Calendarul competiţiilor sportive ale anului 2013
 
căutare personalizată

 

CSS3 Button Rollover Css3Menu.com

 

Bucuresti, 02 ian. 2013.

Calendarul competiţiilor sportive ale anului 2013

Ianuarie
31 dec- 06 ian Tenis: Turnee ATP la Doha, Chennai (ambele India), Brisbane (Australia), Turnee WTA la Brisbane (Australia), Auckland (Noua Zeelandă), Shenzhen (China);
03-04 Baschet: Etapa a II-a a Euroligii masculine
05-20 Auto-moto: Raliul Dakar 2013 în Peru, Argentina şi Chile;
07-12 Tenis: Turnee ATP la Auckland (Noua Zeelandă), Sydney (Australia), Turnee WTA la Sydney, Hobart (ambele Australia);
9 Baschet: Etapa a X-a a Euroligii feminine;
10-11 Baschet: Etapa a III-a a Euroligii masculine;
11-13 Rugby: Etapa a V-a a Cupei Europei;
11-27 Handbal: Campionatul Mondial masculin în Spania;
14-27 Tenis: Openul Australiei (Grand Slam) la Melbourne;
15-17 Volei: Prima manşă a turului întâi al Ligii Campionilor, feminin şi masculin;
16 Baschet: Etapa a XI-a a Euroligii feminine;
17-18 Baschet: Etapa a IV-a a Euroligii masculine;
17-20 Auto: Raliul Monte-Carlo;
18-20 Rugby: Etapa a VI-a a Cupei Europei;
19 ian- 10 feb Fotbal: Cupa Africii pe Naţiuni în Africa de Sud;
21-27 Patinaj artistic: Campionatele Europene la Zagreb;
22-27 Ciclism: Tour Down Under (Australia);
22-24 Volei: Manşa secundă a primului tur al Ligii Campionilor, masculin şi feminin;
23 Baschet: Etapa a XII-a a Euroligii feminine;
24-25 Baschet: Etapa a V-a a Euroligii masculine;
25 Atletism: Reuniunea de sală de la New York;
25-26 Patinaj viteză: Campionatele Mondiale de sprint de la Salt Lake City (SUA);
28 ian-03 feb Tenis: Tournee WTA la Paris (Franţa), Pattaya (Thailanda);
30 Baschet: Etapa a XIII-a a Euroligii feminine;
31 ian- 01 feb Baschet: Etapa a VI-a a Euroligii masculine;
Februarie
01-02 Sanie: Campionatele Mondiale de la Whistler (Canada);
01-03 Tenis: Primul tur al Cupei Davis;
2 Atletism: Reuniunea de sală de la Karlsruhe (Germania);
2 Rugby: Prima etapă a Turneului celor 6 Naţiuni: Ţara Galilor - Irlanda, Anglia - Scoţia;
02-03 Ciclism: Campionatele Mondiale de cyclo-cross de la Louisville (SUA);
02-03 Handbal: Prima etapă a grupelor Ligii Campionilor, feminin;
3 Atletism: Reuniunea de la sală de la Moscova (Rusia);
3 Fotbal american: Super Bowl la New Orleans (SUA);
3 Rugby: Prima etapă a Turneului celor 6 Naţiuni: Italia - Franţa;
04-10 Tenis: Turnee ATP la Montpellier (Franţa), Zagreb (Croaţia), Santiago (Chile);
04-17 Schi alpin: Campionatele Mondiale de la Schladming (Austria);
05-07 Volei: Prima manşă a turului doi al Ligii Campionilor, masculin şi feminin;
6 Baschet: Etapa a XIV-a a Euroligii feminine;
06-10 Handbal: Etapa a VIII-a a Ligii Campionilor, masculin;
06-17 Biatlon: Campionatele Mondiale de la Nove-Mesto (Cehia);
08-10 Auto: Raliul Suediei;
9 Rugby: A doua etapă a Turneului celor 6 Naţiuni: Scoţia - Italia, Franţa - Ţara Galilor;
09-10 Handbal: Etapa a II-a a grupelor Ligii Campionilor, feminin;
09-10 Tenis: Primul tur al Fed Cup;
10 Atletism: Reuniunea de sală de la Gand (Belgia);
