Schumacher se află într-o situație mai bine controlată

Amical, Steaua - Werder Bremen, 0-0

16 ianuarie 2014, orele 19:00: Steaua - Werder Bremen, 0-0 (Germania, locul 11,  prima liga)- Stadionul Algeciras

Min 90, FINALUL MECIULUI

Min 84, Petersen trage din unghi și balonul trece putin peste poarta lui Niță.

Min 65, Grădinaru trage din 25 metri pe colțul lung și respinge cu dificultate portarul Melitz.

Min 52, Lovitură liberă de la 30 metri executată de Keșeru și balonul trece peste poartă.

Min 48, Ocazie mare a lui Stanciu care șutează din 15 metri și mingea trece puțin de slpul porții.

Min 46, A început repriza secundă. Steaua începe repriza a doua cu: Niţă – Matei, Varela, Aldea, Pîrvulescu – Neagu, Răduţ, Grădinaru, Stanciu, Keşeru - Piovaccari

Min 45, Finalul primei reprize

Min 38, Chipciu este tras de mână in careu, cade si arbitrul nu acorda penalty pentru Steaua.

În imagine, Chipciu este tras de mână în careu, iar arbitrul nu acordă penalty, min. 38

Min 36, Tarnovan intra in locul lui Szukala, accidentat.

Min 26, Tanase prinde un sut de la 25 metri si mingea sterge stalpul portii.

Min 23, Lovitura libera de la 20 metri executata de Tanase si balonul trece peste poarta.

Min 20, Nu au fost ocazii clare de gol pana in acest minut, stelistii mai atenti ca in jocul anterior, pasele merg mai bine si isi face jocul ceva mai usor.

Min 1, Meciul a inceput

Steaua incepe cu: Niţă - Râpă, Pintilii, Szukala, Latovlevici - Prepeliţă, Bourceanu - Adi Popa, Chipciu, Tănase - Kapetanos

Werder: Mielitz -Gebre Selassie, Prodl, Caldirola, Garcia - Bargfrede, Makiadi - Di Santo, Hunt, Elia - Kobylansli