tallinn
 15-07-2014  21:45 FK Partizan 3-0  HB Torshavn
 15-07-2014  21:45 Cliftonville FC 0-0  Debreceni VSC
 15-07-2014  22:00 KR Reykjavík 0-1  Celtic FC
 16-07-2014  20:00 FC Dinamo Tbilisi 0-1  FK Aktobe
 16-07-2014  20:00 Ludogorets Razgrab 4-0  F91 Dudelange
 16-07-2014  20:00 Malmö FF 0-0  FK Ventspils
16-07-2014  20:30 Strømsgodset IF 0-1  Steaua Bucureşti
 16-07-2014 21:45 Legia Warszawa 1-1  St Patrick's Athletic
 
 TURUL 3 preliminar - Champions League, partidele TUR
Data Ora Partida
29-07-2014   Dnipro Dnipropetrovsk vs FC Copenhaga
29-07-2014   AEL Limassol vs FC Zenit
29-07-2014   Feyenoord vs Beşiktaş JK
29-07-2014   Standard Liège vs Panathinaikos
29-07-2014   Grasshopper vs LOSC Lille
 29/30-07-2014   Debreceni VSC vs BATE Borisov
29/30-07-2014   Slovan Bratislava vs Sheriff Tiraspol
29/30-07-2014   Aalborg BK vs Dinamo Zagreb
29/30-07-2014   St Patrick's Athletic/Legia vs Celtic FC
29/30-07-2014   FK Aktobe vs Steaua/Strømsgodset
29/30-07-2014   NK Maribor/HŠK Zrinjski Mostar vs Maccabi Tel-Aviv
29/30-07-2014   HJK Helsinki vs APOEL FC
29/30-07-2014   Sparta Praha vs Malmö FF
29/30-07-2014   Ludogorets Razgrab vs FK Partizan
29/30-07-2014   Qarabağ FK vs FC Salzburg
 
 TURUL 1 preliminar - Champions League, partidele TUR
Data Ora Partida
01-07-2014 21:00 Santa Coloma 1-0  Banants Yerevan
01-07-2014 21:30 La Fiorita 0-1  Levadia Tallinn
02-07-2014 21:00 Lincoln Red Imps 1-1  HB Torshavn
 
 TURUL 1 preliminar - Champions League, partidele RETUR
Data Ora Partida
08-07-2014 17:00 Banants Yerevan  3-2  Santa Coloma
08-07-2014 19:00 Levadia Tallinn  7-0  La Fiorita
08-07-2014  21:00 HB Torshavn  5-2  Lincoln Red Imps
 
 TURUL 3 preliminar - Champions League, partidele TUR
Data Ora Partida
29-07-2014   Dnipro Dnipropetrovsk vs FC Copenhaga
29-07-2014   AEL Limassol vs FC Zenit
29-07-2014   Feyenoord vs Beşiktaş JK
29-07-2014   Standard Liège vs Panathinaikos
29-07-2014   Grasshopper vs LOSC Lille
 29/30-07-2014   Debreceni VSC/Cliftonville FC vs KS Skënderbeu/BATE Borisov
29/30-07-2014   The New Saints/Slovan Bratislava vs Sutjeska Niksic/Sheriff Tiraspol
29/30-07-2014   Aalborg BK vs VMFD Žalgiris/Dinamo Zagreb
29/30-07-2014   St Patrick's Athletic/Legia vs Celtic FC/KR Reykjavík
29/30-07-2014   FK Aktobe/FC Dinamo Tbilisi vs Steaua/Strømsgodset
29/30-07-2014   NK Maribor/HŠK Zrinjski Mostar vs Maccabi Tel-Aviv/Santa Coloma
29/30-07-2014   HJK Helsinki/Rabotnicki Skopje vs APOEL FC
29/30-07-2014   Levadia Tallinn/Sparta Praha vs FK Ventspils/Malmö FF
29/30-07-2014   Dudelange/Ludogorets Razgrab vs HB Torshavn/FK Partizan
29/30-07-2014   Qarabağ FK/Valletta FC vs FC Salzburg
 

Calendar tragere la sorti meciuri

Data / ora Location Draw details
23.06.2014/13:00 Nyon Primul si al doilea tur de calificari 
18.07.2014/13:00 Nyon A treia runda de calificare 
08.08.2014/13:00 Nyon Play-off round 
29.08.2014/18:45 Monaco Faza grupelor 
15.12.2014/13:00 Nyon Faza optimi
20.03.2015/13:00 Nyon Sferturi de finala
24.04.2015/13:00 Nyon Semi-finale si finala
 Champions League, 2014/15. Calendar meciuri
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 01-02.07.2014
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 08-09.07.2014
Turul 2 preliminar, mansa 1 15-16.07.2014
Turul 2 preliminar, mansa 2 22-23.07.2014
Turul 3 preliminar, mansa 1 29-30.07.2014
Turul 3 preliminar, mansa 2 05-06.08.2014
Play-off, tur  19-20.08.2014
Play-off, retur  26-27.08.2014
Grupe, etapa 1 16-17.09.2014
Grupe, etapa 2 30.09-01.10.2014
Grupe, etapa 3 21-22.10.2014
Grupe, etapa 4 04-05.11.2014
Grupe, etapa 5 25-26.11.2014
Grupe, etapa 6 09-10.12.2014
Faza 16- tur 17-18.02.2015 sau 24-25.02.2015
Faza 16- retur 10-11.03.2015 sau 17-18.03.2015
Sferturi de finala, tur 14-15.04.2015
Sferturi de finala, retur 21-22.04.2015
Semi-finale, tur 05-06.05.2015
Semi-finale, retur 12-13.05.2015
Finala (Olympiastadion , Berlin) 06.06.2015
 

Olympiastadion, locul de desfășurare al Finalei Champions League, ediția 2014-2015, situat în vestul Berlinului, a fost construit pentru Jocurile Olimpice din 1936. Proiectat de arhitectul local Werner, are o capacitate de 100.000 de spectatori.

 

 
Subscribe RSS Feed, Fotbal flash RSS fotbal flash  
Champions League, editia 2013-2014

trafic ranking

Statistici web

Copyright 2008-2014 fotbal-flash.ro | Toate drepturile rezervate.