Bănel Nicoliță de neconceput pe aripa dreaptă la Saint Etienne

Subscribe RSS Feed, Fotbal flash

Banel-Nicolita-2013Bucuresti, 02 septembrie 2013. Duminică, în cadrul etapei a patra a campionatului francez, Saint Etienne a dispus de Bordeaux cu 2-1,

Din centrarea perfectă din minutul 8, a lui Bănel Nicoliţă, Romain Hamouma țâșnește dintre apărători și deschide scorul.

În minutul 31, Maurice se simte obligat să îl faulteze pentru a putea să îl oprească pe rapidul Nicoliță și primește cartonaș galben.

Saint Etienne a mai avut o bară prin Corgnet, în prima repriză.

În minutul 50, Saint Etienne reușește să majoreze scorul prin Perrin în urma unui gol ănscris din plonjon, în urma unei faze fixe executate de Hamouma.

Imediat după golul de 2-0 pentru Saint Etienne, Bordeaux a avut o bară prin Diabate, cu un șut din vole.

Bănel Nicoliță este de neconceput pe aripa dreaptă. Centrările sale nenumărate, pun de fiecare dată în pericol apărarea echipei Bordeaux.

Nicoliţă, remarcabil în această partidă, a fost înlocuit cu Sissoko în minutul 72 şi a fost aplaudat de fanii verzilor.

Bordeaux a reușit să marcheze în minutul 90, prin Obraniak, cu un şut din afara careului, la vinclul porții.

După acest rezultat, Saint Etienne ocup- locul 3, cu 9 puncte fiind la un punct de ocupanta locului 1.