10 Rugby: A doua etapă a Turneului celor 6 Naţiuni: Irlanda - Anglia;
11-17 Tenis: Turnee ATP la Costa Do Sauipe (Brazilia), Rotterdam (Olanda), San Jose (SUA), Turneu WTA la Doha (Qatar);
12-20 Fotbal: Prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor;
12-24 Volei: Manşa secundă a turului doi al Ligii Campionilor, masculin şi feminin;
13-17 Handbal: Etapa a IX-a a Ligii Campionilor, masculin
14 Footbal: Prima manşă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa;
15-17 Patinaj viteză: Campionatele Mondiale de la Hamar (Norvegia);
16 Atletism: Reuniunea de sală de la Birmingham (Marea Britanie);
16-17 Handbal: Etapa a III-a a grupelor Ligii Campionilor, feminin;
17 Baschet: All Star Game NBA la Houston (SUA);
18-24 Tenis: Turnee ATP la Buenos Aires (Argentina), Memphis (SUA), Marsilia (Franţa), Turnee WTA la Dubai (Emiratele Arabe Unite), Bogota (Columbia), Memphis (SUA);
19 Baschet: Prima manşă a play-off-ului Euroligii feminine;
20-24 Ciclism: Campionatele Mondiale pe pistă de la Minsk (Belarus);
20-24 Handbal: Etapa a X-a a Ligii Campionilor, masculin;
21 Atletism: Reuniunea de sală de la Stockholm (Suedia);
21 Fotbal: Manşa secundă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa;
21-22 Baschet: Etapa a VIII-a a Euroligii masculine
22 Baschet: Manşa secundă a play-off-ului Euroligii feminine;
23 Rugby: A treia etapă a Turneului celor 6 Naţiuni: Italia - Ţara Galilor, Anglia - Franţa;
24 Fotbal: Finala Cupei Ligii Angliei;
24 Rugby: A treia etapă a Turneului celor 6 Naţiuni: Scoţia - Irlanda;
25 feb- 3 mar Tenis: Turnee ATP la Acapulco (Mexic), Dubai (Emiratele Arabe Unite), Delray Beach (SUA), Turnee WTA la Acapulco (Mexic), Kuala Lumpur (Malaysia), Florianopolis (Brazilia);
27 Baschet: Meciuri de departajare din play-off-ul Euroligii feminine;
28 feb- 01 mar Baschet: Etapa a IX-a a Euroligii masculine;
Martie
01-03 Atletism: Campionatele Mondiale de sală de la Goteborg (Suedia);
02-03 Handbal: Etapa a IV-a a grupelor Ligii Campionilor, feminin;
03-10 Ciclism: Cursa Paris-Nice (Franţa);
04-17 Tenis: Turneu ATP şi WTA la Indian Wells (SUA);
05-13 Fotbal: Manşa secundă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor;
06-12 Ciclism: Cursa Tirreno-Adriatico (Italia);
7 Fotbal: Prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Europa;
07-08 Baschet: Etapa a X-a a Euroligii masculine;
08-10 Auto: Raliul Mexicului;
08-10 Short track: Campionatele Mondiale de la Budapesta (Ungaria);
08-11 Volei: Final Four-ul Ligii Campionilor, feminin;
9 Rugby: A patra etapă a Turneului celor 6 Naţiuni: Scoţia - Ţara Galilor, Irlanda - Franţa;
09-10 Handbal: Etapa a V-a a grupelor Ligii Campionilor, feminin;
10 Rugby: A patra etapă a Turneului celor 6 Naţiuni: Anglia - Italia;
10-17 Patinaj artistic: Campionatele Mondiale de la London (Canada)
13-17 Handbal: Prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, masculin;
14 Atletism: Maratonul de la Rotterdam (Olanda);
14 Fotbal: Manşa secundă a optimilor de finală ale Ligii Europa;
