LIVE TEXT, Steaua - Lucerna, 0-1, meci amical

LIVE TEXT,  Steaua - Lucerna, 0-1, meci amical

18 ianuarie 2014, orele 19:00: Steaua - Lucerna, 0-1 (Elveția, locul 2, prima liga)- Stadionul San Pedro

Min 90, FINALUL MECIULUI.

Min 86, Gygax deschide scorul cu un șut pe jos din 15 metri pe diagonală. Niță atinge balonul dar nu îl poate respinge.

Min 82, Grădinaru sare la un balon pe care îl deviază cu o lovitură cu capul pe langă poartă din fața lui Varela care avea o poziție mult mai bună de șut.

Min 77, Grădinaru este ușor împins în careul elvețienilor, cade și nu se acordă penalty.

Min 73, Răduț primește galben pentru fault (Steaua)

Min 65, Niță scoate fenomenal un balon șutat din 6 metri și salvează Steaua de la gol

Min 57, Pîrvulescu îl faultează pe Gygax și acesta îi atrage atenția să fie mai atent întrucât este totuși un meci amical.

Min 46, A început repriza secundă. Echipa Stelei din această repriză: Niță - Matei, Aldea, Varela, Pîrvulescu - Neagu, Răduț - Grădinaru, Iancu, Târnovan - Kapetanos.

Min 45, Finalul primei reprize.

Min 43, Iese Stanciu și intră Vâlceanu (Steaua).

Min 36,  Hyka șutează din 20 metri pe lângă poarta lui Tătărușanu.

Min 32, Stanciu șutează din 20 metri, balonul este deviat în corner.

Min 28, Adi Popa după o cursă în viteză, centrează scurt la Keșeru, însă acesta marcat strâns de doi aprători, reia pe lângă poartă.

Min 25, Prepeliță reia pe lângă poartă din 2 metri în urma unei faze fixe.

În imagine, Nicușor Stanciu reia din doi metri pe lângă poarta lui Zibung

Min 16, Keșeru execută o lovitură liberă de la 25 metri și balonul trece puțin pe lângă poartă.

Min 8, Elvețienii au avut un corner soldat cu o lovitură cu capul expediat de Lezcano peste poartă.

Min. 1, Partida a început.

Steaua începe cu următoarea formație: Tătărușanu- Georgievski, Râpă, Pintilii- Bourceanu, Prepeliță- Adi Popoa, Nicușor Stanciu, Chipciu- Keșeru.

Lucerna: Zibung- Gygax, Renggli, Lustenberger, Winter- Thiesson, Bozanic-  Lezcano, Hyka, Affolter, Sarr