CUPA ROMÂNIEI TIMIŞOREANA, editia 2014-2015

Steaua vs U Cluj, în finala Cupei României Timișoreana

31.05.2015 PRO TV   FC Steaua Bucureşti vs Universitatea Cluj

SEMIFINALE - CUPA ROMÂNIEI, meciuri RETUR
1.04.2015 Sport.ro 21:30 Universitatea Cluj 4-2 CFR Cluj
2.04.2015 PRO TV 21:30 FC Steaua Bucureşti 3-1 Petrolul Ploieşti

STEAUA- PETROLUL, 3-1. Echipele de start, FC STEAUA: Cojocaru - Papp, Varela, Toşca, Guilherme - Prepeliţă, Breeveld - Ad. Popa, Iancu, C. Tănase - Ţucudean; PETROLUL: Pecanha - Alcenat, Satli, Ipsa, Fanchone - De Lucas, I.Filip - Vasilache, Kronaverter, Teixeira - Tamuz; Arbitru de centru: Gaman George Catalin. Min 1. Meciul a început. Min 5, Adi Popa centrează pentru Tănase și acesta nu poate controla balonul. Min 13, Vasilache centrează, balonul este deviat în corner. Min 17, Popa trage din marginea careului, mingea trece peste poartă.Min 21, Adi Popa deschide scorul cu un șut bine plasat din 12 metri. Min 26, Tamuz trage din 20 metri, reține Cojocaru. Min 33, Gabi Iancu marchează cu un șut din 14 metri, ăn urma unei greșeli a lui Satli. Min 45, PAUZĂ. Min 46, A început repriza a doua. Vasilache iese, Filip intră și Kronaverter este inlocuit cu Tchite. Min 48, Teixeira vede galben pentru fault în atac. Min 51, Tănase nu reușește să înscrie singur cu poarta goală din doi metri! Pecanha a reușit în cele din urmă să salveze golul. Min 56, Astafei primește cartonaș galben pentru fault. Min 63, Teixeira șutează din 14 metri pe lângă poarta lui Cojocaru. Min 66, Papp vede cartonașul galben. Min 69, Tănase marchează pentru 3-0 cu un șut pe colțul lung din 14 metri. Min 70, Ipsa marchează pentru Petrolul cu un șut cu capul din doi metri și scorul este 3-1. Min 71, Intră Rusescu, Țucudean iese. Min 73, Iese Iancu, Stanciu intră. Min 79, Rusescu șutează din marginea careului, mingea trece pe lângă poartă. Min 88, Iese Popa, Filip intră. Min 90+3, Finalul meciului

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

U. CLUJ- CFR CLUJ, 4-2. Echipele de start, U. Cluj: Veselovsky - Ciupe, Neag, Skvorc, Bambara - Kovacs, A. Lungu - Gravenberch, Ceppelini, Morar - Lemnaru.   CFR Cluj: Mincă - Jakolis, Larie, Carp, Camora - Petrucci, Muniru - Tiago Lopes, Tade, Paun - Dore ; Arbitru de centru: Marius Avram. Min 1. Meciul a început. Min 7, Camora a fost surprins ăn poziție de offside. Min 19, Kovacs primește cartonaș galben pentru un fault la mijlocul terenului. Min 26, Morar vede galben pentru fault asupra lui Jakolis. Min 33, Dore șutează cu capul din 8 metri, reține Veselovski. Min 35, Muniru primește cartonaș galben. Min 41, Lopes centrează, intervine Veselovski și reține. Min 45, PAUZĂ. Min 46, A început repriza a doua. Min 52, Gravenberch reia cu capul pe spate, reține Mincă fără probleme. Min 60, Ceppelini reia cu capul din 8 metri, reține Mincă. Min 64, Păun șutează puternic din 14 metri, balonul este deviat în corner. Min 65, Castillion intră și Lemnaru iese. Min 71, Cristocea intră, Kovacs iese. Min 75, Lungu primește galben pentru un fault. Min 77, Păun trage din 25 metri, reține Veselovski. Min 82, Gravenberch trage puternic din 20 metri, mingea trece puțin pe lângă poartă. Min 83, Iese Lopes, intră Chanturia. Min 89, Petrucci vede cartonaș galben.  Min 90+3, FINALUL reprizei secunde. Urmează două reprize de prelungiri. Min 91, A început prima repriză de prelungiri, Mengolo intră, Morar iese. Min 98, Iese Păun, intră Jazvic. Min 102, Castillion primește galben pentru o talpă. Min 105, Pauză. Min 106, A început a doua repriză de prelungiri. Min 108, Mengolo trage pe colțul lung din 10 metri, mingea trece puțin pe lângă poartă. MIn 115, Castillion reia cu capul, reține Mincă fără probleme. Min 120, FINALUL celor 120 minute. Urmează penalty-uri de departajare.

5.03.2015 PRO TV 21:30 Petrolul Ploieşti 1-1 Steaua Bucureşti

PETROLUL- STEAUA, 1-1. Echipele de start, PETROLUL: Pecanha - Murad, Ipsa, Geraldo, Alcenat - Marinescu, Coman - Astafei, Teixeira, Vasilache - Tchite; STEAUA: Arlauskis - Rîpă, Varela, Papp, Toşca - Bourceanu, Prepeliţă - Popa, Chipciu, Tănase - Ţucudean. Min 1. Meciul a început. Min 10, Astafei reia cu capul din 6 metri, reține Arlauskis. Min 22, Tchite deschide scorul cu un șut din cădere de la 7 metri. Min 30, Vasilache șutează puternic de la distanță, reține Arlauskis. Min 31, Prepeliță reia cu capul, respinge Geraldo în corner. Min 32, Chipciu trage de la distanță, reține în doi timpi Pecanha. Min 39, Varela reia cu capul, mingea trece puțin pe lângă bară. Min 45, PAUZĂ. Min 46, A început repriza a doua. Rusescu intră, Țucudean iese (min 46). Min 49, Teixeira trage pe colțul lung din 8 metri, mingea lovește bara! Min 58, Papp iese, Tamaș intră. Min 69, Peteleu intră, Tchite iese. Min 70, Vasilache iese, Coman intră. Min 72, Chipciu, din 7 metri, trimite în stâlpul porții. Min 74, Neagu intră, Bourceanu iese. Min 90+4, Chipciu egalează cu un șut cu capul din centrarea lui Prepeliță. Min 90+5, FINALUL MECIULUI

CFR- U. CLUJ, 0-0. Echipele de start, CFR Cluj: Mincă- Jakolis, Larie, Ene, Lopes, Muniru, Carp, Deac, Chanturia, Jazvic, Tade. U Cluj: Veselovski- Skvorc, Morar, Lemnaru, Ceppelini, Ciupe, Viveiros, Jovanovic, Neag, Raul Costin, Kovacs. Min 1. Meciul a început. Min 8, Ene vede cartonașul roșu pentru fault în careu, fiind eliminat și se acordă penalty pentru U Cluj. Lemnaru ratează penalty-ul!! Min 23, Ceppelini trimite din fază fixă în bara transversală. Min 45, PAUZĂ. Min 46, A început repriza a doua. Min 70, CFR Cluj a echilibrat meciul, jucând parcă mai bine cu un jucător în minus. Min 90+3, FINALUL MECIULUI

25.09.2014 ProTV 20:30 ACS Berceni 0-3 Steaua Bucureşti
 *Prelungiri, doua reprize a cate 15 minute; **si lovituri de departajare de la 11 metri