Champions League, 2016-2017

Joi 25 Aug. orele 19:00, Rezultatul TRAGERII la sorți a Grupelor Champions League

Grupa A Grupa B Grupa C
PSG Benfica Barcelona
Arsenal Napoli Man City
Basel Dynamo Kyiv Mönchengladbach
Ludogorets Beşiktaş Celtic
   
Grupa D Grupa E Grupa F
Bayern München CSKA Moskva Real Madrid
Atlético Madrid Leverkusen Dortmund
PSV Eindhoven Tottenham Sporting CP
Rostov AS Monaco Legia
   
Grupa G Grupa H
Leicester City Juventus
FC Porto Sevilla
Club Brugge Lyon
FC Copenhaga Dinamo Zagreb

 

 ETAPA 1 - Grupe Champions League
13,09,2016 Basel 21:45 Ludogorets
13,09,2016 Barcelona 21:45 Celtic
13,09,2016 PSG 21:45 Arsenal
13,09,2016 PSV Eindhoven 21:45 Atlético Madrid
13,09,2016 Man City 21:45 Mönchengladbach
13,09,2016 Bayern München 21:45 Rostov
13,09,2016 Benfica 21:45 Beşiktaş
13,09,2016 Dynamo Kyiv 21:45 Napoli
14,09,2016 Juventus 21:45 Sevilla
14,09,2016 Tottenham 21:45 AS Monaco
14,09,2016 Lyon 21:45 Dinamo Zagreb
14,09,2016 FC Porto 21:45 FC Copenhaga
14,09,2016 Real Madrid 21:45 Sporting CP
14,09,2016 Club Brugge 21:45 Leicester City
14,09,2016 Leverkusen 21:45 CSKA Moskva
14,09,2016 Legia 21:45 Dortmund

 

 ETAPA 2 - Grupe Champions League
27,09,2016 CSKA Moskva 21:45 Tottenham
27,09,2016 Sporting CP 21:45 Legia
27,09,2016 FC Copenhaga 21:45 Club Brugge
27,09,2016 Leicester City 21:45 FC Porto
27,09,2016 Sevilla 21:45 Lyon
27,09,2016 AS Monaco 21:45 Leverkusen
27,09,2016 Dinamo Zagreb 21:45 Juventus
27,09,2016 Dortmund 21:45 Real Madrid
28,09,2016 Atlético Madrid 21:45 Bayern München
28,09,2016 Ludogorets 21:45 PSG
28,09,2016 Napoli 21:45 Benfica
28,09,2016 Rostov 21:45 PSV Eindhoven
28,09,2016 Celtic 21:45 Man City
28,09,2016 Beşiktaş 21:45 Dynamo Kyiv
28,09,2016 Mönchengladbach 21:45 Barcelona
28,09,2016 Arsenal 21:45 Basel

 

 Play-Off,  Champions League, partidele RETUR

23,08,2016 Roma 0-3 Porto
23,08,2016 Monaco 1-0 Villarreal
23,08,2016 Viktoria Plzeň 2-2 Ludogorets
23,08,2016 Hapoel Beer-Sheva 2-0 Celtic
23,08,2016 Legia Warszawa 1-1 Dundalk
24,08,2016 FC Salzburg 1-2 Dinamo Zagreb
24,08,2016 APOEL 1-1 FC København
24,08,2016 Rostov 4-1 Ajax
24,08,2016 Mönchengladbach 6-1 Young Boys
24,08,2016 Manchester City 1-0 FC Steaua

 

 Play-Off,  Champions League, partidele TUR

16,08,2016 FC København 1-0 APOEL
16,08,2016 FC Steaua 0-5 Manchester City
16,08,2016 Dinamo Zagreb 1-1 FC Salzburg
16,08,2016 Ajax 1-1 Rostov
16,08,2016 Young Boys 1-3 Mönchengladbach
17,08,2016 Dundalk 0-2 Legia Warszawa
17,08,2016 Ludogorets 2-0 Viktoria Plzeň
17,08,2016 Celtic 5-2 Hapoel Beer-Sheva
17,08,2016 Porto 1-1 Roma
17,08,2016 Villarreal 1-2 Monaco

 

 TURUL 3 preliminar - Champions League, partidele RETUR
02,08,2016 Qarabağ 1-1 Viktoria Plzen
02,08,2016 Dinamo Tbilisi 0-1 Dinamo Zagreb
02,08,2016 APOEL 3-0 Rosenborg
02,08,2016 Steaua Roșie Belgrad 2-4* Ludogorets
02,08,2016 Dundalk 3-0 BATE Borisov
03,08,2016 Copenhagen 3-0 Astra Giurgiu
03,08,2016 Steaua București 2-0 Sparta Praga
03,08,2016 Hapoel Be'er Sheva 1-0 Olympiakos FC
03,08,2016 Young Boys 6-2* Shakhtar Donetsk
03,08,2016 Red Bull Salzburg 2-0 Partizani
03,08,2016 PAOK 1-2 Ajax
03,08,2016 Celtic 2-1 Astana
03,08,2016 Legia Warsaw 0-0 Trenčín
03,08,2016 Anderlecht 0-2 Rostov
03,08,2016 Monaco 3-1 Fenerbahçe

 

 