14-15 Baschet: Etapa a XI-a a Euroligii masculine;
14-17 Patinaj viteză: Campionatele Mondiale de la Soci (Rusia);
15-18 Volei: Final Four-ul Ligii Campionilor, masculin;
16 Rugby: A cincea etapă a Turneului celor 6 Naţiuni: Italia - Irlanda, Ţara Galilor - Anglia, Franţa - Scoţia;
16 Ciclism: Cursa Milano-Sanremo (Italia);
16-17 Handbal: Etapa a VI-a a grupelor Ligii Campionilor, feminin;
17 Auto/F1: Marele Premiu al Australiei de la Melbourne;
18-24 Baschet: Finala de 8 a Euroligii feminine;
18-24 Ciclism: Turul Catalunyei (Spania);
18-31 Tenis: Turneu ATP şi WTA la Miami (SUA);
19-24 Lupte: Campionatele Europene feminine de la Tbilisi (Georgia);
20-24 Handbal: Manşa secundă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, masculin;
21-22 Baschet: Etapa a XII-a a Euroligii masculine;
22 Fotbal: Meciuri din preliminariile Cupei Mondiale din 2014;
24 Atletism: Campionatele Mondiale de cross country de la Budgoszcz (Polonia);
24 Auto/F1: Marele Premiu al Malaysiei de la Sepang;
24 Ciclism: Cursa Gand-Wevelgem (Belgia);
26 Fotball: Meciuri din preliminariile Cupei Mondiale din 2014;
28-29 Baschet: Etapa a XIII-a a Euroligii masculine;
31 Ciclism: Turul Flandrei (Belgia).
Aprilie
01-06 Ciclism: Turul Ţării Bascilor (Spania);
01-07 Tenis: Turnee WTA la Charleston (SUA), Monterrey (Mexic);
02-03 Fotbal: Prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor;
03-04 Handbal: Etapa a III-a a calificărilor la Campionatul European masculin din 2014;
4 Fotbal: Prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Europa;
04-05 Baschet: Etapa a XIV-a a Euroligii masculine;
05-07 Rugby: Sferturile de finală ale Cupei Europei;
05-07 Tenis: Sferturile de finală ale Cupei Davis;
6 Atletism: Reuniunea de la Melbourne (Australia);
06-07 Handbal: Etapa a IV-a a calificărilor la Campionatul European masculin din 2014;
06-07 Handbal: Prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor, feminin;
7 Atletism: Maratonul de la Paris (Franţa);
7 Ciclism: Cursa Paris-Roubaix (Franţa);
7 Moto: Marele Premiu al Qatarului;
08-14 Tenis: Turnee ATP la Casablanca (Maroc), Houston (SUA), Turnee WTA la Copenhaga (Danemarca), Barcelona (Spania);
09-10 Baschet: Primul meci al play-off-ului Euroligii masculine;
09-10 Fotbal: Manşa secundă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor;
11 Fotball: Manşa retur a sferturilor de finală ale Ligii Europa;
11-12 Baschet: Meciul doi al play-off-ului Euroligii masculine;
12-14 Auto: Raliul Portugaliei;
13 Baschet: Finala masculină a Eurocupei;
13-14 Handbal: Manşa retur a semifinalelor Ligii Campionilor, feminin;
14 Auto/F1: Marele Premiu al Chinei de la Shanghai;
14 Ciclism: Cursa Amstel Gold Race (Olanda);
15 Atletism: Maratonul de la Boston (SUA);
15-21 Tenis: Turneul ATP de la Monte Carlo;
16-17 Baschet: Meciul trei al play-off-ului Euroligii masculine;
17 Ciclism: Cursa Fleche Wallonne (Belgia);
17-21 Gimnastică: Campionatele Europene de la Moscova (Rusia);
17-21 Handbal: Prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, masculin;
