CSS3 Button Rollover Css3Menu.com

CUPA ROMÂNIEI, editia 2015-2016

Cupa-Romaniei-Timisoreana-logo-2

Faza a 5-a Cupa României, ediția 2015-2016

08.09.2015, ora 16:30
Vulturii Lugoj –  Metalul Reșița
FC Viitorul II  – Delta Dobrogea Tulcea
09.09.2015, ora 16:30
Dacia Unirea Brăila – Oțelul Galați
Atletico Vaslui – Sport Club Bacău
Rapid CFR Suceava– Ceahlăul Piatra Neamț
FCM Baia Mare – Olimpia Satu Mare
CS Oșorhei – Universitatea Cluj
ASA Tg. Mureș 2  – Metalurgistul Cugir
CSM Râmnicu Vâlcea – Gaz Metan Mediaș
 Flacăra Moreni – CS Mioveni
Unirea Brânceni – CSU Craiova II
Unirea Tărlungeni – Gloria Buzău
CS Păulești –  FC Brașov
Metaloglobus – CS Balotești
CS Afumați – Academica Clinceni
ACS Berceni  - Rapid București
Bucovina Pojorâta – FCM Dorohoi  - Nu se dispută
Ripensia Timișoara/ FC Caransebeș – CS Ineu

Faza a 4-a Cupa României, ediția 2015-2016

25 august 2015, ora 17:30
Bucovina Rădăuți– FCM Baia Mare, 3-4
Cetatea Tg. Neamț– Bucovina Pojorâta, 0-3
Atletico Vaslui– Știința Miroslava, 3-1
Unirea Jucu– Metalurgistul Cugir, 5-6
CS Oșorhei– FC Bihor Oradea, 2-1
CS Ineu– Șoimii Pâncota, 2-1
CSM Lugoj- UTA Bătrâna Doamnă, 1-2
CSU Craiova II– Pandurii Târgu Jiu II, 2-1
Unirea Brânceni– FC Olt Slatina, 2-0
Flacăra Moreni– SC Municipal Pitești, 3-1
Delta D. Tulcea– Farul Constanța, 2-0
FC Viitorul II–Dunărea Călărași, 3-0
Gloria P. Leordeni–ACS Berceni, 1-3
FC Metaloglobus–CS Ștefănești, 2-1
CS Afumați–Unirea Slobozia, 6-3
26 august 2015, ora 17:30
Unirea C. Secuiesc–ASA Tg. Mureș II, 0-2
Ripensia Timișoara–FC Caransebeș, 6-1
CS Păulești– Chindia Târgoviște, 2-1
Faza a 3-a Cupa României, ediția 2015-2016, miercuri, 12 August 2015, de la ora 17:30
Bucovina Rădăuți - Sighetul Marmației, 3-2
Rapid Dumești - Știința Miroslava, 0-2
Cetatea Tg. Neamț - Petrotub Roman, 4-2
Atletico Vaslui - Aerostar Bacău, 3-2
Euromania Dumbrăveni - Delta Dobrogea Tulcea, 0-3
Victoria Muntenii Buzău - Unirea Slobozia, 1-5
Unirea Cristuru Secuiesc - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, 3-2
Dinicu Golescu Câmpulung - Argeșul Pitești, 0-3
Unirea Brânceni - Sporting Roșiori, 2-0
As. Sp. Milcov - FC Olt Slatina, 1-2
Șoimul Băița - Pandurii Tg. Jiu 2, 1-4
CSU Craiova SA 2 - Minerul Motru, 4-1
Unirea Jucu - FC Zalău, 3-0
Sănătatea Cluj - Metalurgistul Cugir, 1-4
 CS Ineu - Național Sebiș, 6-4
Ripensia Timișoara - Becicherecu Mic, 3-0
Millenium Giarmata - Vulturii Lugoj, 1-5
Gloria Popești Leordeni - CS Tunari, 5-2
Voința Snagov - CS Afumați, 2-3
CS Ștefănești - Juventus București, 2-1
Flacăra Moreni - Concordia Chiajna 2, 1-0
Dinamo 2  - Metaloglobus, 2-3
FC Viitorul 2 - Săgeata Năvodari -  NU SE DISPUTĂ
CS Păulești - Fortuna Poiana Câmpina -   NU SE DISPUTĂ
ASA Tg. Mureș 2 - Corona Brașov-   NU SE DISPUTĂ
CSC Sânmartin - CS Oșorhei-   NU SE DISPUTĂ

Faza a 2-a Cupa României, ediția 2015-2016, miercuri, 29 iulie 2015, de la ora 17:30