 TURUL 3 preliminar - Champions League, partidele TUR
26,07,2016 Partizani 0-1 Red Bull Salzburg
26,07,2016 Ludogorets 2-2 Steaua Roșie Belgrad
26,07,2016 BATE Borisov 1-0 Dundalk
26,07,2016 Sparta Praga 1-1 Steaua București
26,07,2016 Viktoria Plzen 0-0 Qarabağ
26,07,2016 Rostov 2-2 Anderlecht
26,07,2016 Ajax 1-1 PAOK
26,07,2016 Dinamo Zagreb 2-0 Dinamo Tbilisi
26,07,2016 Shakhtar Donetsk 2-0 Young Boys
27,07,2016 Astana 1-1 Celtic
27,07,2016 Rosenborg 2-1 APOEL
27,07,2016 Astra Giurgiu 1-1 Copenhagen
27,07,2016 Trenčín 0-1 Legia Warsaw
27,07,2016 Fenerbahçe 2-1 Monaco
27,07,2016 Olympiakos FC 0-0 Hapoel Be'er Sheva

 

 TURUL 2 preliminar - Champions League, partidele RETUR
19,07,2016 Alashkert 1:1 Dinamo Tbilisi
19,07,2016 Liepāja 0:2 Red Bull Salzburg
19,07,2016 Sheriff Tiraspol 0:0 Hapoel Be'er Sheva
19,07,2016 APOEL 3:0 The New Saints
19,07,2016 SJK Seinajoki 2:2 BATE Borisov
19,07,2016 Copenhagen 6:0 Crusaders
19,07,2016 Steaua Roșie Belgrad 2:1 Valletta
19,07,2016 Mladost Podgorica 0:3 Ludogorets Razgrad
19,07,2016 Legia Warsaw 2:0 Zrinjski Mostar
20,07,2016 Astana 2:1 Žalgiris Vilnius
20,07,2016 F91 DudelangeI 1:1 Qarabağ
20,07,2016 FK Norrköping 3:2 Rosenborg
20,07,2016 Ferencváros 2:4 Partizani
20,07,2016 Trenčín 2:3 Olimpija Ljubljana
20,07,2016 Celtic 3:0 Lincoln Red Imps
20,07,2016 Dinamo Zagreb 3:2 Vardar
20,07,2016 FH Hafnarfjordur 2:2 Dundalk

 

 TURUL 2 preliminar - Champions League, partidele TUR
12,07,2016 Zrinjski Mostar  1:1 Legia Warsaw
12,07,2016 Dinamo Tbilisi 2:0 Alashkert
12,07,2016 Qarabağ 2:0 F91 DudelangeI
12,07,2016 Hapoel Be'er Sheva 3:2 Sheriff Tiraspol
12,07,2016 Valletta 1:2 Steaua Roșie Belgrad
12,07,2016 BATE Borisov 2:0 SJK Seinajoki
12,07,2016 Lincoln Red Imps 1:0 Celtic
12,07,2016 The New Saints 0:0 APOEL
12,07,2016 Red Bull Salzburg 1:0 Liepāja
12,07,2016 Vardar 1:2 Dinamo Zagreb
13,07,2016 Žalgiris Vilnius 0:0 Astana
13,07,2016 Rosenborg 3:1 FK Norrköping
13,07,2016 Ludogorets Razgrad 2:0 Mladost Podgorica
13,07,2016 Partizani 1:1 Ferencváros
13,07,2016 Crusaders 0:3 Copenhagen
13,07,2016 Olimpija Ljubljana 3:4 Trenčín
13,07,2016 Dundalk 1:1 FH Hafnarfjordur

 

 TURUL 1 preliminar - Champions League, partidele TUR
28,06,2016 Flora Tallinn 2:1 Lincoln Red Imps
28,06,2016 Valletta 1:0 B36 Tórshavn
28,06,2016 The New Saints 2:1 Tre Penne
28,06,2016 FC Santa Coloma 0:0 Alashkert

 

 TURUL 1 preliminar - Champions League, partidele RETUR
05,07,2016 Alashkert 3:0 FC Santa Coloma
05,07,2016 B36 Tórshavn 2:1 Valletta
05,07,2016 Tre Penne 0:3 The New Saints
06,07,2016 Lincoln Red Imps 2:0 Flora Tallinn

Calendar tragere la sorti meciuri

Data / ora Location Draw details
20.06.2016/13:00 Nyon Primul si al doilea tur de calificari 
15.07.2016/13:00 Nyon A treia runda de calificare 
05.08.2016/13:00 Nyon Play-off round 
25.08.2016/18:45 Monaco Faza grupelor 
12.12.2016/13:00 Nyon Faza optimi
17.03.2017/13:00 Nyon Sferturi de finala
21.04.2017/13:00 Nyon Semi-finale si finala

 

 Champions League, 2016/2017. Calendar meciuri
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 28-29.06,2016
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 05-06.07.2016
Turul 2 preliminar, mansa 1 12-13.07.2016
Turul 2 preliminar, mansa 2 19-20.07.2016
Turul 3 preliminar, mansa 1 26-27.07.2016
Turul 3 preliminar, mansa 2 02-03.08.2016
Play-off, tur  16-17.08.2016
Play-off, retur  23-24.08.2016
Grupe, etapa 1 13-14.09.2016
Grupe, etapa 2 27-28.09.2016
Grupe, etapa 3 18-19.10.2016
Grupe, etapa 4 01-02.11.2016
Grupe, etapa 5 22-23.11.2016
Grupe, etapa 6 06-07.12.2016
Faza 16- tur 14-15.02.2017 si 21-22.02.2017
Faza 16- retur 07-08.03.2017 si 14-15.03.2017
Sferturi de finala, tur 11-12.04.2017
Sferturi de finala, retur 18-19.04.2017
Semi-finale, tur 02-03.05.2017
Semi-finale, retur 09-10.05.2017
Finala (National Stadium of Wales, Cardiff) 03.06.2017

Champions League, editia 2015-2016

 


 


 


ziare