18-19 Baschet: Meciul patru a play-off-ului Euroligii masculine;
20-21 Tenis: Semifinalele Fed Cup;
21 Auto/F1: Marele Premiu al Bahrainului;
21 Atletism: Maratonul de la Londra (Marea Britanie);
21 Ciclism: Cursa Liege-Bastogne-Liege (Belgia);
21 Moto: Marele Premiu al Statelor Unite ale Americii de la Austin;
22-28 Tenis: Turnee ATP la Barcelona (Spania), Bucureşti (România), Turnee WTA la Stuttgart (Germania), Fes (Maroc);
23-24 Fotbal: Manşa tur a semifinalelor Ligii Campionilor;
23-28 Ciclism: Turul Romandiei (Elveţia);
24-28 Handbal: Manşa secundă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, masculin;
25 Baschet: Meciul cinci al play-off-ului Euroligii masculine;
25 Fotbal: Manşa tur a semifinalelor Ligii Europa;
25-28 Judo: Campionatele Europene de la Budapesta (Ungaria);
27-28 Rugby: Semifinalele Cupei Europei;
29 apr- 05 mai Tenis: Turnee ATP la Estoril (Portugalia), Belgrad (Serbia), Munchen (Germania), Turneu WTA la Estoril (Portugalia);
30 apr- 01 mai  Fotbal: Manşa secundă a semifinalelor Ligii Campionilor;
Mai
2 Fotbal: Manşa secundă a semifinalelor Ligii Europa;
03-05 Auto: Raliul Argentinei;
03-19 Hochei pe gheaţă: Campionatul Mondial la Stockholm (Suedia) şi Helsinki (Finlanda);
4 Atletism: Reuniunea de la Kingston (Jamaica);
04-05 Handbal: Manşa tur a finalei feminine a Ligii Campionilor;
04-26 Ciclism: Turul Italiei;
5 Atletism: Reuniune în Japonia (oraşul urmează a fi desemnat);
5 Moto: Marele Premiu al Spaniei de la Jerez de la Frontera;
06-12 Tenis: Turneu ATP şi WTA la Madrid (Spania);
10-12 Baschet: Final Four-ul Euroligii masculine de la Londra (Marea Bitanie);
11 Fotbal: Finala Cupei Angliei;
11-12 Handbal: Manşa secundă a finalei feminine a Ligii Campionilor;
11-12 Karate: Campionatele Europene de la Budapesta (Ungaria);
12 Atletism: Reuniunea de la Rio de Janeiro (Brazilia);
12 Auto/F1: Marele Premiu al Spaniei de la Barcelona;
13-10 Tenis: Turneu ATP şi WTA la Roma (Italia);
13-20 Tenis de masă: Campionatele Mondiale de la Paris (Franţa);
15 Fotbal: Finala Ligii Europa de la Amsterdam (Olanda);
16 Atletism: Reuniunea de la Daegu (Coreea de Sud);
17 Rugby: Finala Cupei Challenge la Dublin (Irlanda);
17-26 Box: Campionatele Europene masculine de la Minsk (Belarus);
18 Atletism: Reuniunea de la Ponce (Puerto Rico);
18 Fotbal: Finala Cupei Spaniei;
18 Rugby: Finala Cupei Europei la Dublin (Irlanda);
18-19 Handbal: Final Four-ul masculin al Cupei EHF la Nantes (Franţa);
19 Atletism: Diamond League la Shanghai (China);
19 Moto: Marele Premiu al Franţei de la Le Mans;
20-25 Tenis: Turneu ATP la Nice (Franţa), Turnee WTA la Bruxelles (Belgia), Strasbourg (Franţa);
25 Atletism: Diamond League la New York (SUA);
25 Fotbal: Finala Ligii Campionilor pe stadionul Wembley din Londra (Marea Britanie);
26 Auto/F1: Marele Premiu al Principatului Monaco;
26 Fotbal: Finala Cupei Italiei;
26 mai- 09 iun Tenis: Turneul Roland Garros de Grand Slam de la Paris (Franţa);
30 mai- 02 iun Auto: Raliul Greciei;
31 mai- 12 iun Gimnastică ritmică: Campionatele Europene de la Viena (Austria);
