Meci amical, Steaua - FC Nurnberg, 1-5

București, 14 ianuarie 2014, orele 19:00: Steaua - FC Nurnberg, 1-5 (Germania, locul 17, prima liga)- Stadionul Marbella

MIN 90, FINALUL MECIULUI

Min 86, Chipciu vede cartonas rosu pentru o impingere a adversarului, care l-a faultat la o faza anterioara.

Min 84, Agha inscrie cu un sut din 6 metri sub transversala lui Nita si scorul devine 5-1 pentru Nurnberg.

Min 75, Ionut Neagu reduce din handicap cu un gol inscris din lovitura libera de la 25 metri la vinclul portii.

In imagine, faza din care Ionut Neagu a inscris din lovitura libera  in minutul 75.

Min 67, Prima ocazie mare de gol a Stelei a apartinut lui Iancu. Acesta a executat o lovitura libera de la 25 metri, putin lateral si a scos cu greu in corner portarul lui Nurnberg.

Min 57, Mak inscrie cu un sut puternic din 14 metri si Nurnberg conduce cu 4-0.

Min 46, A inceput secunda. Steaua evolueaza in repriza secunda cu: Niță - Neagu, Szukala, Aldea, Latovlevici - Răduț, Pintilii - Chipciu, Stanciu, Iancu - Kapetanos.

Min 45, PAUZA

Min 40, Drmic inscrie pentru 3-0 cu un sut puternic din unghi din pasa lui Ginczek.

Min 28, Adi Popa trage mult peste poarta din marginea careului.

Min 19, Ginczek majoreaza scorul cu un sut din 3 metri, fiind  nemarcat in fata portii.

Min 17, Kiyotake deschide scorul cu un sut pe coltul lung din 17 metri din greseala lui Varela.

Min 1, Meciul a inceput

Steaua incepe cu: Tătăruşanu - G. Matei, Râpă, Varela, Pârvulescu - Bourceanu, Prepeliţă - Adi Popa, Keşeru, Tănase - Piovaccari

FC Nurnberbg: Schafer- Chandler, Pogatetz, Nilsson, Plattenhardt- Hasebe, Hlousek, F. Mike, Drmic- Kiyotake, Ginczek

In imagine, golul al doilea inscris de Ginczek, pentru Nurnberg.