AS Rapid Dumești -CSM Pașcani, 3-0
FC Viitorul 2 –Înainte Modelu, 3-0
Atletico Vaslui- Ceahlăul 2 Piatra Neamț, 3-0
Euromania DumbrăveniAvântul Valea Mărului, 6-4
Cristuru Secuiesc– FC Zagon, 1-0
CS PăuleștiFC Puiești, 2-0
Victoria Muntenii BuzăuGranitul Babadag, 3-0
Voința Buftea –FC Snagov, 0-9
Flacăra Moreni –Viitorul Domnești, 6-0
 Înfrățirea Agromec HărmanCN Dinicu Golescu Câmpulung, 3-4
Unirea Brânceni –Unirea Izvoarele, 2-1
Bihorul Beiuș– CS Ineu, 0-1
ASA Tg. Mureș 2 –Csikszereda Miercurea Ciuc, 1-0
AS Milcov –Atletic Bradu, 4-2
ACS Dumitra – Bucovina Rădăuți, 0-2
Viitorul Ulmeni – Unirea Jucu, 2-3
Someșul Apahida–Sănătatea Servicii Pb. Cluj, 0-3
Șoimul BăițaPerformanța Ighiu, 2-1
CSU Craiova 2 –ACSO Filiași, 5-0 
Pandurii Cerneți –Minerul Motru, 1-5
Școlar Reșița –Ripensia Timișoara, 0-5
 

Faza I-a Cupa României, ediția 2015-2016, miercuri, 15 iulie 2015, de la ora 17:30

Bucovina 2 Pojorâta - Bucovina Rădăuți, 0-1
 AS Victoria Horia – CSM Pașcani, 3-5
AS Rapid Dumești – ACS Inter Dorohoi, 2-1
SC Bacău 2 – Ceahlăul 2 Piatra Neamț (Nu se dispută)
Atletico Vaslui – Sporting Liești, 3-0
Granitul Babadag – Oțelul Galați 2 (Nu se dispută)
Avântul Valea Mărului – Metalosport Galați, 2-1
FC Viitorul 2 – Callatis Mangalia, 9-0
FC Puiești – Victoria Traian, 8-7
Euromania Dumbrăveni – FC Păpăuți (Nu se dispută)
FC Păpăuți 2 – FC Zagon, 6-7
CS Păulești – Astra 2, 3-1
Victoria Muntenii Buzău – Viitorul Axintele (Nu se dispută)
Voința Buftea – Inter Clinceni, 6-2
FC Chitila – Voința Snagov, 1-3
Victoria Chirnogi – Viitorul Domnești, 1-3
Flacăra Moreni – FCM Târgoviște, 4-2
Unirea Izvoarele – Urban Titu, 5-4
Voința Budeasa – CN Dinicu Golescu Câmpulung, 3-6
Unirea Brânceni – Vișina Nouă, 10-1
Voința Sibiu – Înfrățirea Agromec Hărman, 6-8
Unirea Cristuru Secuiesc – Avântul Reghin, 1-0
ASA Tg. Mureș 2 – CS Iernut, 7-2
AS Milcov – Flacăra Horezu, 2-1
ACS Dumitra – Gloria Progresul, 3-0
Viitorul Ulmeni – Unirea Dej, 8-3
Luceafărul Bălan –  Sănătatea Servicii Pb. Cluj, 1-3
Someșul Apahida – Arieșul Turda, 3-0
Bihorul Beiuș – Olimpia Satu Mare, 2-0
Performanța Ighiu – Industria Galda, 1-0
Șoimii Lipova – CS Ineu, 0-2
Șoimul Băița – FC Hunedoara, 1-0
CSU Craiova 2 –  Viitorul Mun. Craiova, 2-1
Pandurii Cerneți – CS Podari, 3-2
Ripensia Timișoara - Minerul Mehedinți (Nu se dispută)
Gilortul Tg. Cărbunești – Minerul Motru, 0-4
Școlar Reșița – Știința Turceni (Nu se dispută)

ASA Tg. Mureș, a reușit să câștige Supercupa României Timișoreana

Gol-Axente-Supercupa

ASA Tg. Mureș a reușit să câștige meciul cu Steaua, scor 1-0, din Supercupa României Timișoreana, în partida desfășurată miercuri pe stadionul Farul din Constanța. [...]


CALENDAR Cupa României, sezon 2015/2016

Faza 1  15 iul 2015, ora 17:30
Faza a 2-a  29 iulie 2015, ora 17:30
Faza a 3-a 12 august 2015
Faza a 4-a  26 august 2015
Faza a 5-a  09 septembrie 2015
Șaisprezecimi 23 septembrie 2015
Optimi 28 octombrie 2015
Sferturi 02 dec 2015
Semifinale tur 02 martie 2016
Semifinale retur 20 aprilie 2016
Finala (NAŢIONAL Arena sau Cluj Arena) 14 mai 2016
Cupa României, ediția 2014-2015

 

 
 
 

trafic ranking

Statistici web

Copyright 2008-2014 fotbal-flash.ro | Toate drepturile rezervate.