Iunie
1 Atletism: Diamond League la Eugene (SUA);
1 Fotbal: Finala Cupei Germaniei;
01-02 Handball: Final Four-ul masculin al Ligii Campionilor la Koln (Germania);
01-02 Handbal: Manşa tur a play-off-ului de calificare la Campionatul Mondial feminin din 2013;
2 Moto: Marele Premiu al Italiei de la Mugello;
02-09 Ciclism: Criterium Dauphine (Franţa);
6 Atletism: Diamond League la Roma (Italia);
06-09 Kaiac-canoe: Campionatele Europene de slalom de la Cracovia (Polonia);
06-20 6-20 - Baschet: Finala NBA (cel mai bun din 7 meciuri);
7 Fotbal: Meciuri din preliminariile Campionatului Mondial din 2014;
08-09 Handbal: Manşa retur a play-off-ului de calificare la Campionatul Mondial feminin din 2013;
08-09 Natatţie: Reuniunea Mare Nostrum de la Monaco;
08-16 Ciclism: Turul Elveţiei;
9 Atletism: Reuniuni la Rabat (Maric) şi Hengelo (Olanda);
9 Auto/F1: Marele Premiu al Canadei de la Montreal;
10-16 Tenis: Turnee ATP la Halle (Germania), Queen's-Londra (Marea Britanie), Turneu WTA la Birmingham (Marea Britanie);
11 Atletism: Reuniunea de la Moscova (Rusia);
11-12 Nataţie: Reuniunea Mare Nostrum de la Barcelona (Spania);
12-13 Handbal: Etapa a V-a a calificărilor la Campionatul European masculin din 2014;
13 Atletism: Diamond League la Oslo (Norvegia);
14-16 Triatlon: Campionatele Europene de la Alanya (Turcia);
15 Atletism: Reuniunea de la Dakar (Senegal);
15-16 Handbal: Etapa a VI-a a calificărilor la Campionatul Eurpean masculin din 2014;
15-16 Natatţie: Reuniunea Mare Nostrum de la Canet-en-Roussillon (Franţa);
15-30 Fotbal: Cupa Confederaţiilor în Brazilia;
15-30 Baschet: Campionatul European feminin în Franţa;
16 Moto: Marele Premiu al Catalunyei de la Barcelona (Spania);
16-21 Scrimă: Campionatele Europene de la Zagreb (Croaţia);
17-22 Tenis: Turnee ATP şi WTA la Bois-le-Duc (Olanda), Eastbourne (Marea Britanie);
18-23 Sărituri în apă: Campionatele Europene de la Rostock (Germania);
20-30 Sport: Jocurile Mediteraneene de la Mersin (Turcia);
21-23 Auto: Raliul Italiei;
22-23 Atletism: Campionatele Europene pe echipe de la Gateshead (Marea Britanie);
22-23 Auto: Cursa de 24 de ore de la Le Mans (Franţa);
24 iun- 01 iul Tenis: Turneul de Frand Slam Wimbledon (Marea Britanie);
27 Atletism: Reuniunea de la Ostrava (Cehia);
29 Moto: Marele Premiu al Olandei de la Assen;
29 iun-21 iul Ciclism: Turul Franţei;
30 Atletism: Diamond League la Birmingham (Marea Britanie);
30 Auto/F1: Marele Premiu al Marii Britanii de la Silverstone;
Iulie
02-03 Fotbal: Prima manşă a turului întâi preliminar al Ligii Campionilor;
4 Atletism: Diamond League la Lausanne (Elveţia);
4 Fotbal: Prima manşă a turului întâi preliminar al Ligii Europa;
6 Atletism: Diamond League la Paris/Saint-Denis (Franţa);
7 Auto/F1: Marele Premiu al Germaniei la Nurburgring sau Hockenheim;
7 Moto: Marele Premiu al Germaniei de la Sachsenring;
08-14 Tenis: Turnee ATP la Stuttgart (Germania), Bastad (Suedia), Newport (SUA), Turnee WTA la Budapesta (Ungaria), Palermo (Italia);
09-10 Fotbal: Manşa secundă a primului tur preliminar al Ligii Campionilor;
10-28  Fotbal: Campionatul European feminin în Suedia;
11 Fotbal: Manşa secundă a primului tur preliminar al Ligii Europa;
13 Atletism: Reuniunea de la Madrid (Spania);
15-21 Taekwondo: Campionatele Mondiale de la Puebla (Mexic);
15-21  Tenis: Turnee ATP la Atlanta (SUA), Hamburg (Germania), Turnee WTA la Bastad (Suedia), Bad Gastein (Austria);
16-17 Fotbal: Prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor;
18 Fotbal: Prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa;
19 Atletism: Diamond League la Monaco;
19 iul- 04 aug Nataţie: Campionatele Mondiale de la Barcelona (Spania);
21 Auto/F1: dată de rezervă pentru Marele Premiu al Europei;
21 Moto: Marele Premiu al Statelor Unite ale Americii de la Laguna Seca (doar MotoGP);
21-25 Kaiac-canoe: Campionatele Mondiale de sprint de la Duisburg (Germania);
22-29 Tenis: Turnee ATP la Los Angeles (SUA), Umag (Croaţia), Gstaad (Elveţia), Turnee WTA la Stanford (SUA), Baku (Azerbaidjan);
23-24 Fotbal: Manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor;
25 Fotbal: Manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Europa;
26-27 Atletism: Diamond League la Londra (Marea Britanie);
27 Ciclism: Clasica San Sebastian (Spania);
27 iul- 03 aug Ciclism: Turul Poloniei;
28 Marele Premiu al Ungariei de la Budapesta;
29 iul- 04 aug Tenis: Turnee ATP la Washington (SUA), Kitzbuhel (Austria), Turnee WTA la San Diego (SUA), Washington (SUA);
30-31 Fotbal: Prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.
August
1 Fotbal: Prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Europa;
02-04 Auto: Raliul Finlandei;
04-11 Badminton: Campionatele Mondiale de la Canton (China);
05-11 Tenis: Turneu ATP la Montreal (Canada), Turneu WTA la Toronto (Canada);
06-07 Fotbal: Manşa secundă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor;
06-14 Scrimă: Campionatele Mondiale de la Budapesta (Ungaria);
8 Fotbal: Manşa secundă a turului trei preliminar al Ligii Europa;
10-18 Atletism: Campionatele Mondiale de la Moscova (Rusia);
12-18 Ciclism: Eneco Tur (Italia);
12-18 Tenis: Turneu ATP şi WTA la Cincinnati (SUA);
17 Rugby: Prima etapă a Turneului celor 4 Naţiuni: Australia - Noua Zeelandă, Africa de Sud - Argentina;
18 Moto: Marele Premiu al Statelor Unite ale Americii de la Indianapolis;
19-24 Tenis: Turneu ATP la Winston-Salem (SUA), Turnee WTA la New Haven (SUA), Dallas (SUA);
20-21 Fotbal: Prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor;
22 Fotbal: Prima manşă a play-off-ului Ligii Europa;
22-25 Auto: Raliul Germaniei;
23 Atletism: Diamond League la Stockholm (Suedia);
24 Rugby: Etapa a II-a a Turneului celor 4 Naţiuni: Noua Zeelandă - Australia, Argentina - Africa de Sud;
24 aug- 15 sept Ciclism: Turul Spaniei;
25 Moto: Marele Premiu al Cehiei de la Brno;
25 Auto/F1: Marele Premiu al Belgiei de la Spa-Francorchamps;
25 Ciclism: Vattenfall Cyclassics (Germania);
25 aug- 01 sept Canotaj: Campionatele Mondiale de la Chungju (Coreea de Sud);
26 aug- 08 sept Tenis: Turneul US Open de Grand Slam de la New York (SUA);
27-28 Fotbal: Manşa secundă a play-off-ului Ligii Campionilor;
27 aug- 01 sept Judo: Campionatele Mondiale pe echipe de la Rio de Janeiro (Brazilia);
28 aug- 01 sept Gimnastică ritmică: Campionatele Mondiale de la Kiev (Ucraina);
29 Atletism: Diamond League la Zurich (Elveţia);
29 Fotbal: Manşa secundă a play-off-ului Ligii Europa;
30 Fotbal: Supercupa Europei;
Septembrie
1 Atletism: Reuniunea de la Berlin (Germania);
1 Ciclism: Marele Premiu Ouest France-Plouay (Franţa);
1 Moto: Marele Premiu al Marii Britanii de la Silverstone;
1 Triatlon: Campionatele Europene pe distanţă lungă de la Vichy (Franţa);
3 Atletism: Reuniunea de la Zagreb (Croaţia);
04-22 Baschet: Campionatul European masculin din Slovenia;
6 Atletism: Diamond League la Bruxelles (Belgia);
6 Fotbal: Meciuri din preliminariile Campionatului Mondial din 2014;
06-14 Volei: Campionatul European feminin în Germania şi Elveţia;
7 Rugby: Etapa a III-a a Turneului celor 4 Naţiuni: Noua Zeelandă - Argentina, Australia - Africa de Sud;
7  Alegerea oraşului care va organiza Jocurile Olimpice din 2020, la Buenos Aires (Argentina);
8 Atletism: Reuniunea de la Rieti (Italia);
8 Auto/F1: Marele Premiu al Italiei de la Monza;
09-15 Tenis: Turnee WTA la Quebec (Canada), Taşkent (Uzbekistan);
10 Fotbal: Meciuri din preliminariile Cupei Mondiale din 2014;
10 Sport: Alegerea preşedintelui CIO la Buenos Aires (Argentina);
11-15 Kaiac-canoe: Campionatele Mondiale de slalom de la Praga (Cehia);
13 Ciclism: Marele Premiu al Quebecului (Canada);
13-15 Auto: Raliul Australiei;
13-15 Tenis: Semifinalele Cupei Davis;
14 Rugby: Etapa a IV-a a Turneului celor 4 Naţiuni: Noua Zeelandă - Africa de Sud, Australia - Argentina;
14-25 Tir: Campionatele Mondiale de la Lima (Peru);
15 Ciclism: Marele Premiu al Montrealului (Canada);
15 Moto: Marele Premiu al statului San Marino de la Misano;
16-22 Lupte: Campionatele Mondiale de la Budapesta (Ungaria);
16-22 Tenis: Turnee ATP la Metz (Franţa), Sankt Petersburg (Rusia), Turnee WTA la Seul (Coreea de Sud), Canton (China);
17-18 Fotbal: Prima etapă a grupelor Ligii Campionilor;
18-21 Gimnastică rithmică: Campionatele Mondiale de la Kiev (Ucraina);
19 Fotbal: Prima etapă a grupelor Ligii Europa;
20-29 Volei: Campionatul European masculin în Danemarca şi Polonia;
21-29 Ciclism: Campionatele Mondiale pe şosea de la Florenţa (Italia);
22 Auto/F1: Marele Premiu al statului Singapore;
23-29 Tenis: Tournee ATP la Kuala Lumpur (Malaysia), Bangkok (Thailanda), Turneu WTA la Tokyo (Japonia);
28 Rugby: Etapa a V-a a Turneului celor 4 Naţiuni: Africa de Sud - Australia, Argentina - Noua Zeelandă;
29 Atletism: Maratonul de la Berlin (Germania);
29 Moto: Marele Premiu al Aragonului de la Motorland Aragon (Spania);
29 sept- 06 oct Tir cu arcul: Campionatele Mondiale din Antalya (Turcia);
30 sept- 06 oct Gimnastică artistică: Campionatele Mondiale de la Anvers (Belgia);
30 sept- 06 oct Tenis: Turnee ATP la Beijing (China), Tokyo (Japonia), Turneu WTA la Beijing (China);
Octombrie
01-02 Fotbal: Etapa a II-a a grupelor Ligii Campionilor;
3 Fotbal: Etapa a II-a a grupelor Ligii Europa;
04-06 Auto: Raliul Franţei/Alsaciei;
04-13 Tenis de masă: Campionatele Europene de la Schwechat (Austria);
04-20 Box: Campionatele Mondiale de la Alma Ata (Kazahstan);
5 Ciclism: Turul Lombardiei (Italia);
5 Rugby: Etapa a VI-a a Turneului celor 4 Naţiuni: Africa de Sud - Noua Zeelandă, Argentina - Australia;
6 Auto/F1: Marele Premiu al Coreei de Sud de la Yeongam;
6 Atletism: Maratonul de la Chicago (SUA);
07-13 Tenis: Turneu ATP de Shanghai (China), Turnee WTA la Linz (Austria), Osaka (Japonia);
09-13 Ciclism: Turul Hangzhou (China);
11 Fotbal: Meciuri din preliminariile Cupei Mondiale din 2014;
13 Auto/F1: Marele Premiu al Japoniei de la Suzuka;
13 Moto: Marele Premiu al Malaysiei de la Sepang;
14-20 Tenis: Turnee ATP la Stockholm (Suedia), Moscova (Rusia), Viena (Austria), Turnee WTA la Moscova (Rusia), Luxemburg;
15 Fotball: Meciuri din preliminariile Cupei Mondiale din 2014;
16-20 Ciclism: Turul Beijingului;
16-23 Haltere: Campionatele Mondiale de la Varşovia (Polonia);
20 Atletism: Maratonul de la Amsterdam (Olanda);
20 Moto: GrMarele Premiu al Australiei de la Phillip Island;
21-27 Tenis: Turnee ATP la Basel (Elveţia), Valencia (Spania), Mastersul WTA de la Istanbul (Turcia);
22-23 Fotbal: Etapa a III-a a grupelor Ligii Campionilor;
24 Fotbal: Etapa a III-a a grupelor Ligii Europa;
25-27 Auto: Raliul Spaniei/Catalunyei
27 Auto/F1: Marele Premiu al Indiei de la New Delhi;
27 Moto: Marele Premiu al Japoniei de la Motegi;
28 oct- 03 nov Tenis: Turneu ATP la Paris-Bercy (Franţa);
Noiembrie
02-03 Tenis: Finala Fed Cup;
3 Atletism: Maratonul de la New York (SUA);
3 Auto/F1: Marele Premiu de la Abu Dhabi;
04-10 Tenis: Mastersul ATP de la  Londra (Marea Britanie);
05-06 Fotbal: Etapa a IV-a a grupelor Ligii Campionilor;
7 Fotbal: Etapa a IV-a a grupelor Ligii Europa;
10 Moto: Marele Premiu al Valenciei (Spania);
15 Fotbal: Prima manşă a meciurilor de baraj pentru Cupa Mondială din 2014;
15-17 Auto: Raliul Marii Britanii/Ţării Galilor;
15-17 Tenis: Finala Cupei Davis;
17 Auto/F1: Marele Premiu al Statelor Unite ale Americii de la Austin;
19 Fotbal: Manşa secundă a meciurilor de baraj la Cupa Mondială din 2014;
24 Auto/F1: Marele Premiu al Braziliei de la Sao Paulo;
26-27 Fotbal: Etapa a V-a a grupelor Ligii Campionilor;
28 Fotbal: Etapa a V-a a grupelor Ligii Europa;
Decembrie
6 Fotbal: Tragerea la sorţi a grupelor pentru Cupa Mondială din 2014 la Salvador de Bahia (Brazilia);
06-22 Handbal: Campionatul Mondial feminin în Serbia;
8 Atletism: Campionatele Europene de cross de la Belgrad (Serbia);
10-11 Fotbal: Etapa a VI-a a grupelor Ligii Campionilor;
11-21 Fotbal: Campionatul Mondial al cluburilor în Maroc;
12 Fotbal: Eatpa a VI-a a grupelor Ligii Europa;
12-15 Nataţie: Campionatele Europene în bazin scurt de la Herning (Danemarca).

mediafax


trafic ranking

Statistici web

Copyright 2008-2012 fotbal-flash.ro | Toate drepturile rezervate.